Hlavní navigace

SPOLEČNOST D-LINK SNÍŽILA OBSAH NEBEZPEČNÝCH LÁTEK VE SVÝCH PRODUKTECH

[Tisková zpráva] Praha 24. července 2006 - Společnost D-Link oznámila, že v souladu se směrnicí Evropské Unie 2002/95/EC o omezení užívání nebezpečných látek (RoHS) v elektrických a elektronických zařízeních, přijímá odpovědnost za své produkty dovážené a prodávané v Evropské Unii.

Sdílet

Směrnice se týká zařízení obsahujících olovo, kadmium, rtuť, šesti valenční chrom, polybromované bifenyly (PBB) a polybromovaný difenyl ether (PBDE). Je zde přesně stanoven limit pro užití těchto látek v produktech prodávaných v EU po 1.červenci 2006.

Firma D-Link garantuje soulad svých výrobků se Směrnicí 2002/95/EG Evropského parlamentu a Evropské rady ze dne 27. ledna 2003 (a rozhodnutí Evropské komise ze dne 13. a 21. října 2005) ohledně omezení použití určitých nebezpečných látek ve elektrických a elektronických zařízeních (RoHS).

Firma D-Link (Europe) Ltd. přebírá tuto garanci na základě svého právního postavení jako dovozce výrobků, které jsou obchodovány nebo přímo prodávány prostřednictvím firmy D-Link (Europe) nebo jejími evropskými dceřinými společnostmi.

Jiří Kraval, ředitel D-Link ČR k tomu řekl: „D-Link si je plně vědom své odpovědnosti a tento krok je pouze dalším viditelným důkazem toho, že „budujeme sítě pro lidi“

Pro další informace o WEEE (anglicky: Waste Electrical and Electronic Equipment, česky: Likvidace elektrického a elektronického zařízení) a RoHS navštivte stránky Evropské Komise.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).