Hlavní navigace

Společnost Cisco zahajuje první CCIE inkubátor pro studenty vysokých škol

[Tisková zpráva] 21. listopadu 2007 se ve společnosti Cisco sešlo 21 nejlepších studentů vysokých škol, kteří prošli náročným výběrem a zahájili svoji účast v programu, který má nastartovat jejich kariéru v oblasti komunikačních technologií.

Sdílet

Na jaře společnost Cisco vyhlásila pro studenty vysokých škol ze základních kurzů Cisco Networking Academy tzv. “CCIE inkubátor”, který nabízí nejlepším absolventům zdarma další studium v oblasti síťových technolgií podporované společností Cisco a jejími partnery.

Cílem stipendijního programu je nabídnout studentům takové studium, které vhodně doplní formální akademické vzdělání o praktické zkušenosti a návyky pod vedením společnosti Cisco a jejích partnerů, které studentům vysokých škol pomohou k lepšímu uplatnění v praxi a umožní jim další růst v oboru síťových technologií a možnost atraktivního zaměstnání po ukončení studia.

Další součástí stipendijního programu může být definování semestrální práce, ať už individuální nebo týmové, a po dohodě s odpovídající katedrou i zadání diplomové práce.

Slavnostního zahájení se zúčastnili i partneři, kteří projekt ve spolupráci se společností Cisco podporují. V současné době, kdy je velký nedostatek síťových odborníků na trhu práce, mají studenti šanci po návratu uplatnit své nabyté vědomosti právě u takových společností, jako jsou Alef0, Anect, AutoCont, Dimension Data, DNS, ICZ, NextiraOne, Simac a Soitron.