Hlavní navigace

Společnost AutoCont CZ a. s. ve spolupráci s ecommerce.cz, a. s. připraví internetový portál Zlínského kraje.

[Tisková zpráva] Brno, 22. února 2006 – AutoCont CZ a ecommerce.cz uspěly ve výběrovém řízení a započali práce na přípravě rozsáhlého internetového portálu Zlínského kraje. Ten se má stát významným komunikačním kanálem mezi občany a krajským úřadem, stejně jako důležitým centrem shromažďujícím na jediném místě veškeré potřebné informace o samotném kraji.

Sdílet

Zlínský kraj vyhlásil v minulém roce výběrové řízení na dodávku nového webového portálu. Cílem bylo vybrat dodavatele schopného realizovat rozsáhlý projekt, který nabídne uživatelům, občanům Zlínska, snadno dostupný zdroj informací o dění nejenom na samotném krajském úřadě, ale především v jednotlivých městech a obcích kraje. V tomto výběrovém řízení zvítězily dvě firmy, které podaly společnou nabídku, AutoCont CZ a. s. a ecommerce.cz, a. s.

„Tvorba nového internetového portálu je jedním z nejvýznamnějších projektů, které nyní realizujeme. Věřím, že přispěje k dalšímu zlepšení komunikace mezi naší institucí a partnery v regionu,“ uvedl radní Hynek Steska, který je za tuto oblast zodpovědný.

„Projekty informačních a zákaznických portálů jsou jednou hlavních nabídek naší společnosti. Chceme do projektu přinést dlouholeté zkušenosti z implementace těchto nástrojů tak, aby se portál stal užitečným a funkčním prostředkem pro komunikaci kraje,“ řekl Walter Pavliš, ředitel divize Enterprise Business Applications.

„Jsme potěšeni, že si Zlínský kraj pro tento rozsáhlý projekt zvolil naše CMS řešení, postavené na technologické platformě společnosti Microsoft. SystemIdea Server, jak se tento systém jmenuje je již ověřen z mnoha nasazeno u významných českých firem a institucí,“ dodal Radek Sedlář, předseda představenstva ecommerce.cz, a. s.

Projekt realizace webového portálu je nejen náročný, ale sám o sobě velmi rozsáhlý o tom svědčí i to, že práce, které směřují k prvotnímu naplnění a spuštění webu budou trvat až téměř do listopadu letošního roku, kdy má být nový portál spuštěný a nabídnutý občanům Zlínského kraje.

O společnosti ecommerce.cz, a. s.
Společnost ecommerce.cz, a. s. je česká IT firma zaměřená na vývoj rozsáhlých a náročných zákaznických řešení a aplikací. Pro své zákazníky, významné české a zahraniční společnosti, vytváří unikátní systémy, které jim pomáhají v podnikání, snižují náklady a zvyšují konkurenceschop­nost. Dnes firma zaměstnává přes padesát zkušených specialistů, schopných realizovat rozsáhlé projekty jak na platformě Microsoft tak i Java.

Mezi významné zákazníky patří mimo jiné ČEZ, E.ON, ČEPS, ČESKÝ TELECOM, GTS Novera, Narex Česká Lípa, Skanska, Škoda Auto, Televize Prima, Tipos národná loteriová spoločnosť.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).