Hlavní navigace

Společnost Cleverlance Enterprise Solutions zveřejnila hospodářské výsledky za rok 2006

[Tisková zpráva] Cleverlance dosáhla v roce 2006 obratu 437 miliónů Kč. Ve srovnání s rokem 2005 se jedná o nárůst 50% při započtení celkového obratu po fúzi na konci roku 2005.

Sdílet

Praha, 16. března 2007 – Společnost Cleverlance, přední dodavatel otevřených SW řešení ve střední Evropě, dosáhla v roce 2006 obratu 437 milionů Kč. Meziroční nárůst obratu v porovnání s rokem 2005 představuje 50%, počet zaměstnanců se zvýšil z 230, na konci roku 2005, na současných 350 a stále roste. Fluktuace zaměstnanců se pohybuje do 8 %.

„ Pro zhodnocení loňského roku jsou pro nás důležité nejen hospodářské výsledky, ale především výsledek integrace společností Cleverlance a Brain Systems, jako důsledku dohody o sloučení ze sklonku roku 2005. Porovnáme-li obrat za rok 2006 ve výši 437 mil. Kč s celkovým obratem Cleverlance a Brain Systems v roce 2005 ve výši 291 mil. Kč jedná se o navýšení o 50 %, porovnáme-li však obrat roku 2006 s obratem samotné Cleverlance v roce 2005 jde o navýšení o 78 %. Nicméně hlavní přínos spojení byl v rozšíření klientského portfolia, především o společnosti ČSOB Leasing, ING, Českou spořitelnu, Českou poštu, GE Money a řadu dalších, dále pak také v doplňujících se produktech, službách a kompetencích, kde bych jmenoval alespoň – centrum servisních IT a outsourcing služeb v Brně,“ potvrdil Dobromil Podpěra, Chief Executive Officer.

Mezi nejdůležitější události a úspěchy loňského roku, týkající se společnosti Cleverlance, patří vedle úspěšné integrace Cleverlance a Brain Systems také již plně fungující slovenská pobočka založená na podzim roku 2005. Cleverlance získala nová partnerství a také potvrdila a rozšířila řadu stávajících partnerství především se společnostmi BEA, HP, IBM a Microsoft.

„Loňský rok hodnotím velmi pozitivně. Cleverlance se již podruhé stala nejúspěšnějším českým poskytovatelem SW podle žebříčku „Technology Fast 50“ v regionu střední Evropy, který každý rok vyhlašuje společnost Deloitte. Podařilo se nám zrealizovat desítky zajímavých projektů, které svými přínosy zlepšují klientský servis a efektivitu business procesů a umožňují tak dále rozšiřovat nabídku a podíl na trhu našich klientů Výsledkem je pro Cleverlance rozšíření a upevnění spolupráce se zákazníky jako je například Komerční banka, Česká pojišťovna, O2 Telefonica, Vodafone, ČSOB Leasing, VÚB Bratislava, T-Mobile SR, Česká spořitelna, DHL, Raiffeisen banka, GPE, SITRONICS Telecom Solutions nebo ING. V neposlední řadě bych také rád zmínil náš Cleverlance Education Center, který vyškolil přes 500 studentů ve více jak 60 odborných kurzech,“ doplnil Jiří Bíba, Chief Commercial Officer.