Hlavní navigace

Společnost B2M.cz atakuje ve střední Evropě hranici dvoumiliardového obratu v zadaných poptávkách

[Tisková zpráva] PRAHA (3.října 2007) – Obrat zadaných poptávek v systémech poptávkového řízení společnosti B2M.cz ve střední Evropě dosáhl v srpnu hranici téměř dvou miliard korun. Česká společnost B2M. cz tak potvrdila pozici lídra elektronického B2B segmentu ve střední Evropě.

Sdílet

„Dosažení takřka dvoumiliardového měsíčního obratu zadaných poptávek chápeme jako tečku za úspěšně dokončeným procesem zahraniční expanze B2M. cz,“ řekl Petr Valeš, majitel společnosti B2M.CZ, s.r.o.. „Důležitější než rekordní obrat je pro nás skutečnost, že národní projekty vykazují konstantní růst, etablovaly se na místních trzích a úspěšně procházejí fází stabilizace,“ doplnil Valeš.

Společnost B2M.cz, vlastník nejúspěšnějšího českého B2B portálu ePoptávka.cz, zahájila proces expanze do zahraničí na podzim 2006 spuštěním systému elektronických poptávek 123dopyt.sk na Slovensku. V únoru 2007 vstoupila společnost pod názvem 123zapytanie.pl na polský trh a o dva měsíce později byl zahájen provoz maďarské verze 123profit.hu.

Projekty v jednotlivých zemích kopírují principy, na kterých je postaven úspěch českého projektu ePoptávka.cz. „Českou verzi systému ePoptávka.cz používáme jako vzor a zároveň prostor pro testování nových prvků, které v budoucnu nasadíme do zahraničních systémů,“ upřesnil Valeš. Jednotlivé verze se liší pouze jazykovou verzí a grafikou, jádro systému je totožné.

Projekty B2M.cz ve středoevropském regionu dnes úspěšně profitují na národních B2B trzích. Strategickým záměrem B2M.cz je však jejich vzájemné propojení. „Spojením regionálních B2B poptávkových systémů umožníme našim uživatelům bezproblémově poptávat či hledat nové příležitosti za hranicemi. Možnosti mezinárodních poptávkových řízení v tuto chvíli testují první uživatelé portálu ePoptávka.cz,“ dodal Valeš.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).