Hlavní navigace

Společnost Hitachi výrazně zvýšila výkon své univerzální platformy pro ukládání dat

[Tisková zpráva] SANTA CLARA, Kalifornie — 24. května 2006 — Společnost Hitachi Data Systems, dodavatel řešení Application Optimized Storage™ a stoprocentní dceřiná firma korporace Hitachi, Ltd., (NYSE: HIT) ohlašuje významná zdokonalení své revoluční platformy Hitachi TagmaStore® Universal Storage Platform (USP), která překračují hranice dosavadních monolitických storage systémů a potvrzují její vedoucí pozici v technologiích pro ukládání dat určených velkým podnikům.

Sdílet

Vedoucí highendová storage platforma s tržním podílem 40 procent a více než třemi tisíci instalovanými řadiči pro inteligentní virtuální storage má odedneška výrazně zvýšený výkon a vylepšené funkce. Došlo k 25% nárůstu celkové systémové výkonnosti, takže maximální výkon nyní dosahuje 2,5 milionu IOPS (vstupně-výstupních operací za vteřinu). USP tak tvoří nový standard celého odvětví. Zrychlení platformy umožňuje provozovat životně důležité aplikace, jako Oracle Financials a Microsoft SQL Server, maximální rychlostí. Podílí se na tom i zvýšení výkonu virtualizovaných vrstvených ukládacích prostředí.

„Hitachi USP stále nemá přímou konkurenci,“ řekl Tony Asaro, analytik Enterprise Strategy Group. „Pořád jde o jediný storage systém pro velké podniky, který zároveň umožňuje virtualizaci externí storage. A je to stále jediná platforma pro virtualizaci storage, která využívá stejný software pro správu dat, jaký se využívá v nejvyšších modelech storage systémů téže značky. Tři tisíce instalací potvrzují, že na trhu je po tomto systému silná poptávka. Myslíme si, že Hitachi bude i nadále postupovat kupředu a že jejich USP bude stále lepší a lepší.“

Velké podniky po celém světě potřebují ve stále větší míře vysoce výkonné a škálovatelné aplikace pro on-line zpracování transakcí (OLTP) po internetu, a zároveň chtějí konsolidovat své infrastruktury. Proto vyžadují masivně škálovatelná storage řešení, která mohou naléhavé podnikatelské požadavky splnit. Zatímco konkurenti pokračují ve výrobě monolitických, rozměrných a mnohatunových zastaralých železných monster, Universal Storage Platform stále mění dynamiku odvětví datových storage systémů. Daří se jí to především díky zabudované virtualizační vrstvě schopné spravovat až 32 petabajtů interní a externí storage (převaha nad konkurencí v řádu 31 000 procent), logickým oddílům umožňujícím vytvářet bezpečná, privátní a virtuální úložná zařízení a propracovaným možnostem vytváření vzdálených kopií odpovídajících typu storage. To vše výrazně zjednodušuje zachování kontinuity podnikání a přispívá k pokračujícímu nárůstu tržního podílu, který staví společnost Hitachi do čela vývoje virtualizovaných storage systémů.

Zdokonalená platforma USP poskytuje uživatelům bezkonkurenční flexibilitu díky masivnímu víceprotokolovému spojení technologií iSCSI, Fibre Channel, ESCON, FICON a NAS v rámci jediné platformy pro storage služby. Poskytuje přitom stoprocentní záruku dostupnosti dat a umožňuje celý systém řídit prostřednictvím jedné integrované konzoly.

„Hitachi Universal Storage Platform se zvýšeným výkonem výrazně snižuje celkové náklady na vlastnictví,“ řekl David Floyer, technický ředitel a spoluzakladatel nezávislého dodavatele softwaru a služeb ITCentrix. „Naše analýza platformy USP ukazuje, že ve velké konfiguraci 200 terabajtů s osmisettera­bajtovou externě řízenou storage může Hitachi snížit náklady na storage a správu storage až o 52 procent ve srovnání s konkurenčními řešeními.“

„Hitachi pokračuje v dodávkách highendových storage systémů pro velké podniky, které uspokojují nároky zacházející za běžnou práci s daty. Poskytují pokročilou a špičkovou storage funkcionalitu, jako je logický partitioning, vestavěná virtualizace, připojování heterogenních systémů, virtuální porty, univerzální replikace umožňující rozpoznat typ storage a obsáhlé nástroje pro správu. Systémy se stále zlepšují a tváří v tvář novým požadavkům jsou velmi konkurenceschopné,“ řekl Carl Greiner, viceprezident analytické společnosti Ovum odpovědný za oblast infrastruktury, softwaru a IT služeb.

Nové možnosti pro zachování kontinuity podnikání a zotavení po selhání
Hitachi Universal Storage Platform byla také obohacena o nová softwarová vylepšení, která dále ochraňují data a vycházejí vstříc požadavkům na zajištění shody se zákony a předpisy a vystavení rizikům. Patří mezi ně:

Hitachi Universal Replicator™, již dříve známý jako špičkový software pro replikaci dat umožňující jejich zálohování mimo provozní oblast, bude dále zdokonalen tak, aby mohl pracovat s většími konfiguracemi včetně podpory 64K datových svazků distribuovaných až na čtyři USP systémy. Navíc vylepšená funkce Hitachi Universal Replicator Delta Resync pro otevřené a mainframové systémy výrazně zkracuje dobu zotavení v případě selhání systému nebo zničení dat. Funkce Hitachi Universal Replicator Delta Resync umožňuje zákazníkovi zotavení dat v lokálním (nebo zprostředkova­telském) systému v případě, že primární systém selže i v konfiguraci se třemi datovými centry. Během zotavovacího procesu zkopíruje nová funkce ze zprostředkova­telského systému na vzdálený systém vyžadující zotavení po selhání pouze rozdílová data – což výrazně zjednodušuje provoz – místo toho, aby se ze zprostředkova­telského systému kopírovala všechna data.

Hitachi ShadowImage™ In-System Replication, která v rámci jakéhokoli storage systému Hitachi umožňuje vysokorychlostní datovou replikaci bez porušení dat, je zdokonalena tak, aby mohla pracovat s rostoucím počtem datových svazků. Výkonnost replikace dat byla zvýšena o 300 procent, což znamená výrazně nad jeden gigabajt za vteřinu. Zlepšení výkonnosti ShadowImage přispívá i zvýšení počtu současně prováděných operací z 32 na 128, čili o 300 procent.

Nové funkce pro zabezpečení storage: logy pro potřebu auditu
„Zatímco mnoho subjektů v odvětví storage teprve nyní začíná pomalu a s nechutí zjišťovat, že bezpečnost je nutností, Hitachi Data Systems a Hitachi, Ltd., se zabezpečení systémů věnují během návrhu, výroby a nasazování svých produktů již mnoho let,“ uvedl Jon Oltsik, analytik společnosti Enterprise Strategy Group. „Zaměření Hitachi na bezpečnost zahrnuje mnoho oblastí včetně návrhu produktů, zákaznické podpory a korporátní kultury. Produkty Hitachi Data Systems jsou také dodávány s kompletním zajištěním shody se zákony a předpisy, což znamená, že jsou vybaveny bezpečnostními funkcemi potřebnými k tomu, aby odpovídaly požadavkům vyhlášek a pravidel.“

Hitachi dnes rozšiřuje svou vedoucí pozici v zabezpečení storage novými možnostmi provozních záznamů (logů) pro potřeby auditu. Hitachi Universal Storage Platform nyní disponuje logovacím souborem, v němž se uchovává historie všech uživatelských přístupových operací uskutečněných v systému. Tato historie zahrnuje informace o uživateli nebo uživatelích, přesný čas operace, název operace, nastavení všech parametrů a výsledek operace (normální ukončení nebo chybové hlášení). Auditový log se dá použít pro sledování všech uživatelských přístupových operací, bezpečnostní monitorování a zjišťování příčin chyb. Umožňuje také vyvarovat se potenciálních chyb. Zákazníci mohou auditové logovací soubory exportovat z více systémů do centralizovaného serveru a zjednodušit tak audit a kontrolu řídicích úloh.

Highendové storage se posunují na stále nové úrovně
„Přístup Hitachi podstatně vylepšuje správu storage a zjednodušuje alokování storage prostředků,“ podotkl Dave Vellante, prezident a CEO ITCentrixu. „Ředitelé informatiky mohou pomocí USP mnohem efektivněji řídit náklady a reagovat na informační a aplikační požadavky, vše s jednotným softwarovým přístupem. Společnost Hitachi díky virtualizaci svých konkurenceschopných storage produktů předefinovala řízení storage systémů způsobem, který ji výrazně odlišuje od tradičního přístupu a umožňuje kupujícím zvýšit hodnotu instalovaných prostředků. Firma Hitachi jako technologická společnost dokázala, že k poskytování výjimečné storage platformy umí využít všechny své zdroje.“

„Škálovatelnost je jedním z významných ukazatelů, podle nichž by IT profesionálové měli hodnotit řešení pro virtualizaci storage,“ řekl John McArthur, skupinový viceprezident a generální manažer IDC. „Ale škálovatelnost je více než jen hrubá kapacita. Společnosti, jako Hitachi Data Systems, řeší požadavky na škálovatelnost také úpravou rozsahu podpory externích zařízení, výkonnosti, konektivity, podpory logických zařízení a dostupnosti. Dnešní ohlášení pozdvihuje Hitachi na novou úroveň.“

Zatímco v jakémkoli cache-centrickém highendovém storage systému je propustnost cache faktorem omezujícím výkonnost, masivně paralelní křížová přepínací architektura Hitachi Universal Star Network™ rozbíjí úzká hrdla, která jsou vlastní existujícím původním architekturám, a nabízí masivní propustnost cache 68 GB/s – o 325 procent více než konkurenční monolitické systémy – a umožňuje vykonávat až 256 současných operací v paměti, což je převaha v řádu 700 procent.

Produktové řady inteligentních řadičů TagmaStore Universal Storage Platform a Network Storage Controller pro virtuální storage ovládly trh svými jedinečnými možnostmi virtualizace heterogenních storage zařízení. Pouze Hitachi nabízí storage řešení pro velké podniky, které oddělují komoditní média (disky) od inteligentní řídicí jednotky poskytující ukládací, datové a obsahové služby. To umožňuje zákazníkům implementovat nejnovější funkce a možnosti a zároveň využívat existující úložné vybavení. Virtualizace v režii Hitachi umožňuje uživatelům IT zcela flexibilně sladit specifické aplikační požadavky s funkcemi a vlastnostmi storage systémů.

Další informace o posledních novinkách Hitachi Data Systems pro trh se storage systémy pro velké podniky získáte na www.hds.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).