Hlavní navigace

SPIS apeluje na poslance, aby schválili zákon o základních registrech

[Tisková zpráva] Praha, 12. února 2009 –SPIS současně velmi vítá, že sněmovna bude projednávat zákon o základních registrech ve 3. čtení. Podle SPISu je to krok správným směrem – konečně se totiž zdá, že veřejná správa směřuje k tomu, že s pomocí informačních technologií výrazným způsobem usnadní život občanům této země. SPIS dlouhodobě spolupracuje při přípravě a tvorbě strategie e-Governmentu v České republice, která probíhala a probíhá napříč politickým spektrem. SPIS je přesvědčen, že tato problematika je natolik apolitická a zároveň přínosná pro rozvoj celé naší společnosti, že nic nebrání tomu, aby přijetí tohoto zákona podpořili poslanci ze všech politických stran.

Sdílet

„V této chvíli proto chceme apelovat na všechny poslance, aby vyjádřili apolitický konsenzus, protože považujeme návrh zákona o základních registrech za jeden z klíčových kroků k rychlejšímu rozvoji e-Governmentu v naší zemi,“ říká Jiří Polák, prezident Sdružení.

Sdružení pro informační společnost (SPIS)
Je spolutvůrcem návrhů zásadních reforem, legislativy a klíčových rozhodnutí zaměřených na rozvoj ICT v České republice. Zároveň se trvale zapojuje do legislativních procesů v oblasti eGovernmentu. Více informací o SPIS najdete na www.spis.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).