Hlavní navigace

Spojení Sprinx Systems a PharmSys

[Tisková zpráva] Sprinx Systems, a.s. ke dni 29. 7. 2010 kapitálově vstoupila do společnosti PharmSys s.r.o. Dochází tak ke spojení dvou významných hráčů na trhu informačních technologií zaměřených na segment farmaceutických firem.

Sdílet

Obě firmy tak vytváří farmaceutickou divizi s jedinečným know-how, jejímž cílem bude vyšší kvalita a širší portfolio dodávaných produktů a služeb. Nově vytvořená farmaceutická divize, kterou povede MUDr. Petr Šedivý, bude nabízet a podporovat všechna dosud dodávaná řešení a služby obou firem, tedy jak služby a řešení společnosti Sprinx Systems, tak i PharmSys.

Tímto krokem dochází rovněž ke spojení vývojářských a konzultačních týmů, které umožní rychlejší rozvoj nabízených produktů, služeb a také zapracování dlouholetých zkušeností obou firem působících na trhu farmaceutických systémů.

O společnosti Sprinx Systems
Sprinx Systems je přední technologická společnost, která se specializuje na vývoj, prodej, implementaci a správu obchodních systémů a ve svých řešeních zohledňuje specifické požadavky jednotlivých sektorů. Jedním z důležitých sektorů, na který se zaměřuje, je farmacie, které poskytuje produkty a služby pro zvýšení kvality a flexibility péče o jejich trh. Společnost Sprinx Systems je rovněž známá jako tvůrce portálu Atlas.cz a účastí na několika výzkumných projektech ve spolupráci s Akademií věd ČR (superpočítač Amálka) a vysokými školami (prostřednictvím firemní divize HPC). www.sprinx.cz

O společnosti PharmSys
PharmSys je významný poskytovatel specializovaných produktů a služeb pro farmaceutické společnosti, s dlouholetou zkušeností a znalostí potřeb tohoto resortu, působící v zemích střední a východní Evropy. Nejrozšířenější aplikací společnosti PharmSys jsou zejména CRM informační systém „PharmCore“ a „PharmView“ – nástroj na analýzu relačních dat a monitoring prodejních dat lékáren. www.pharmsys.net