Hlavní navigace

Splátky na dálku

[Tisková zpráva]

Sdílet

Splátky na dálku

Internet Mall, a.s., a CETELEM ČR, a.s., představili společný projekt financování zboží koupeného po Internetu prostřednictvím spotřebitelských úvěrů. Úvěrová smlouva je klientem podepsána až v okamžiku doručení zboží a zákazník tedy nemusí navštívit provozovnu prodejce.

Akciová společnost Internet Mall, provozující nákupní galerii Internet Mall a sedm internetových obchodů, se dohodla na úzké spolupráci se společností CETELEM ČR, a.s., která se dosud specializovala na poskytování výhodných spotřebitelských úvěrů v kamenných obchodech.

„V kamenném světě je běžně kolem 20% všech nákupů realizováno na splátky, přitom ale na Internetu to dosud byla necelá desetina. Pravděpodobně také proto, že zákazník musel buď vlastnit některou z úvěrových karet nebo navštívit s potřebnými doklady kancelář obchodníka. Ale nutit zákazníka, aby chodil on za námi, nám přišlo nenormální,“ vysvětluje důvody zavedení služby Ondřej Fryc, ředitel a předseda představenstva společnosti Internet Mall, a.s.

Základní podmínkou zavedení takové služby je plně kontrolovaná logistika. „V průběhu letošního roku jsme zavedli systém, v němž naši řidiči v okamžiku doručení zboží také potvrzují záruční list, zboží vybalí a předvedou. Úhrada ceny dodaného zboží proběhne až poté, co se zákazník přesvědčil, že je vše v naprostém pořádku. Možnost uzavření úvěrové smlouvy je jen dalším logickým doplňkem do portfolia poskytovaných služeb,“ shrnuje rozdíly v logistice Fryc.

Je všeobecně známou skutečností, že při nákupu na Internetu platí zákazníci za stejné zboží nižší ceny než v kamenných obchodech. Při nákupu zboží na splátky na Internetu tak dochází k zajímavému efektu: v takovém případě je cena zboží zpravidla nižší, než při nákupu stejného zboží za hotové v kamenném obchodě.

„Zahájení spolupráce se společností Internet Mall je pro nás dalším krokem k rozšíření úvěrových služeb v oblasti internetových obchodů. Financování pořízeného zboží spotřebitelským úvěrem umožní klientům pohodlný nákup v rozsáhlé síti internetových prodejen a to za výhodných podmínek,“ doplňuje JUDr. Alena Ludrovská, předsedkyně představenstva a generální ředitelka společnosti CETELEM ČR, a.s.

Co je Internet Mall

Internet Mall je internetová nákupní galerie, která pod jednou střechou sdružuje specializované internetové obchody. Nákupní galerii Internet Mall provozuje akciová společnost Internet Mall, která vznikla v roce 2000 spuštěním prvního specializovaného obchodu www.bilezbozi.cz. V roce 2002 se skupina obchodů rozrostla o www.mp3store.cz, www.fotoexpert.cz, www.audioexpert.cz, www.videoexpert.cz, letos přibyly obchody www.mobilka.cz, www.pcexpert.cz a partnerské obchody www.multimarket.cz, www.kosmas.cz a www.showpark.cz. Obchody Internet Mall nabízí přibližně deset tisíc položek zboží zhruba 190ti značek.

Společnost CETELEM ČR, a.s.

Společnost CETELEM ČR, a.s. působí v České republice od roku 1996 jako nebankovní finanční instituce orientující se na poskytování úvěrových služeb. V rozsáhlé síti partnerských prodejen nabízí svým klientům moderní úvěrové produkty k nákupům na splátky širokého spektra spotřebního zboží. Ve své činnosti se společnost Cetelem opírá o více něž 50-ti leté zkušenosti svého zakladatele a jediného vlastníka, francouzské banky Cetelem S.A. Kromě klasických úvěrů poskytuje Cetelem také revolvingové úvěry – kartu Aura, která svým držitelům zaručuje možnost opakovaného čerpání peněžní rezervy, a osobní půjčky – hotovostní půjčky na vybavení domácnosti, obnovu bydlení, koupi automobilu či menší nemovitosti. O úspěšnosti úvěrových produktů společnosti Cetelem svědčí více něž 550 000 klientů v celé České republice.

Komplexní informace o společnosti naleznete na internetových stránkách www.cetelem.cz a www.aurakarta.cz.

Kontakty:
Internet Mall, a.s.
Ondřej Fryc, ondrej.fryc@ma­ll.cz
http://www.ma­ll.cz
Sokolská 21
12000 Praha 2
tel. 224 914 482
fax 224 914 456

CETELEM ČR, a.s.
Jana Skalová, jana.skalova@ce­telem.cz
www.cetelem.cz, www.aurakarta.cz
Letenská 2
118 00 Praha 1
tel. 257 080 457
fax 257 080 128