Hlavní navigace

Špičkové herní počítače HP ochrání bezpečnostní produkty AVG

[Tisková zpráva] Brno, 13. srpna 2007 – GRISOFT, dodavatel bezpečnostního software AVG, dnes oznámil, že si společnost HP vybrala bezpečnostní řešení AVG pro ochranu uživatelů svých nových herních počítačů. Na počítačích HP Blackbird 002 tak uživatelé najdou předinstalovaný AVG Anti-Virus Professional 7.5 s jednoletou licencí, který je bude chránit před internetovými hrozbami ihned po zapojení počítače do sítě.

Sdílet

Zákazníci, kteří si koupí herní počítač Blackbird, budou mít i možnost získat za výhodných podmínek standardní dvouletou licenci AVG Anti-Virus Professional nebo AVG Internet Security. Součástí této nabídky je zajištění bezplatných antivirových i programových aktualizací používaných produktů po celou dobu platnosti licence.

„HP vyvíjí své herní počítače s cílem nabídnout zákazníkům co nejvyšší výkon a co nejlepší herní zážitky. Systém AVG uživatele těchto počítačů ochrání před internetovými hrozbami a zajistí, že jejich hraní nebude trpět snížením výkonu nebo obtěžujícími hlášeními bezpečnostního systému,“ uvedl Karel Obluk, technický ředitel společnosti GRISOFT. „Těší nás, že můžeme s HP spolupracovat a nabídnout jeho zákazníkům kvalitní ochranu a příjemné uživatelské rozhraní na tak silném stroji, jakým HP Blackbird 002 bezesporu je,“ doplnil.

Produkty se značkou AVG nabízí komplexní ochranu počítače s minimálními nároky na jeho výkon. V prostředí počítačových her je přitom úspora každého megabytu operační paměti a každé procento výkonu procesoru důležitá pro zachování špičkového výkonu, jaký moderní hry vyžadují. Systém AVG aktivně počítač chrání proti různým typům útoků a současně ponechává systémové prostředky volné pro hraní, sledování videa nebo prohlížení webových stránek.

„Existuje software, který je nezbytný, a software, který člověk nepotřebuje – pro hráče je důležité skloubit zajištění bezpečnosti s optimálním výkonem,“ vysvětluje Rahul Sood, technický ředitel herní divize společnosti HP. „Produktová řada AVG nabízí plnohodnotnou ochranu bez kompromisů v oblasti herního výkonu – prostě funguje a jeho zátěž je minimální.“

AVG Anti-Virus Professional 7.5 chrání uživatele před viry, červy, trojskými koňmi a potenciálně nežádoucími programy. AVG Internet Security 7.5 nabízí uživatelům v rámci jednotného uživatelského rozhraní komplexní ochranu včetně antiviru, antispyware, firewallu a kontroly nevyžádané elektronické pošty. Oba produkty jsou certifikovány pro běh v prostředí operačního systému Windows Vista.