Hlavní navigace

Společnost CET 21 spol. s r. o. podala žalobu proti rozhodnutí o udělování licencí na digitální vysílání

[Tisková zpráva] Společnost CET 21 spol. s r. o. podala žalobu proti rozhodnutí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání kvůli neudělení licence na provozování digitálního vysílání v multiplexech B a C.

Sdílet

Praha 19. června 2006 – Po prostudování rozhodnutí RRTV zjistil provozovatel vysílání TV Nova, společnost CET 21 spol. s r. o., nezákonnost postupu. Rozhodnutí totiž obsahuje vady a nedostatky, mimo jiné například změnu podmínek v průběhu výběrového řízení, a proto společnost CET 21 spol. s r. o. proti tomuto rozhodnutí podává žalobu.

„Rozhodnutí o udělování digitálních licencí televizi Nova podle názoru našich právních zástupců poškodilo. V případě korektního řízení jsme samozřejmě připraveni úspěšným žadatelům gratulovat. Po opravdu důkladném prostudování všech spisů jsme ale došli k závěru, že se musíme bránit. Společnosti skupiny TV Nova jsou podrobeny přísnému právnímu auditu ze strany majoritního vlastníka, společnosti CME, a proto jsme museli podat žalobu,“ říká generální ředitel televize Nova Petr Dvořák.

Televize Nova již léta jasně deklarovala svůj zájem a připravenost podílet se na rozvoji digitálního vysílání v České republice. V listopadu 2004 proto podala společnost CET 21 spol. s r. o. žádost o umožnění vysílání v multiplexu A a na konci téhož roku žádosti o udělení osmi licencí v multiplexech B a C (čtyři v každém multiplexu). V případě udělení licencí v multiplexech B a C by tak diváci měli možnost sledovat čtyři nové tematické okruhy s pracovními názvy Nova seriál, Nova news, Nova film a Nova sport. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání však 12. května 2006 rozhodla o neudělení těchto licencí.