Hlavní navigace

Společnost Kapsch přebírá český Getronics

[Tisková zpráva] Strategickým obchodním rozhodnutím vznikne silný regionální hráč zajišťující trvalé a kvalitní služby

Sdílet

Společnosti Getronics a Kapsch, mezinárodní společnost podnikající v oblasti informačních a telekomunikačních technologií, oznámily dohodu, že Kapsch převezme veškeré obchodní aktivity Getronicsu v České republice, Rakousku, Slovensku a Polsku.

Převzetí české pobočky Getronics je součástí dohody mezi Kapsch Group a Getronics NV. V ČR je akvizice realizována převodem 100% obchodního podílu ve společnosti Getronics (Czech Republic) s.r.o. na společnost Kapsch. Rozhodnutí o prodeji je výsledkem důkladné strategické revize obchodních aktivit Getronics ve druhé polovině roku 2005. Důvodem prodeje bylo rozhodnutí Getronicsu odstoupit z tzv. malých trhů, korporátně definovaných. Na začátku tohoto roku začal Getronics za asistence KPMG Corporate Finance hledat vhodného obchodního partnera. Kapsch byl zvolen díky svému znamenitému renomé a velkému obchodnímu potenciálu vyplývajícímu z dohody.

„Prostřednictvím akvizice české pobočky Getronics posiluje Kapsch významně své působení na českém trhu ICT. Pro zákazníky tak vzniká silný důvěryhodný a profesionální partner s celoplošným pokrytím.“ dodává generální ředitel firmy Kapsch, Ing. Karel Feix.

Tento krok rozšiřuje portfolio služeb, které společnost Kapsch na českém trhu nabízí a zároveň i posiluje technologickou základnu, která v konečném důsledku umožní poskytnout českým zákazníkům komplexní sadu služeb na profesionální úrovni. Díky tomuto rozhodnutí bude firma Kapsch moci rozvinout působení na ICT trhu a rozšířit vysokou kvalitu svých ICT služeb za pomoci vysoce kvalifikovaných zaměstnanců Getronics. Getronics bude moci zesílit a dále expandovat ve svém core businessu po celém světě a pokračovat v poskytování profesionálního servisu klientům v České republice, Rakousku, Slovensku a Polsku.

„Po rozhodnutí Getronicsu opustit malé trhy se česká pobočka aktivně chopila výběru nového partnera, který by převzal její aktivity a zároveň se jednalo o oboustranně výhodné partnerství. Jsem skutečně potěšen, že se vše zdařilo podle očekávání. Getronics nabízí své zkušenosti, know how a špičkové služby, díky nimž může Kapsch rozšířit své působení. Jsme na nejlepší cestě dosáhnout synergie ve všech operacích“, dodal generální ředitel Getronics (Czech Republic) s.r.o. Ing. Pavel Habarta.