Hlavní navigace

Společnost ABRA ocenila podnikatele roku

[Tisková zpráva] Držitelem prestižního ocenění Podnikatel roku 2007 České republiky se stal Tomáš Březina, zakladatel a vlastník firmy BEST, a.s. Vítěze ocenil i partner soutěže - společnost ABRA Software.

Sdílet

Podnikatelem roku 2007 se stal zakladatel a majitel firmy BEST a.s. Tomáš Březina. Vítěznou trofej převzal v pražském Paláci Žofín z rukou Dirka Kroonena, vedoucího partnera firmy Ernst & Young, která soutěž v České republice vyhlašuje od roku 2000. Porota, které předsedal loňský podnikatel roku a předseda představenstva společnosti BRANO Group Pavel Juříček, zhodnotila své rozhodnutí takto: "Soutěž není jen o číslech, která by se dala sečíst v excelovské tabulce, ale hlavně o zajímavých a úspěšných lidských příbězích – a ten Tomáše Březiny tato kritéria splňuje bezezbytku.

Je příkladem jasné vize a kontinuální podnikatelské dráhy. Jeho podnikání posouvá vpřed nejen vlastní firmu, ale celý obor. Působí ve vysoce konkurenčním prostředí a přitom i v něm dosahuje nadprůměrný zisk."

Technologickým podnikatelem roku je Josef Suska ze společnosti HOKAMI CZ s.r.o., trofej Začínajícího podnikatele roku si odnesl Tomáš Rychtar z firmy ROLOFOL s.r.o. V letošním roce byl už podruhé udělen také titul Sociálně prospěšný podnikatel roku 2007 České republiky – stal se jím Jozef Baláž z občanského sdružení Liga. Zvláštní ocenění poroty pak získal Zdeněk Černý, zakladatel a majitel firmy BIOMAC Ing, Černý s.r.o.

Na slavnostním večeru převzali všichni finalisté dárkové šeky na nákup informačních systémů společnosti ABRA, která byla partnerem podnikatelského klání. „Důvodem, proč se jako partner účastníme soutěže Podnikatel roku už šest let za sebou, je naše snaha podpořit rozvoj firem,“ uvedl marketingový ředitel ABRA Software David Němec. „Tak jako naše systémy pomáhají uvnitř podnikových struktur, Podnikatel roku přispívá širokou publicitou k vytváření příznivého obrazu úspěšných podnikatelů na veřejnosti.“