Hlavní navigace

Společnost BT obdržela od společnosti NEC Electronics Europe smlouvu na spojení jejich evropských poboček s BT MPLS

[Tisková zpráva] PRAHA,: Společnost BT dnes oznámila podepsání smlouvy se společností NEC Electronics Europe, která je jedním z největších evropských dodavatelů polovodičů. BT dle podmínek pětileté smlouvy inovuje evropské datové sítě společnost NEC Electronics Europe na moderní technologii MPLS (Multi Protocol Laber Switching) založenou na sítích WAN a převezme odpovědnost za správu této nové síťové platformy.

Sdílet

Přechodem stávající sítě k BT MPLS společnost NEC Electronics Europe nahradí současnou strukturu složenou ze separátních pronajatých linek, které již nenabízejí požadovanou flexibilitu. Společnost NEC Electronics Europe používá svou síť pro časově náročné operace, jakými jsou například internetové volání a videokonference, a právě pro tyto účely je technologie MPLS od společnosti BT ideálním základem. S pomocí technologie MPLS může být proud dat dle priority rozdělen až do 6 úrovní služeb (CoS).

Zákazníkovy hlavní požadavky, mimo větší flexibility, se týkaly nároků na větší rozsah šířky pásma a bezpečné pojetí redundance a zálohování. Proto budou ústředí společnosti NEC Electronics Europe v Düsseldorfu a data centrum v Neussu přímo napojené na síť BT City Fibre Network (CFN). Mimo to BT zavede sužby LAN/SAN pro zálohování dat a centrální, širokopásmové připojení k internetu.

Wataru Oyamada, generální manažer společnosti NEC Electronics Europe, uvedl: „Společnost BT se svým celkový konceptem vyhověla našim požadavkům. Profesionalita jejich zaměstnanců a přístup k zákazníkům nás přesvědčily o tom, že jsme našli toho správného partnera.“

Jan Geldmacher, výkonný ředitel společnosti BT Germany, zdůraznil: „Jsme potěšeni, že si společnost NEC Electronics Europe vybrala BT. To, že se takto rozhodli, podporuje naši strategii směřování na potřeby nadnárodních korporací. Pevně věříme, že společnost NEC Electronics Europe podpoříme v jejím stále trvajícím rozvoji.“

Již také existují plány na rozšíření spolupráce. Jakmile někde společnost NEC Electronics Europe otevře nové pobočky, BT je ihned připojí. Zbylí dodavatelé NEC Corporations také vyjádřili zájem o spolupráci na projektech s BT.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).