Hlavní navigace

SPOLEČNOST ICEWARP VYDALA NOVOU VERZI KOMUNIKAČNÍHO ŘEŠENÍ MERAK MAIL SERVER 9

[Tisková zpráva] Praha 9. října 2007 – Společnost Icewarp Czech Republic vydala novou verzi komunikačního řešení Merak Mail Server 9 pro Windows a Linux. Hlavních změn doznalo především webové rozhraní, zcela postavené na technologii AJAX, která umožňuje v klientském prohlížeči simulovat chování softwarové aplikace.

Sdílet

Kromě jiného se vývojáři v IceWarpu zaměřili na důležitý trend ve firemní komunikaci – synchronizaci. V nové verzi existuje hned několik koncových zařízení, se kterými je možné synchronizaci provádět. Uživatelé mohou ihned po instalaci serveru synchronizovat svůj kalendář, kontakty, žurnály, či poznámky s jakýmkoliv mobilním zařízením. Integrovaný GroupWare Server zajišťuje pomocí protokolu SyncML kompatibilitu se všemi zařízeními na platformách Symbian a Windows Mobile. Nově byla také přidána kompletní podpora produktů BlackBerry.

Další možnost synchronizace představují e-mailový klienti – samozřejmostí je populární MS Outlook – vývojáři šli však ještě dál a implementovali kompatibilitu s klienty Thunderbird a Evolution. Synchronizaci v tomto případě zajišťuje protokol CalDAV . „Naším cílem vždy bylo představit zákazníkům zcela inovativní a moderní technologie. Troufám si tvrdit, že podobně komplexní komunikační platformu jakou je Merak 9 zatím nikdo z našich konkurentů na trh neuvedl“, poznamenal Adam Paclt ředitel společnosti IceWarp Czech Republic.

Merak Mail server 9 je dostupný v komerční verzi nebo ve verzi zdarma a to nejen pro domácnosti, ale také pro malé kanceláře a firmy.