Hlavní navigace

Společnost Cleverlance přichází s novou generací mobilních aplikací

[Tisková zpráva]

Sdílet

Společnost Cleverlance přichází s novou generací mobilních aplikací

FrontEnd Server – nový produkt vyvinutý společností Cleverlance umožňuje přístup ke vzdáleným systémům a službám prostřednictvím plně grafického rozhraní, nejen pomocí mobilních zařízení.

Praha, 15. července 2004 – Společnost Cleverlance, přední dodavatel vícevrstvých řešení, přichází se zcela novým produktem FrontEnd Server, umožňujícím přístup ke vzdáleným systémům pomocí mobilních telefonů s technologií J2ME, SmartPhones a PDA na platformě Pocket PC a Palm OS a z dalších zařízení jako jsou inteligentní bankomaty nebo různé koncové stanice zapojené v sítích WAN. Hlavní výhodou FrontEnd Serveru je nejen přehledná vizualizace samotných operací, ale i velmi nízký objem přenášených dat a centrální správa aplikací. Mezi aplikace, pro které je FrontEnd Server určen, patří zejména mobilní bankovnictví, sběr dat v terénu, vzdálený přístup k firemním, objednávkovým a skladovým systémům, pobočkové systémy atp.

„FrontEnd Server jsme navrhovali s cílem zjednodušit vývoj a správu především mobilních aplikací,“ řekl při příležitosti uvedení produktu Ondřej Janovský, Product Development Manager společnosti Cleverlance. Následně byl rozsah produktu rozšířen i o platformy MS Windows a Linux, důvodem byla poptávka po podobném typu řešení u institucí s velkým množstvím PC na pobočkách připojených do centrály.

„Parametrizace, testování, distribuce a následná správa aplikace probíhá centrálně, vývojáři využívají grafického vývojového prostředí. Uživatelé přitom těží z rychlosti aplikace, úsporné datové komunikace, vysoké úrovně zabezpečení a přehledného grafického rozhraní.“

Serverová část FrontEnd Serveru je založena na platformě J2EE a je velice dobře integrovatelná s dalšími řešeními na této platformě. Současně je možná integrace i s řešeními založenými na jiných platformách, např. Microsoft .NET atp.

Klientská část řešení je plně kompatibilní s mobilními telefony podporujícími J2ME MIDP 1.0 a 2.0, mezi které patří většina mobilních telefonů Nokia, Sony Ericsson, Siemens, Samsung nebo Sharp. Výhody aplikací založených na FrontEnd Serveru mohou využívat i uživatelé SmartPhones a PDA s OS Palm a MS Pocket PC. Klientské aplikace jsou připraveny i pro MS Windows a Linux. Podpora dalších platforem se připravuje.

Mezi hlavní přínosy řešení patří:

Grafické uživatelské rozhraní, snadné ovládání a zadávání údajů, kontrola zadaných údajů přímo v klientské části aplikace, přehledná prezentace dat, rychlá a úsporná komunikace (GPRS), zajištěná oddělením aplikačních dat od dat prezentačních, bezpečnost založená na moderních šifrovacích prvcích, snadná instalace aplikace, nezávislost aplikace na konkrétním typu mobilního telefonu.

S nezávislostí aplikace na konkrétním typu mobilního zařízení souvisí i možnost snadné změny aplikace a její funkčnosti bez nutnosti testování na jednotlivých typech mobilních telefonů. FrontEnd Server tak umožňuje vytvářet mobilní aplikace pro libovolné systémy s minimálními náklady na vývoj, distribuci a uživatelskou podporu.

FrontEnd Server je prvním z nových produktů vyvíjených společností Cleverlance a je významným rozšířením našeho portfolia,“ řekl Jakub Dosoudil, Managing Director společnosti Cleverlance. „Do konce roku 2004 uvedeme na trh další revoluční produkt. Tato naše strategie odpovídá novému cíli společnosti Cleverlance – poskytovat svým zákazníkům nejen služby, ale i produkty s co nejvyšší přidanou hodnotou.“

O Cleverlance

Společnost Cleverlance je přední středoevropský dodavatel otevřených, vícevrstvých řešení, poskytující komplexní služby pro implementaci, vývoj a údržbu finančních, telekomunikačních a eGoverment systémů. Cílem Cleverlance je podpora obchodních procesů zákazníků a co nejrychlejší zavádění aplikační architektury, která bude plynule reagovat na nově vznikající obchodní požadavky. Tým Cleverlance tvoří přes 170 specialistů, za rok 2003 byla Cleverlance, s meziročním růstem obratu o 243 %, vyhodnocena jako nejrychleji rostoucí vývojářská společnost v ČR.

Více informací o společnosti najdete na adrese www.cleverlance.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).