Hlavní navigace

Společnost Cisco Systems dokončila převzetí firmy Scientific-Atlanta

[Tisková zpráva] San Jose, Kalifornie, 15. března 2006 — Společnost Cisco Systems, Inc., oznámila, že dokončila převzetí firmy Scientific-Atlanta z georgijského Lawrenceville. Scientific-Atlanta je vedoucím globálním dodavatelem set-top boxů, kompletních sítí pro distribuci videa a integrace videosystémů. Tato akvizice umožní společnosti Cisco nabízet kompletní řešení pro přenos dat, hlasu a videa a mobilitu pro sítě operátorů a digitální domácnosti.

Sdílet

Definitivní dohoda o převzetí Scientific-Atlanty byla oznámena 18. listopadu 2005. Architektura Cisco IP Next Generation Network nabídne po svém rozšíření o technologie od Scientific-Atlanty poskytovatelům otevřenou platformu umožňující diferenciaci služeb a poskytne jim prostor pro překonání současné nabídky digitálního videa a IPTV směrem k vývoji a poskytování rozmanitých služeb založených na integrovaných médiích do připojených domácností.

Dokončením akvizice se tým firmy Scientific-Atlanta, vedený CEO Jimem McDonaldem, stal součástí skupiny Routing and Service Provider Technology Group pod vedením viceprezidenta Cisca Mika Volpiho.

Podle ustanovení dohody Cisco zaplatí 43 USD v hotovosti za akcii výměnou za všechny akcie Scientific-Atlanty a převezme nezaplacené opce za celkovou kupní cenu odpovídající zhruba 7 mld. USD. Transakce je vyúčtována v souladu s účetními principy GAAP. Společnost Cisco očekává, že tato transakce nebude mít vliv na její příjmy za fiskální rok 2006 a zapříčiní lehký vzrůst příjmů ve fiskálním roce 2007 (jedná se o pro forma příjmy – nikoliv podle GAAP).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).