Hlavní navigace

Společnost KPNQwest získala prestižní ocenění UCI za nejlepší datová centra v Evropě

[Tisková zpráva]

Sdílet

Společnost KPNQwest získala prestižní ocenění UCI za nejlepší datová centra v Evropě

Praha, 26. listopadu 2001 – KPNQwest, přední evropská společnost v oblasti datových komunikací a hostingových služeb, získala jako provozovatel nejlepších datových center v Evropě prestižní cenu Unified Communications International.

Ocenění bylo předáno při příležitosti akce UCI Expo Europe, která se konala v Austria Centru ve Vídni. Při volbě rozhodoval především značný technologický náskok, který má společnost KPNQwest ve zprovozňování moderních a dokonale vybavených zařízení na podporu elektronického obchodu v rámci celé Evropy. Nedávná studie publikovaná Yankee Group definovala společnost KPNQwest jako jasného lídra v oblasti poskytování obsahu, streamingu a hostingových služeb na profesionální úrovni a vyzdvihla i geografický dosah její infrastruktury.

CyberCentra společnosti KPNQwest jsou umístěna v důležitých bodech sítě EuroRingů a pro uspokojení veškerých obchodních požadavků zákazníků zajišťují plnou redundanci sítě a poskytují bezkonkurenční šířku pásma. Prostřednictvím těchto zařízení může zákazník využívat široké spektrum služeb od základního nebo vyhrazeného hostingu až ke špičkovým zákaznicky uzpůsobeným řešením AIP (Application Infrastructure Provision), které zahrnují síťové služby i distribuované aplikace.

„Toto ocenění představuje potvrzení naší schopnosti poskytnout hostovací řešení, nejlepší ve své třídě, která kombinují rychlost, výkonnost a spolehlivost sítě EuroRingů s moderně vybavenými CyberCentry,“ prohlásil Jack McMaster, prezident a CEO společnosti KPNQwest. „Tato nabídka poskytuje optimální prostředí pro využívání celé řady hostingových řešení na podporu obchodních potřeb našich zákazníků.“

O CyberCentrech společnosti KPNQwest

CyberCentra společnosti KPNQwest poskytují bezpečné prostředí pro zajištění spolehlivého provozu serverů a aplikací 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Zařízení umístěná na důležitých bodech panevropské sítě EuroRingů zajišťují maximální rychlost a konektivitu, monitoring síťového prostředí, zákaznicky přizpůsobitelnou serverovou architekturu a zároveň jsou mimořádně bezpečná. Samozřejmostí je zálohování IP konektivity i zdrojů energie pro nepřetržitý provoz všech systémů. Společnost KPNQwest nabízí vysoce flexibilní sadu hostingových a housingových služeb počínaje jednoduchým vyhrazeným hostováním přes poskytování obsahu a aplikací až k uceleným řešením AIP (Application Infrastructure Provision), která se dají dále kombinovat.

O společnosti KPNQwest

KPNQwest (NASDAQ & ASE: KQIP) je přední panevropská společnost v oblasti datových komunikací a hostingových služeb. Nabízí široké spektrum řešení pro operátory i podnikové sítě, hostovací služby a internetovou konektivitu v rámci 15 zemí Evropy s plynulým napojením na rozlehlou globální síť o délce 180 000 km. Společnost provozuje vlastní síť EuroRingů, nejrychlejší a nejmodernější optickou páteřní infrastrukturu v Evropě, která spojuje 50 důležitých měst v Evropě, a rovněž síť mimořádně bezpečných hostovacích zařízení, tzv. CyberCenter.

Další informace o společnosti KPNQwest najdete na adrese: www.kpnqwest.com.

Elektronická verze této tiskové zprávy je k dispozici na www-stránkách společnosti KPNQwest Czechia (http://www.kpnqwes­t.cz/) a na portálu pro novináře www.PRnet.cz.

Pro další tiskové informace prosím kontaktujte:

Prokop Konopa
ExMise Public Relations
Táboritská 23, 130 87 Praha 3
tel.: (02) 670 92 550
fax: (02) 670 92 348
hot-line: 0603 47 23 33
e-mail: konopa@exmise.cz