Hlavní navigace

Společnost Lucent Technologies získala zakázku na přestavbu a modernizaci komunikačních systémů

[Tisková zpráva]

Sdílet

Společnost Lucent Technologies získala zakázku na přestavbu a modernizaci komunikačních systémů v Iráku

Skupina vedená společností Lucent Technologies zajistí široké spektrum služeb při obnově komunikační a informační infrastruktury v Iráku.

Praha, 21. 4. 2004 – Společnost Lucent Technologies získala od amerického ministerstva obrany zakázku na pomoc při přestavbě, obnově a modernizaci komunikačních systémů v Iráku. Aktuální hodnota smlouvy dosahuje 75 mil. dolarů na dobu dvou let s možností rozšíření až na pět let.

Lucent Technologies bude jako generální dodavatel pod vedením Úřadu pro řízení programů (Program Management Office) dočasné koaliční správy zajišťovat v rámci celkového programu rekonstrukce irácké infrastruktury kompletní rozsah služeb při obnově místní komunikační a informační infrastruktury. Jedná se zejména o projektování, výstavbu, rekonstrukci, obnovu, implementaci a integraci systémů do stávající infrastruktury a dále o podporu provozu a údržby. V souladu se smlouvou budou veškeré práce zahájeny ihned.

V nedávné době, v rámci samostatného kontraktu společnosti Bechtel, dokončila společnost Lucent Technologies montáž třinácti přepínacích a optických systémů a systémů síťové správy v Bagdádu a jeho blízkém okolí.

„Společnost Lucent se významně podílí na aktivitách amerického ministerstva obrany, dočasné koaliční správy a iráckého ministerstva zaměřených nejen na přestavbu, ale i modernizaci irácké infrastruktury a komunikačních systémů,“ uvedl Rick Miller, senior vice president divize řešení pro státní správu společnosti Lucent. „Naše dosavadní úspěchy a zkušenosti v oblasti projektování, plánování, výstavby a provozování rozsáhlých veřejných a soukromých sítí, podpora laboratoří Bell Labs a spolupráce s dalšími členy týmu, partnery dočasné koaliční správy a iráckými dodavateli nám umožní rychle analyzovat a implementovat komunikační řešení, které usnadní iráckému lidu život.“

Dalšími členy týmu zajišťujícího realizaci projektu rekonstrukce a obnovy komunikační infrastruktury jsou společnosti CH2M HILL (Englewood, Colorado), DynCorp International (společnost skupiny CSC z Irvingu, Texas), Lockheed Martin Corporation (Bethesda, Maryland), Booz Allen Hamilton (McLean, Virginia) a AT&T Government Solutions (Vienna, Virginia). Kromě těchto firem je ve skupině i řada malých podniků ze Spojených států a iráckých dodavatelů.

Práce na infrastruktuře se zaměřuje na následujících dvanáct oblastí:
 – podnikový systém CPA, veřejná komutovaná telefonní síť a místní a rozsáhlé počítačové sítě LAN a WAN
 – podnikové systémy a aplikace
 – architektura a systémy IT pro poštu
 – funkce WiFi pro Iráckou telefonní a poštovní společnost (ITPC)
 – CIO funkce – provoz
 – spuštění první fáze provozu veřejného systému bezpečnostních informačních služeb
 – komerční televize a rozhlas – řízení a poskytování licencí
 – číslování a tísňové linky 112 (911)
 – výměna energetických systémů a záložních generátorů
 – komunikace a provoz sdílený mezi iráckou stranou a ATC
 – technický a manažerský výcvik pro Iráckou telefonní a poštovní společnost
 – havarijní opravy sítě Irácké telefonní a poštovní společnosti

O Úřadu pro řízení programů

Irácký Úřad pro řízení programů, jenž je součástí dočasné koaliční správy, spravuje 18,4 mld. dolarů přidělených kongresem Spojených států na podporu rekonstrukce irácké infrastruktury. Úřad odpovídá za veškeré činnosti spojené s řízením programů, projektů, aktivit, staveb a finančních prostředků pro ty části obnovovacích prací, kterou převzaly Spojené státy. Cílem úřadu a vybraných generálních dodavatelů je podpořit irácké kapacity a zanechat v Iráku nástroje a procesy, jež umožní pokračování prací pod vedením dočasné koaliční správy.

O společnosti Lucent Technologies

Společnost Lucent Technologies navrhuje a dodává systémy, služby a softwary, o něž se opírají komunikační sítě příští generace. S pomocí výzkumných a vývojových programů laboratoří Bell Labs společnost využívá svých rozsáhlých zkušeností v oblasti mobilních řešení, optických systémů, softwaru, technologií datových a hlasových sítí ale i služeb k vytváření nových ziskových příležitostí pro své zákazníky, jimž současně umožňuje rychlou implementaci a kvalitnější řízení jejich sítí. Mezi zákazníky společnosti Lucent patří poskytovatelé komunikačních služeb, státní orgány a společnosti z celého světa. Více informací o společnosti Lucent Technologies sídlící v Murray Hill, N.J., USA, najdete na www.lucent.com a www.lucent.cz.

Kontakt pro další informace:
Jana Čechová, ExMise Public Relations, tel. 221 592 450, e-mail: cechova@exmise.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).