Hlavní navigace

Společnost Devoteam významně posílila zastoupení na českém trhu

[Tisková zpráva] Nadnárodní skupina Devoteam kótovaná na burze Euronext a působící v 23 zemích Evropy, Afriky a Blízkého východu rozšiřuje své aktivity v České republice. Úspěšnou akvizicí týmu společnosti MATERNA Information Systems s.r.o., která ukončila působení na českém trhu, se společnosti Devoteam podařilo vybudovat ještě silnější tým specialistů na ITSM (IT Service Management) a posunout se mezi nejvýznamnější hráče na poli řízení IT služeb v České republice. Vedením týmu ITSM byl pověřen Radek Bělina.

Sdílet

Devoteam na českém trhu působí od roku 2005 a dlouhodobě se zaměřuje na propojování businessu a IT technologií. Do letošního roku se české zastoupení specializovalo zejména na poradenství a služby v oblasti elektronizace veřejné správy, podporu při přípravě a realizaci transparentních veřejných zakázek v oblasti ICT a zajištění kvality projektů pro veřejné instituce i komerční společnosti.

Díky novému vybudování týmu pro oblast ITSM se společnost Devoteam stala významným hráčem na tomto poli v České republice. Vedením ITSM části byl pověřen Radek Bělina, který má s řízením služeb v IT dlouholeté zkušenosti.

Ke svému jmenování Radek Bělina uvádí: „Jsem rád, že jsem mohl rozšířit český tým nadnárodní společnosti Devoteam, která je dlouholetým leaderem v oblasti ITSM v Evropě. Mým cílem bude vybudovat v České republice silnou kompetenci v oblasti dodávky systémů pro řízení IT, pomáhat zákazníkům nastavit a optimalizovat procesy v IT a v neposlední řadě rozvinout oblast školení ITIL.“

Pozn. ITIL je celosvětově používanou knihovnou zkušeností z praxe a postupů, jak efektivně řídit oddělení informačních technologií (IT) ve společnostech.

Devoteam se nabytím nového týmu stal největším partnerem společnosti BMC Software (známé svými produkty Remedy) v České republice a potvrdil tak své postavení nejsilnějšího partnera BMC v celé Evropě.

O společnosti Devoteam
Nadnárodní skupina Devoteam působí v 23 zemích Evropy, Afriky a Blízkého východu a zaměstnává více než 4500 pracovníků. Společnost je od roku 1999 kótovaná na burze Euronext. Za rok 2009 vykázala skupina obrat 460 mil. €.

Společnost se dlouhodobě zaměřuje na propojování businessu a IT technologií a vytváření přidané hodnoty pro klienty. Mezi hlavní činnosti patří poradenství v oblasti IT, implementace nástrojů pro řízení IT a poskytování expertů do klientských projektů.

Mezi zákazníky v České republice patří například: AXA banka, DHL, Komerční banka, Ministerstvo financí, Ministerstvo vnitra, Telefónica O2, T-Mobile a další.