Hlavní navigace

Společnost Cisco vybrala vítěze globální soutěže I-Prize

[Tisková zpráva] San Jose, USA, 22. října 2008 – Společnost Cisco oznámila vítěze globální soutěže I-Prize, jejímž cílem bylo hledání nových podnikatelských příležitostí v oblasti technologií. Vítězný tým z Německa a Ruska v soutěži prezentoval podnikatelský záměr zaměřený na zvyšování energetické účinnosti s pomocí IP technologií. Ke společné práci na projektu, sestavení podnikatelského plánu i jeho virtuální prezentaci tým využil portfolio komunikačních řešení společnosti Cisco zahrnující systém TelePresence, platformu Unified Communications a aplikaci WebEx Connect.

Sdílet

Vítězný tým vedla Anna Gossen, studentka počítačových technologií na univerzitě v německém Karlsruhe. Společně s Nielsem Gossenem, který rovněž studuje počítačové technologie, a ruským systémovým inženýrem Sergejem Besonicinem, si rozdělí cenu pro vítěze ve výši 250 tisíc amerických dolarů. Tým také dostal nabídku pracovat pro společnost Cisco.

„Soutěž Cisco I-Prize nám dala prostor pro vytvoření podnikatelského a technologického plánu, ke kterému jsme pak získali velmi hodnotnou zpětnou vazbu od respektovaných vývojářů a dalších osobností v oboru. Taková zkušenost je k nezaplacení. Jsme také nadšeni možností pracovat dál pro Cisco a prosadit naše nápady do praxe,“ uvedla Anna Gossen.

Vítězný tým navrhl využívání sítí jako platformy pro transparentní a optimalizované řízení systémů, které spotřebovávají energii. Vítězný podnikatelský plán získal ocenění především za inovativní propojení technologie a podnikatelského modelu.

„Jedním z cílů soutěže Cisco I-Prize bylo spojit inovace a talenty na globální úrovni prostřednictvím nástrojů pro spolupráci, pomoci vytvořit nové nápady a posunout je od úvodního konceptu k využitelné podnikatelské příležitosti. Cisco I-Prize je reálným příkladem toho, jak nové technologie boří tradiční bariéry inovací a vytváří světové fórum pro výměnu nových nápadů,“ říká Marthin De Beer, senior viceprezident divize Emerging Technologies společnosti Cisco.

Soutěžní projekty byly posuzovány v divizi Emerging Technologies společnosti Cisco podobně jako interní podnikatelské záměry. Porotci brali v úvahu jak technologické inovace, tak podnikatelskou stránku projektů. Vše s ohledem na to, aby přijaté návrhy firmě přinesly nejméně jednu miliardu dolarů příjmů v příštích pěti až sedmi letech.

Soutěž I-Prize byla odstartována při příležitosti otevření Globalizačního centra Cisco v indickém Bangalore v říjnu 2007. Do soutěže byli pozváni podnikatelé z celého světa, kteří měli prostřednictvím online spolupráce společně přemýšlet a diskutovat o nových podnikatelských a technologických projektech a tvořit podnikatelské plány. Během prvních třech měsíců od spuštění soutěže se do ní přihlásilo více než 2500 podnikatelů ze 104 zemí světa.