Hlavní navigace

Společnost IGNUM představila službu Exchange Hosting na konferenci IT Business Solutions

[Tisková zpráva] Praha 6. června 2007 – Společnost IGNUM, přední akreditovaný registrátor domén a poskytovatel webhostingu v České republice, představila na konferenci IT Business Solutions zcela novou službu Exchange Hosting. Jedná se o hostované řešení firemní komunikace, vystavěné na referenční architektuře Microsoftu. Exchange Hosting nabízí firmám i organizacím různých velikostí spolehlivý provoz e-mailové komunikace s vysokou dostupností a nízkými náklady.

Sdílet

Exchange Hosting umožňuje firmám a organizacím zbavit se finanční i administrativní zátěže provozu vlastního e-mailového řešení a využít dostupnosti a spolehlivosti, dosažitelné pouze v případě značných investic do infrastruktury IT.

Hlavní přínosy služby Exchange Hosting:

 • Přístup k e-mailové schránce odkudkoliv pomocí internetového prohlížeče nebo mobilních zařízení,
 • prostředí důvěrně známého klienta MS Outlook,
 • redundantní topologie zaručuje vysokou dostupnost a odolnost proti výpadkům,
 • pravidelné zálohování dat,
 • komplexní zabezpečení (firewall, antivir, antispam),
 • snadná správa schránek, uživatelských účtů, pravidel, archivace i zálohování,
 • rychlé uvedení do provozu s možností migrace stávajících dat,
 • NONSTOP technická podpora.

Referenční architektura Microsoft
IGNUM u řešení Exchange Hosting jako první společnost ve východní Evropě využívá referenční architekturu Microsoftu pro dosažení vysokého výkonu, spolehlivosti a škálovatelnosti řešení. Distribuovaná redundantní architektura zajistí provoz i v případě poruchy či výpadku některého z hardwarových prvků. Funkce pro automatické nastavení propojení klienta a e-mailového serveru usnadňuje hromadné instalace pro více uživatelů a snižuje množství dotazů na administrátory.

„Fungování e-mailové komunikace je dnes pro činnost většiny firem i organizací naprosto klíčové, málokdo si ovšem může dovolit vybudovat a spravovat komunikační infrastrukturu na úrovni, která zajistí tak vysokou spolehlivost a dostupnost, jako služba Exchange Hosting,“ řekl Marek Erneker, výkonný ředitel společnosti IGNUM. „Exchange Hosting naše zákazníky zcela zbaví starosti o e-mailovou komunikaci a navíc jim nabídne i skvělé možnosti ochrany před nevyžádanou poštou a viry, spolehlivé zálohování i mobilní přístup e-mailu, kalendáři či kontaktům. To vše při podstatně nižších nákladech na jednu schránku, než v případě vlastního řešení.“

Ceny a dostupnost služby Exchange Hosting
Služba Exchange Hosting bude dostupná na začátku července letošního roku, bude nabízena ve dvou variantách, lišících se především velikostí e-mailové schránky. Počet aktivovaných schránek si určuje sám zákazník prostřednictvím přehledného administračního rozhraní.

Varianta Exchange Standard nabízí 500MB schránku za 290 Kč měsíčně, Exchange Enterprise obsahuje 1GB schránku za 390 Kč měsíčně (ceny bez DPH) a oproti variantě Exchange Standard je v ceně zahrnuta i licence na MS Outlook.

Obě nabízené varianty Exchange Hostingu zahrnují:

 • Redundantní topologii serverů pro maximální výkon a dostupnost,
 • pravidelné zálohování dat,
 • ochranu firewallem, antivirem a antispamem,
 • správu uživatelských účtů (provisioning),
 • NONSTOP technickou podporu,
 • monitoring serverů,
 • garanci dostupnosti 99,99 %.

Při 6měsíčním platebním období získají zákazníci 1 měsíc provozu zdarma, při objednávce na 1 rok zaplatí Exchange Hosting pouze na 10 měsíců.

Testování na 60 dní zdarma
Všem zájemcům o službu Exchange Hosting nabízí IGNUM 60denní testovací provoz zdarma. Zákazníci si mohou bezplatně vyzkoušet všechny možnosti a výhody řešení Exchange Hosting a získat podklad pro rozhodování o volbě komunikačního řešení pro svoji firmu či organizaci. Využití zkušebního období není podmíněno nákupem jakékoliv služby u IGNUM. Zkušební provoz Exchange Hostingu je možné objednávat již nyní na adrese exchange@ignum.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).