Hlavní navigace

Společnost Fractal se zařadila mezi 50 nejrychleji rostoucích technologických společností ve střední

[Tisková zpráva]

Sdílet

Společnost Fractal se zařadila mezi 50 nejrychleji rostoucích technologických společností ve střední a východní Evropě.

Praha, 7. listopadu 2001 – Společnost Fractal s.r.o., jedna z nejvýznamnějších společností v oblasti podnikání na Internetu v České republice, převzala na včerejším slavnostním vyhlášení soutěže Fast 50, pořádané společností Deloitte and Touche ocenění za 25. místo, čímž se zařadila společně s dalšími 13 společnostmi z České Republiky mezi 50 nejrychleji rostoucích technologických společností ve střední a východní Evropě.

„Cenné umístění v prestižní soutěži nás velmi potěšilo, na druhé straně nás motivuje k dalšímu rozvoji společnosti, abychom se pokusili v silné konkurenci expandujících technologických společností uspět i příští rok,“ uvedl ihned po převzetí ocenění Ing. Jiří Berger, výkonný ředitel společnosti Fractal. „Vzhledem k tomu, že hodnotící kritéria soutěže vycházejí z výsledků posledních tří uzavřených účetních období, ocenění dokázalo, že naše strategie rozvoje společnosti bez vstupu investora nebo rizikového kapitálu je založena na reálných podkladech. Jsme rádi, že můžeme i ostatním nadějným internetových projektům ukázat cestu k dlouhodobému expanzivnímu růstu, jehož tempo lze udržet i při ročním obratu v řádech desítek miliónů korun,“ dodal.

Společnost Fractal přeje mnoho úspěchů i všem dalším společnostem, které byly v rámci soutěže Fast 50 oceněny a prokázaly tak dynamiku růstu v míře, která není obvyklá ani mezi technologickými společnostmi.

Fractal

Společnost Fractal s.r.o. byla založena v roce 1995 jako česká společnost se zaměřením na dvě hlavní oblasti podnikání, z nichž první je poskytování služeb cestovního ruchu pro zákazníky z oblasti podnikatelských subjektů. Druhou oblastí jsou služby ve sféře internetových a intranetových projektů s orientací na elektronický obchod a on-line služby. Obě činnosti se postupně sjednocovaly a završením celého procesu bylo spuštění serveru Letenky.fractal.cz, dne 1.1.2000. Firma se stala akreditovanou agenturou mezinárodní asociace IATA a zavedla souběžně dva rezervační systémy včetně tisku letenek. Firma Fractal s.r.o. se ve vývoji systémů elektronického obchodu opírá o zkušenosti z provozu vlastního systému. Současná fáze rozvoje je směřována do oblasti B2B operací s důrazem na řešení transakčních systémů jako komponenty pro e-procurement a e-marketplace. Internetové tržby firmy překročily za rok 2000 částku 41,25 mil. Kč, v letošní roce byla tato hranice překonána již 19.července. Od roku 2001 byla technologická část firmy vyčleněna do samostatné dceřiné společnosti e-Fractal s.r.o. WAPová verze objednávkového systému získala druhé místo v soutěži „Creative Mobile Awards“ a lze ji nalézt na WAPových portálech Juice společnosti Eurotel a OskarWap společnosti Český Mobil.

Pro další informace kontaktujte:

Fractal s.r.o.
Petra Hemrová
manažerka pro P.R.
Tel.: 02/22512000
e-mail: petra.hemrova@frac­tal.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).