Hlavní navigace

Společnost Internet Mall získala kapitál ve výši 700 milionů korun od investičních společností Intel Capital a 3TS Capital Partners

[Tisková zpráva]

Sdílet

PRAHA, 15. května 2008 – Společnosti Intel Capital, globální investiční divize společnosti Intel, a 3TS Capital Partners, jeden z předních investorů v oblasti venture kapitálu a private equity ve střední a východní Evropě, dnes oznámily, že uzavřely smlouvu o nákupu podílu v hodnotě 28 milionů eur (700 milionů korun) ve společnosti Internet Mall, která patří mezi přední provozovatele internetových obchodů nejen v Česku, ale i na Slovensku, Polsku, Maďarsku a Německu. Investice je realizována prostřednictvím nizozemské mateřské společnosti Netretail Holding, B.V., přičemž zakladatelé společnosti si i nadále ponechají nad firmou kontrolu.

„Budoucnost nakupování je na internetu a se silnými investory můžeme zrychlit tempo. Výše investice nám umožní nabízet nové služby, zužitkujeme úspory z rozsahu a našim zákazníkům tak nabídneme vyšší hodnotu," řekl Ondřej Fryc, generální ředitel společnosti Netretail Holding, B.V.

Ashish Patel, výkonný ředitel Intel Capital pro Evropu, střední východ a Afriku uvedl: „Intel Capital neustále vyhledává podnikatelské subjekty s dobrými nápady a Internet Mall je přesně takovou firmou. Tato významná investice je zároveň v souladu s naším plánem podpory regionu střední a východní Evropy.“

„Maloobchodní prodej se stále více přesouvá na internet a tento trh čeká velký růst,“ dodal Marcin Hejka, ředitel strategických investic společnosti Intel Capital pro střední a východní Evropu.

Společnost 3TS Capital Partners, která investici realizuje společně s firmou Intel Capital, pro transakci využila fond 3TS Central European Fund II, který je podporován londýnskou 3i Group, a dále 3TS Cisco Fund, ve kterém je klíčovým investorem společnost Cisco.

„3TS se zaměřuje na investice do rychle rostoucích společností v regionu střední a východní Evropy. Společnost Internet Mall nás zaujala zejména svým růstovým potenciálem. Jsme rádi, že můžeme pokračovat v našich investičních aktivitách v České republice prostřednictvím této velmi atraktivní investice,” uvedl Jiří Beneš, investiční ředitel 3TS zodpovídající za investici do společnosti Internet Mall.

„Tato investice je pro 3TS jasným závazkem pokračovat v našich investičních aktivitách do růstových sektorů v regionu střední a východní Evropy a zvláště pak v České republice,“ uvedl Jiří Beneš. „Byli jsme potěšeni výjimečnou kvalitou manažerského týmu společnosti Internet Mall. Věříme, že 3TS a Intel mají zdroje, schopnosti a zkušenosti, které napomohou Internet Mallu posílit vedoucí pozici v oblasti online obchodu ve střední a východní Evropě,“ uzavřel Jiří Beneš.

O společnosti Internet Mall
Internet Mall je vedoucí internetový prodejce v České republice, operující rovněž v Německu, Polsku, Slovensku a v Maďarsku. Provozuje přes 45 internetových obchodů v regionu s 1 200 různými kategoriemi zboží od spotřební elektroniky po sportovní vybavení. Internet Mall má více než 500 000 registrovaných zákazníků a návštěvnost dosahující 100 tisíc lidí denně. V posledním hospodářském roce (končícím 31/3/2008) společnost realizovala konsolidovaný obrat ve výši 90 milionů USD bez DPH. Více informací o Internet Mall a jeho pobočkách získáte na adrese www.nrholding.com.

O společnosti Intel Capital
Intel Capital, investiční program společnosti Intel Corporation, se zaměřuje na investice (equity investments) do společností podnikajících na inovativních technologiích. Intel Capital investuje do celé řady společností z různých oborů:
hardware, software, služby, domácí spotřebitelé, mobility, spotřebitelé na internetu, výroba polovodičů a laboratorní technika. Od roku 1991 investoval Intel Capital již více než 7,5 miliard USD do přibližně tisícovky společností ve více než 45 zemích světa. Za tu dobu bylo asi 212 společností z portfolia odkoupeno jinými společnostmi či prošly fúzemi. Akcie 168 firem se začaly veřejně obchodovat na burzách po celém světě. Jen v uplynulém roce investoval Intel Capital více než 639 milionů USD do 166 obchodních transakcí, přičemž asi 37 procent investic směřovalo mimo Spojené státy. Další informace získáte na serveru www.intel.com/ca­pital.

O společnosti 3TS Capital Partners
3TS Capital Partners (www.3tscapital­.com) je přední společností v oblasti private equity a venture kapitálu ve střední a východní Evropě, která je aktivní prostřednictvím specializovaných týmů a kanceláří společnosti v Praze, Budapešti, Bukurešti, Vídni a Varšavě. Primárním cílem investic 3TS jsou růstové sektory včetně spotřebitelských a firemních služeb, komunikací, technologií a medií a firem v oblasti energetiky a životního prostředí v nových členských státech Evropské unie a v kandidátských zemích střední a východní Evropy. Mezi investory 3TS fondů o velikosti přes 200 milionů eur patří mimo jiné 3i Group (www.3i.com), Cisco, Sitra, EBRD a KfW.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).