Hlavní navigace

Společnost BenQ představí své vize budoucnosti na ISE 2011

[Tisková zpráva] Digitální projektory s ultra krátkou projekční vzdáleností i podporou zobrazení ve 3D. Novinky se budou týkat také oblasti interaktivních tabulí a flexibility instalace projektorů.

Sdílet

Praha, 24. ledna 2011 – Světoznámý výrobce projektorů a přední inovátor v oblasti digitálního životního stylu, společnost BenQ, představí svou „Vizi budoucnosti: Projekce světlejších zítřků“ při příležitosti veletrhu ISE 2011. Ten se bude konat 1. až 3. února v nizozemském Amsterdamu. Tato vize bude představena ve formě předních projekčních technologií a sofistikovaných řešení, na jejichž vzniku se podíleli nejen odborníci v oblasti vizualizace, ale i profesionálové ve vzdělávání. Společnost BenQ na svém stánku 5O120 v hale 5 RAI Convention Center představí hned šest nových projektorů, od modelů podporujících ultra krátkou projekční vzdálenost až po produkty ztělesňující flexibilitu instalace. 

  „Vždy jsme kladli velký důraz na řešení a naplňování  potřeb trhu i našich obchodních partnerů. V tomto roce je nám velkým potěšením, že můžeme představit řadu nových produktů a řešení právě na veletrhu ISE 2011, který všechny návštěvníky informuje o blízké budoucnosti v oblasti audiovizuální techniky. V ní totiž budou brzy překonány stávající hranice výkonnosti, kvality, hodnoty i příležitostí,“ uvedl Peter Chen, EVP a generální ředitel technologického produktového centra ve společnosti BenQ.  

BenQ představí  na ISE své nové projektory ve čtyřech kategoriích:

Vzdělání  na krátkou vzdálenost

Společnost BenQ představuje celosvětově uz­návaného experta na projektory s krátkou projekční vzdáleností a právě díky tomu je také číslem 1 v prodeji DLP® projektorů ve vzdělávací sféře. Tuto pozici si vybudovala poskytováním komplexní nabídky projektorů s krátkou projekční vzdáleností se zobrazovacími poměry od 0,3, přes 0,4 a 0,6 až po 0,9 tak, aby vyhovovaly nejrůznějším provozním podmínkám. Nové modely digitálních projektorů BenQ využívají pokročilou technologii asférických čoček, díky nimž mohou dosahovat úžasných barev a ultra ostrého textu.  Navíc k tomu potřebují méně než polovinu běžné projekční vzdálenosti. Aktuální řada projektorů BenQ s krátkou projekční vzdáleností tak prostřednictvím čtyř nových modelů otevírá zcela novou dimenzi audiovizuální projekce a zvyšuje tak budoucí kvalitu zobrazení v učebnách.

Vlajková  loď nových modelů s označením BenQ MP780ST obsahuje funkci PointDrawTM – interaktivní projekční systém se zobrazovacím poměrem 0,6 a integrovanou podporou technologie trojrozměrného obrazu. Model MP780ST osvobozuje pedagogy a prezentátory od nepohodlného používání bílé tabule. Navíc jim umožňuje zapojit publikum do akce pomocí pera PointDraw, a to z kteréhokoli místa v učebně, kde se právě nacházejí. Novinka se navíc obejde bez problémů v oblasti instalace a kalibrace interaktivních tabulí, které obvykle zvyšují provozní náklady.  

Model MW881UST se může pochlubit mimořádně krátkým zobrazovacím poměrem 0,24. Možnost projekce obrovského obrazu o úhlopříčce 92“  s krystalicky čistým obrazem již ze vzdálenosti 48cm z něj činí perfektní řešení pro jakýkoli prostor, ať už jsou to malé stísněné třídy nebo zasedací místnosti s omezenými možnostmi instalace projektoru na stropě. MW881UST je rovněž připraven na technologii 3D, aby mohly školy i další vzdělávací instituce kdykoliv zapojit trojrozměrné didaktické nástroje do své výuky. 

Mezi produkty s krátkou projekční vzdáleností vhodné pro školství patří i model BenQ MW851UST. Díky ultra krátkému zobrazovacímu poměru 0,42 a HDMI připojení představuje MW851UST vynikající volbu pro domácí a firemní multimediální AV projekci. Navíc se opět pochlubí možností využití jako interaktivní tabule.  

Integrovaná  podpora 3D zobrazení

Zařízení  BenQ MW881UST je standardně vybavena podporou DLP LinkTM –  technologie 3D projekce, která umožňuje zobrazování 3D obrazu prostřednictvím jednoho videosignálu. Novinka byla navržena tak, aby poskytla tytéž úžasné 3D efekty jako nejnovější 3D filmy. MW881UST umožňuje studentům zobrazovat i velmi složité koncepty, jako jsou například vizualizace pro účely výpočtů v oblasti geometrických útvarů. Mohou tak rovněž získat autentické životní zkušenosti, například pohled do struktury lidského mozku prostřednictvím trojrozměrné demonstrace za pomoci 3D vzdělávacího obsahu. 3D vizualizace dnes totiž představuje strmě rostoucí trend v oblasti budoucího vzdělávání.  

Interaktivní  nástroje pro lepší výuku

Projektor BenQ MP780ST PointDraw se nepodobá žádné ze stávajících projekčních technologií. Nabízí jak funkci interaktivní tabule, tak i projekční systém PointDraw – a to bez nákladů, které by byly nutné na pořízení dvou zařízení. Je kompatibilní s kterýmkoli operačním systémem podporujícím standardní USB myš a dokáže spolupracovat s jakýmkoli stávajícím systémem interaktivní tabule. Pero PointDraw umožňuje uživatelům kreslit téměř kdekoliv, obraz je totiž promítán bez nutnosti kalibrace. Interaktivní software Q DrawTM umocňuje veškeré prezentace prostřednictvím barevných vizuálních pomůcek a nabízí i další užitečné nástroje. Díky zobrazovacímu poměru 0,6 může být zařízení BenQ MP780ST připevněno například na stropě, a to již ve vzdálenosti 0,3 metru od tabule či plátna. Díky tomu lze minimalizovat negativní projevy rušivých stínů a oslepujícího světla projektoru.  

Flexibilita instalace šetří peníze i čas

Modely BenQ MX761 a SP891 představují ná­kladově efektiv­ní řešení  pro organizace s omezeným prostorem i rozpočtem na instalaci projektoru. Jsou sestaveny tak, aby poskytovaly co nejvyšší míru flexibility, přičemž za tímto účelem nabízejí tyto projektory možnost 1,6× a 1,5× zoomu. Díky projekční vzdálenosti od 1, 07 do 2, 72 metru od promítaného obrazu mohou být modely MX761 a SP891 snadno umístěny mimo dosah stropních ventilátorů a světel – šetří tak peníze, čas i energii pro lepší využití.  
  

Pro více informací  prosím navštivte internetové stránky www.BenQ.cz nebo www.facebook.com/Ben­QCeskaRepubli­ka

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).