Hlavní navigace

SPOLEČNOST BT POSILUJE SVÉ POSTAVENÍ V ČÍNĚ

[Tisková zpráva] Praha, 7.9.2007 - Společnost BT oznámila na Světovém ekonomickém fóru -New Champions zahájení provozu Centra technologie a služeb v Ta-lienu a Centra pro výzkum a vývoj v Šanghaji. Generální ředitel BT Group Ben Verwaayen, generální ředitel BT Global Services Francois Barrault a viceprezident pro oblast severovýchodní Asie Bill Lam prohlásili, že obě centra jsou dalším důkazem toho, jak velký význam přikládá společnost BT čínskému trhu.

Sdílet

Talienské Centrum technologie a služeb se bude zabývat vývojem softwaru, ale i poskytováním služeb a celou řadou podpůrných činností. Čína disponuje velkým množstvím programátorů, zejména pak v oblastech, jako je vývoj softwaru, integrace softwarových a hardwarových funkcí a vývoj OSS/BSS (Operational and Business Support Systems). Talienské Centrum společnosti BT umožní využít místních programátorů, urychlit tím testování integrace a zkrátit cyklus zkvalitňování produktu nákladově efektivním způsobem. Mnozí zákazníci společnosti BT navíc využívají místní pracovní sílu, která nemá angličtinu jako svou mateřštinu. Proto musí pracovníci asistenční služby umět místní jazyk.

Nejde ale jen o talienské centrum. Výzkumné centrum BT v Šanghaji bude rovněž úzce spolupracovat s čínskými týmy společnosti BT a pomáhat čínským klientům a partnerům osvojovat si technologické novinky a zdolávat náročné úkoly. Podělí se s nimi rovněž o průlomy v technologii i službách, nashromážděných díky globálním zkušenostem BT s čínskými zákazníky, dodavateli a partnery. Nové šanghajské Centrum se bude zabývat výzkumem a vývojem v širokém spektru technologických oblastí, od definování nových produktů a konceptů služeb až po vývoj produktových prototypů.

Ben Verwaayen, generální ředitel BT Group, k tomu prohlásil: „Čína je dnes v globální ekonomice těžká váha a mnohé nové a dynamické čínské podniky hledají partnera, který jim zajistí špičkové ICT služby umožňující expanzi na mezinárodní trhy. Společnost BT je v tomto ohledu ideálním partnerem. Vzhledem k více než 400 milionům perspektivním zákazníkům a blížící se olympiádě by mnoho globálních zákazníků rádo využilo Čínu coby klíčový růstový trh. Zákazníci požadují důvěryhodného providera, který zajistí servis jejich klíčových aplikací, k tomu se postará o síť a přitom bude garantovat bezpečí i výkon. Díky založení talienského Centra technologie a služeb a Centra pro výzkum a vývoj v Šanghaji budeme moci zodpovědně prohlásit, že čínským klientům i globálním zákazníkům v Číně se dostane stejně kvalitních služeb, jaké poskytujeme ve zbytku světa.“

Čína se rychle stává jedním z nejrychleji rostoucích trhů na světě a není tedy divu, že v ní společnost BT zakládá centra, která tomuto růstu pomohou a budou se na něm účastnit. Podle společnosti Gartner vzrostl součet importu do Číny a exportu zboží z Číny z 510 miliard dolarů v roce 2001 na 1,4 bilionu dolarů v roce 2005. Očekává se, že do roku 2010 toto číslo vzroste na 2,7 bilionu dolarů. Čtvrtletní analýza společnosti IDC pod názvem „Worldwide Black Book“ předpovídá, že obrat na čínském IT trhu dosáhne 45,95 miliardy dolarů v roce 2007, což oproti roku 2006 představuje šestnáctiprocentní nárůst. Čínský IT trh byl v roce 2006 druhý největší v Asii, zaostal pouze za trhem japonským. BT v současné době poskytuje v Číně síťové IT služby některým z předních globálních firem a uspokojuje i globální potřeby vzrůstajícího počtu čínských společností. BT v minulosti vyhlásila cíl více než zdvojnásobit své čínské tržby do roku 2008–2009.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).