Hlavní navigace

Společnost AVG Technologies získala DroidSecurity

[Tisková zpráva] Přední světový výrobce volně dostupného antivirového software rozšiřuje své služby na mobilní zařízení a potvrzuje svou vedoucí pozici v poskytování mobilního bezpečnostního software.

Sdílet

Amsterodam – 16. listopadu 2010 - AVG Technologies, výrobce světově nejpopulárnějšího volně dostupného antivirového software, dnes oznamuje akvizici společnosti DroidSecurity se sídlem v Tel Avivu, průkopníka mobilního zabezpečení založeného na technologii cloud. DroidSecurity je jedinou společností podobné velikosti výhradně zaměřenou na zabezpečení smartphonů, tabletů a jiných zařízení fungujících na operačním systému Android od společnosti Google (NASDAQ: GOOG).

Tato akvizice umožňuje týmu AVG Mobile Solutions Team (MST) rozšířit svou nabídku bezpečnostního software pro více než 110 milionů uživatelů a malých podniků ve 170 zemích, aby se mohli začlenit do rychle se rozvíjející oblasti mobilního zabezpečení. V říjnu 2010 překonala mobilní bezpečnostní aplikace DroidSecurity, Antivirus Free, 4,5 milionu stažení a stala se jedním z nejpopulárnějších bezpečnostních aplikací na platformě Android. Tento milník odráží důležité trendy odehrávající se v oblasti mobilního zabezpečení, včetně povědomí uživatelů Androidu o zabezpečení rychle rostoucího trhu Android a výjimečně silné uživatelské poptávce po mobilním zabezpečení.

„Potenciál, který v rámci mobilního prostoru existuje, je mimořádný, a očekáváme, že přístroje jako jsou smartphony, předstihnou PC v roce 2012,” řekl J. R. Smith, generální ředitel AVG Technologies. „Společnost AVG využije DroidSecurity k urychlení dodávek sofistikovaných mobilních zabezpečení a může tak poskytnout uživatelům po celém světě spolehlivé a bezpečné technologie, které potřebují ke snížení rizik spojených s využíváním mobilních zařízení.” 

“DroidSecurity a AVG sdílejí společnou vizi pro zabezpečení uživatelů, malých podniků a společností. Věříme, že v oblasti zajištění ochrany mobilních přístrojů existuje velké množství příležitostí,” řekl Eran Pfeffer, generální ředitel a spoluzakladatel DroidSecurity. “Slučování našich bezpečnostních technologií umožní uživatelům mobilních telefonů naplno využít výkon svých mobilních zařízení, aniž by ohrozili svou osobní bezpečnost či bezpečnost svých organizací.” 

Aplikace a chytré telefony založené na operačním systému Android se nadále rozrůstají ohromujícím tempem a stávají se tak světově nejrychleji rostoucí mobilní platformou. Podle nedávné studie výzkumné společnosti NPD Group zatřásl operační systém Android v průběhu prvního čtvrtletí roku 2010 americkým mobilním trhem tak, až sesadil společnost Apple (NASDAQ:APPL) OS z prvního místa. Na prodejní platformě aplikací Android Market se očekává masivní nárůst počtu aplikací. Google usnadňuje vývoj mobilních programů pro platformu s programy “udělej-si-to-sám”, jako je nedávno spuštěný App Inventor, který všem uživatelům zjednodušuje tvorbu programů. 

Tento, pro Android důležitý moment, je sledován přímo DroidSecurity a je uveden ve statistice uživatelů společnosti. Z více než 100 000 aplikací, které jsou v současné době k dispozici na Android Market, patří DroidSecurity Antivirus Free trvale k 50 nejpopulár­nějším aplikacím. Podle odhadů společnosti si přes 4,5 milionu mobilních přístrojů Android stáhlo DroidSecurity. Společnost DroidSecurity se tak řadí mezi největší a nejrychleji rostoucí poskytovatele antivirových aplikací na Android Market a v současnosti i mezi nejrychleji rostoucí aplikace. 

Po dokončení  jednání se DroidSecurity stane dceřinou společností AVG, která v ní bude mít 100% podíl. Svou centrálu bude mít i nadále v izraelském Tel Avivu. Generální ředitel a spoluzakladatel Eran Pfeffer se stane generálním ředitelem týmu AVG, Mobile Solutions Team (MST). 

Dokončení jednání podléhá standardním závěrečným podmínkám a schválením regulačních orgánů. 

Zůstaňte v kontaktu s AVG

 

O DroidSecurity

Společnost DroidSecurity, výrobce první plně funkční anti-malware Android aplikace DroidSecurity Mobile Security Suite, založili v roce 2009 Dror Shalev, Omri Sigelman a Eran Pfeffer se sídlem v Tel Avivu v Izraeli. DroidSecurity Internet Security Suite je první Android aplikace, která využívá technologii Dalvik Virtual Machine. Toto na technologii cloud založené antivirové řešení se automaticky aktualizuje a lze jej stáhnout přímo z Android Market, nebo na http://www.dro­idsecurity.com. Tato výkonná aplikace poskytuje širokou škálu ochrany před viry/malware a SMS/textovými spamy. Navíc uživatelům umožňuje vypátrat ztracené smartphony a na dálku smazat data kvůli zvýšení jejich bezpečnosti a kontroly. Více informací je k dispozici na www.droidsecu­rity.com.

O společnosti AVG Technologies

AVG Technologies je přední meziná­rodní poskyto­vatel bezpečnostních řešení. Produkty se značkou AVG chrání 110 milionů počítačů v domácnostech i firmách v celkem 170 zemích světa před stále rostoucím objemem různých typů škodlivého kódu. Společnost se sídlem v nizozemském Amsterdamu má téměř dvě desetiletí zkušeností s bojem proti internetovému zločinu a také jednu z nejmodernějších laboratoří pro detekci internetových hrozeb. AVG Technologies nabízí i volně dostupnou verzi, kterou lze bezplatně stáhnout z internetu, čímž umožňuje začínajícím uživatelům získat základní antivirovou ochranu. Zvýšit úroveň bezpečnosti ve verzi pro jednoho nebo více uživatelů je jednoduché a bez velkých nákladů. Společnost disponuje celosvětovou sítí téměř 6 000 prodejců, partnerů a distribučních týmů včetně Amazon.net, CNET, Cisto, Ingram Micro, Play.com, Wal-Mart a Yahoo!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).