Hlavní navigace

Společnost GiTy propojila kraje obrazem

[Tisková zpráva] Společnost GiTy se významně podílí na zkvalitnění a zefektivnění vzájemné spolupráce krajských úřadů pomocí videokonferenční komunikace.

Sdílet

Brno, 31. srpna 2007 – Jedná se o nejnovější nasazení videokonference na sedmi krajských úřadech, přičemž již dříve proběhlo nasazení tohoto systému i na dalších šesti krajských úřadech. Videokonferenční komunikace zaručuje významný růst produktivity každého z těchto krajských úřadů, protože uživatelé mohou být současně na více místech aniž by opustili kancelář, u neodkladných či životu ohrožujících situací operativní videokonferenční porady umožní rychleji rozhodnout, dokonce i zachránit lidské životy. Důležitá je rovněž časová a finanční úspora, která zvyšuje efektivitu každého úřadu a zaručuje tak rychlou návratnost investice do videokonferenčního systému. Implementace celého systému do stávající infrastruktury jednotlivých krajských úřadů navíc trvala pouhý jeden týden.

Na základě výběrového řízení bylo vybráno řešení GiTy, postavené na technologii společnosti Tandberg. GiTy přesvědčila především dodávkou komplexních služeb, rozsáhlými referencemi a dlouholetými zkušenostmi. Spolu s kvalitně vybudovaným videokonferenčním prostředím nabízí nejvyšší rozlišení obrazu High Definition (HD), maximální spolehlivost zaručenou jednotnou technologickou platformou a uživatelskou přívětivost nejen díky ovládání v češtině. Klíčová je možnost současného přenosu dvou obrazových kanálů, typicky záběru z kamery na účastníky a výstupu z PC. Uživatelé tak mohou pracovat jako u jednoho jednacího stolu aniž by ztratili oční kontakt a projednávat nezbytné podklady jako jsou prezentace, tabulky, grafy, výkresy a mnohé další pokud je připojen například DVD přehrávač, videorekordér či dokumentová kamera.

Hodnota celého projektu se pohybuje v řádech několika milionů korun a videokonferenční systém byl předán k užívání ve druhé polovině srpna.