Hlavní navigace

Společnost Googgise stává součástí Digitania Group

[Tisková zpráva] Jeden z předních poskytovatelů mobilního obsahu v České republice společnost GOOGGI se stala součástí nadnárodní společnosti Digitania, která je vlastněna norskou telekomunikační společností Telenor.

Sdílet

Jednání o spojení obou společností, která začala na podzim loňského roku, byla úspěšně završena k začátku roku 2006.

Nově vzniklá společnost ponese název Digitania Czech Republic a.s. a bude plně vlastněna společností Digitania Group. Jejím záměrem je stát se v krátké době tuzemskou jedničkou v oblasti mobilního obsahu a služeb. Chce se soustředit jak na produkty dodávané přímo široké veřejnosti, tak na obsluhu mobilních operátorů, televizních stanic, mediálních domů a dalších obchodních partnerů.

„Mezinárodní trh s mobilním obsahem je na startu své konsolidace a my jako jeden z leaderů českého trhu nemůžeme zůstat stranou,“ vysvětluje důvody spojení zakladatel a dosavadní ředitel společnosti GOOGGI Karel Holub, který v rámci spojení zůstává ředitelem společnosti v České republice a zároveň byl jmenován viceprezidentem Digitania Group.

CEO Digitania Group Tom Lindberg k tomu dodává: „Toto spojení pro nás znamená nejen upevnění pozice na trzích, kde obě společnosti dosud operovaly samostatně, ale posiluje i náš záměr expandovat do dalších zemí regionu střední a východní Evropy. Pro naše klienty to bude znamenat významné rozšíření produktové řady, mimo jiné počítáme i s uplatněním úspěšné značky BUBLO v dalších zemích.“

Společnost GOOGGI byla založena v roce 2003 a záhy se stala jedním z předních poskytovatelů mobilního obsahu v České republice. Svoje aktivity postupně rozšířila do Polska, Maďarska, Slovenska a Ruska. Společnost GOOGGI je plně vlastněna svým zakladatelem a dosavadním ředitelem Karlem Holubem.

Digitania Group je vlastněna norskou telekomunikační společností Telenor. V České republice je přítomna od roku 2003 a v současné době operuje ve třech dalších zemích –Maďarsku, Polsku a v Pákistánu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).