Hlavní navigace

Společnost KPNQwest zvýšila optickou kapacitu využívanou Českou republikou v rámci panevropské sítě

[Tisková zpráva]

Sdílet

Společnost KPNQwest zvýšila optickou kapacitu využívanou Českou republikou v rámci panevropské sítě EuroRingů na 50 gigabitů

Provoz internetových zákazníků společnosti KPNQwest v ČR dosáhl kapacity 2×2,5 Gb/s ze dvou nezávislých tras

Praha, 14. března 2002 – Společnost KPNQwest Czechia, tuzemská pobočka přední panevropské firmy v oblasti datových komunikací a hostingu, oznámila využití dalších kapacit pražského uzlu sítě EuroRingů. EuroPoP umístěný v Praze nyní disponuje mezinárodní IP kapacitou dvakrát 2,5 Gb/s. Kruhová topologie EuroRingu garantuje maximální spolehlivost a plnou funkčnost i v případě eventuálního narušení některé části okruhu.

Jedním z prvních zákazníků IP tranzitní sítě, který byl propojen v rámci pražského uzlu společnosti KPNQwest, je organizace DANTE, zodpovědná za řízení největší akademické a výzkumné sítě na světě GÉANT. Globální infrastrukturu společnosti využívá tato organizace již od ledna letošního roku pro propojení akademických institucí a vědeckých pracovišť na celém světě.

Díky zprovoznění nového uzlu má nyní společnost KPNQwest k dispozici celkovou nasvícenou kapacitu 5 lambd, tj. 50 Gb/s z celkových 96 Tb/s kapacity předpokládané po plném zprovoznění panevropské sítě EuroRingů.

Společnost KPNQwest uvedla nyní do plného provozu také pražský SDH okruh o kapacitě 2,5 Gb/s, který propojí mezinárodní a vnitrostátní síť společnosti KPNQwest a umožní tak poskytovat na území celé ČR panevropské portfolio služeb v plném rozsahu.

O technologii sítě EuroRingů
Kabelová tělesa se skládají ze 120 optických vláken schopných přenášet 80 vlnových délek (barev) na jedno vlákno při rychlosti až 10 Gb/s pro jednu barvu, což v případě standardního tělesa představuje mimořádnou kapacitu 96 terabitů za sekundu. Taková kapacita je dostatečná pro přenesení 1000 kompletních vydání publikace Encyclopedia Britannica nebo 1000 vydání všech děl Beethovena, Mozarta, Dvořáka a Verdiho v digitálním formátu za jednu tisícinu sekundy. KPNQwest bude využívat širší přenosové pásmo k zajištění bezkonkurenční kapacity svým zákazníkům tím, že jim poskytne větší množství datového provozu při vyšších rychlostech se zvýšeným zabezpečením a odolností – to vše s podporou nejpřísnějších SLA („service level agreements“, tj. Smluv zaručující úroveň poskytovaných služeb) včetně dalších záruk kvality poskytovaných služeb v oboru datových komunikací.

O společnosti KPNQwest Czechia
KPNQwest Czechia s. r. o. poskytuje svým zákazníkům na vysoké profesionální úrovni široké spektrum datových služeb od základního připojení do Internetu, přes Web hosting a další možnosti pro spravování webových aplikací v rámci Datacenter v Praze a Brně, nabídku hlasových služeb až po multimediální přenosy. Díky zapojení do sítě EuroRingů mají klienti KPNQwest Czechia prakticky neomezený přístup k celoevropské vysokorychlostní optické datové síti, což představuje, především z hlediska očekávaného vstupu České republiky do Evropské unie, řadu konkurenčních vý­hod.

O společnosti KPNQwest
KPNQwest (NASDAQ & ASE: KQIP) je přední panevropská společnost v oblasti datových komunikací a hostingových služeb. Nabízí široké spektrum řešení pro operátory i podnikové sítě, hostovací služby a internetovou konektivitu v rámci 15 zemí Evropy s plynulým napojením na rozlehlou globální síť o délce 180 000 km. Společnost provozuje vlastní síť EuroRingů, nejrychlejší a nejmodernější optickou páteřní infrastrukturu v Evropě, která spojuje 50 důležitých měst v Evropě, a rovněž síť mimořádně bezpečných hostovacích zařízení, tzv. CyberCenter. V polovině října 2001 oznámila společnosti KPNQwest záměr převzít od firmy GTS infrastrukturu Ebone a středoevropskou divizi GTS. Po úspěšném dokončení této akvizice bude KPNQwest disponovat optickou sítí o délce 25 tisíc kilometrů, která propojí 60 měst včetně 14 velkých metropolitních sítí a nabídne celkově 55 000 m2 prostoru pro hostování.

Další informace o společnosti KPNQwest najdete na adrese: www.kpnqwest.com.

Elektronická verze této tiskové zprávy je k dispozici na www stránkách společnosti KPNQwest Czechia (http://www.kpnqwes­t.cz/) a na portálu pro novináře www.PRnet.cz.

Pro další tiskové informace prosím kontaktujte:

Prokop Konopa
ExMise Public Relations
Táboritská 23, 130 87 Praha 3
tel.: (02) 670 92 550
fax: (02) 670 92 348
mobil: 0603 47 23 33
e-mail: konopa@exmise.cz
nebo
PhDr. Olga Vomáčková
KPNQwest Czechia
Gen. Janouška 902, 198 00 Praha 9
tel.: (02) 81 081 081
fax: (02) 81 081 082
mobil: O602 15 81 91
e-mail: olga.vomackova@kpnqwes­t.com

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).