Hlavní navigace

Společnost Altar Interactive uvolnila Fish Fillets pod licencí GNU GPL!

[Tisková zpráva]

Sdílet

Společnost ALTAR interactive uvolnila Fish Fillets pod licencí GNU GPL!

Logická hra Fish Fillets byla společností ALTAR interactive v prosinci roku 2002 uvolněna jako freeware a díky tomu si získala oblibu mezi tisícovkami hráčů z celého světa, kteří se k českému vydání z roku 1998 nemohli dostat.

Nyní společnost ALTAR interactive na přání hráčů uvolnila hru Fish Fillets pod licencí GNU GPL, a tak si každý může stáhnout zdrojové soubory hry, modifikovat je a své úpravy dále volně distribuovat v rámci podmínek licence GNU GPL. Souběžně s uvolněním kódu začala práce na konverzi pro Linux s názvem „Fish Fillet Next Generation“, o které se další informace dozvíte na adrese http://fillet­s.sourceforge­.net!

„Záměr přeportovat Fish Fillets na Linux vzešel přímo z linuxové komunity,“ říká Robert Hoffmann, obchodní ředitel ALTAR interactive. „A nás velmi těší, že se najdou nadšenci, kteří do konverze chtějí investovat svůj čas a svoje schopnosti, což nás utvrzuje v tom, že Fish Fillets obstojí i v dnešní konkurenci logických her. Držíme palce, ať se konverze podaří a těšíme se na první řešitele z řad uživatelů systému Linux!“

Zdrojové kódy hry Fish Fillets si můžete stáhnout na serveru SourceForge: http://source­forge.net/pro­jects/fillets.

Plnou verzi hry pro Windows stahujte na Tiscali Games: http://games.tis­cali.cz/inter­views/fishfillet­s/.

Znění licence GNU GPL najdete na adrese http://www.gnu­.org/licenses/gpl­.html.

Jiří Rýdl
ALTAR interactive
jr@altarinterac­tive.com

O společnosti ALTAR interactive [http://www.al­tarinteractive­.com/]

ALTAR interactive je sesterská společnost nakladatelství ALTAR, založená v roce 1997. Společnost doposud vytvořila logickou hru Fish Fillets, strategie Original War [http://www.o­riginal-war.com] a UFO: Aftermath [http://www.ufo-aftermath.com] a SMS hru Legendy Dračího doupěte [http://www.le­gendy.cz/].