Hlavní navigace

SPOLEČNOST DELL PŘINÁŠÍ NOVÝ STANDARD BLADE SERVERŮ

[Tisková zpráva] Praha, 28. ledna 2008 – Společnost Dell dnes představila novou modulární skříň a blade servery PowerEdge řady M. Nové řešení nabízí opět jednodušší správu a větší flexibilitu datových center. Řada M rovněž nastavila nový standard energetické účinnosti a pomáhá tak zákazníkům snadněji se vyrovnat s rostoucími nároky na šetrnost datových center k životnímu prostředí. Podrobnější informace získáte na stránkách Dell.

Sdílet

„PowerEdge řady M plní slib bezkonkurenčních energetických úspor, flexibility a spravovatelnosti. Umožňuje zákazníkům dosažení potřebného výpočetního výkonu při snížení celkové spotřeby energie, prostorových nároků a zjednodušení správy datových center,“ říká Eric Velfre, ředitel Enterprise Product Marketingu společnosti Dell EMEA.

PowerEdge řady M, postavené na technologiích Energy Smart přináší takové energetické úspory a výkon, jemuž se konkurenční blade systémy nemohou rovnat. Podle průzkumu mají oproti konkurenčním srovnatelným systémům až o 28% lepší výkon na watt a spotřebují až o 19% méně energie.¹ Blade servery Dell PowerEdge řady M jsou rovněž ekologická “green IT” řešení, tedy používají součástky neobsahující olovo, čímž pomáhají zákazníkům minimalizovat dopad jejich činností na životní prostředí.

Do šasi PowerEdge M1000e o velikosti 10U lze umístit až 16 blade serverů. Je optimalizováno pro blade servery Dell PowerEdge M600 a M605, které jsou o 60 procent kompaktnější než standardní 1U servery a pomáhají tak lépe řešit prostorová omezení datových center. Každý jednotlivý blade server podporuje až dva čtyřjádrové procesory Intel® Xeon® a AMD Opteron™.

Dell PowerEdge M1000e kromě toho přináší široké možnosti konektivity. Ta patří k nejvyspělejším v oboru a umožňuje flexibilní řešení s nízkými celkovými náklady pro datová centra prakticky všech velikostí.

Jsou to mimo jiné:

  • Upgradovatelný ethernetový blade přepínač Dell PowerConnect™ M6220 se čtyřmi 1Gb porty a volitelnými upgradovatelnými porty pro stohování nebo 10Gb;
  • Výběr ze tří ethernetových přepínačů Cisco, které zákazníkům umožňují volit mezi přepínačem, u něhož mají všechny porty 1 Gb, přepínačem s 1 Gb porty a stohovacími porty nebo kombinací 1Gb a 10 Gb portů doplněných stohovacími porty. K dispozici bude také přepínač Infiniband od společnosti Cisco;
  • Výběr ze dvou přepínačů Brocade FC4, přičemž zákazníci mohou volit mezi standardním přepínačem FC4 nebo cenově příznivým portovým agregátorem, který poskytuje zjednodušenou konfiguraci a interoperabilitu s téměř jakoukoli SAN fabric;
  • Adaptéry hostitelské sběrnice FC4 od QLogic a Emulex a také mezaninová karta Infiniband od společnosti Mellanox;
  • Možnost zvolit mezi standardy Fibre Channel a Ethernet Pass Through pro zákazníky se stávající přepínací infrastrukturou, včetně ethernetového pass through modulu, který může pracovat rychlostí 10/100/1000Mb za vteřinu.

Větší flexibilita a lepší ochrana investic
Dell PowerEdge řady M je blade řešení, které umožňuje snap-in rozšíření až po úroveň propojení přepínačů. Toto plně modulární řešení nabízí větší flexibilitu a splňuje tak rostoucí nároky zákazníků na dynamičtější, rozšiřitelné I/O infrastruktury. Uživatelé řady M mohou s technologií přepínačů Flex I/O efektivně navrhovat síťové blade prostředí, které nejlépe vyhovuje jejich současným požadavkům na infrastrukturu, a reagovat na měnící se technologické a provozní potřeby snadným a ekonomickým přidáváním nebo modifikací síťového stohování nebo uplinku.

Dell je v současnosti jediným dodavatelem blade serverů, který nabízí technologii Flex I/O pomáhající chránit a maximálně využít investici zákazníka do serverů, neboť eliminuje potřebu nehospodárných upgradů typu „odstraň a nahraď“.

Jednodušší správa
Sada pro správu Dell OpenManage™ dodávaná s PowerEdge řady M zjednodušuje IT řešení díky uživatelsky snadným a zároveň účinným nástrojům, které pomáhají snižovat náklady a zjednodušují správu výpočetní techniky. OpenManage poskytuje zákazníkům ucelenější pohled a lepší obeznámenost s infrastrukturou jejich vlastních datových center. IT management má tak větší přehled a může dělat lepší a hlavně včasná rozhodnutí.

Dell nabízí v rámci řady M bez jakýchkoli dalších nákladů mimo jiné tyto rozšířené možnosti správy:

  • Centralizované ovladače správy šasi, které IT správcům poskytují redundantní, bezpečné přístupové cesty pro správu více skříní a blade serverů z jediné konzole;
  • Dynamickou správu napájení, která správci umožní nastavit vysoký/nízký práh spotřeby elektrické energie a zajistit chod serverů v zadaném rozmezí;
  • Získávání údajů o spotřebě energie u skříní a blade serverů v reálném čase a možnost preferovat sloty blade serverů k optimalizaci výkonu za účelem zajištění optimální kontroly nad zdroji energie;
  • Integrovaný KVM (klávesnice/vi­deo/myš) přepínač pro snadné nastavení, nasazení a hladkou integraci do stávající infrastruktury KVM.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).