Hlavní navigace

Společnost McAfee se stala členem protipirátské organizace BSA

[Tisková zpráva] Přední výrobce bezpečnostních technologií podpoří snahy protipirátské organizace Business Software Alliance (BSA) o vymýcení nelegálního softwaru v Česku. McAfee se stává členem BSA i v regionu zahrnujícím Evropu, Blízký východ a Afriku (EMEA). Tuzemská pobočka BSA nyní sdružuje 28 členů z různých oblastí softwarového odvětví.

Sdílet

PRAHA, 14. října 2009 – Společnost McAfee, která vyvíjí bezpečnostní technologie, se rozhodla v Česku aktivněji angažovat v boji proti softwarovému pirátství. „Rozšířila své dosavadní členství v protipirátské alianci BSA na celý svět, a bude se proto podílet na tuzemských protipirátských aktivitách,“ řekl Jan Hlaváč, tiskový mluvčí BSA. Doposud byla společnost McAfee aktivním členem BSA pouze v tichomořské části Asie a v Jižní a Severní Americe. Své zkušenosti z těchto regionů teď hodlá McAfee zúročit i v Česku. V Česku se podle poslední studie BSA užívá nelegálně 38 procent softwaru, a ztráty softwarových firem tak v důsledku přesáhly zhruba 3,3 miliardy korun.

Tuzemská pobočka BSA nyní sdružuje 28 členů z různých oblastí softwarového odvětví. K tuzemským členům BSA patří společnosti Adobe, Altium, Apple, Attachmate, Autodesk, Bentley Systems, Corel, Dassault Systemes SolidWorks Corporation, DBA Lab S.p.A., Embarcadero, Famatech, FrontRange Solutions, Mamut, Materialise Software, McAfee, Microsoft, Minitab, NedGraphics, O&O Software, Ringler-Informatik, Rosetta Stone, Scalable Software, SGS, Siemens, Staff & Line, Symantec, Tekla a společnost The MathWorks.

David Quantrell, prezident společnosti McAfee pro oblast EMEA, k působení v protipirátské alianci řekl: „Pro McAfee je členství v BSA nezbytné, abychom mohli chránit naše duševní vlastnictví při vstupu na nové trhy. Nelegální software je značnou výzvou nejen pro softwarové firmy, ale také pro jejich zákazníky. V oblasti IT bezpečnosti, kde se plejáda možných hrozeb vyvíjí překotným tempem, dává legální software zákazníkům potřebnou úroveň podpory. Jedině tak mohou dosáhnout potřebné ochrany svých dat, duševního vlastnictví a IT infrastruktury.“

BSA chrání zájmy výrobců softwaru po celém světě
BSA nyní celosvětově zastupuje 89 softwarových společností, přičemž všechny mají společný cíl: boj proti nelegálnímu užívání softwaru. „Vzhledem k tomu, že se v Česku nyní užívá 38 %* softwaru nelegálně, stále máme co dělat,“ řekl Jan Hlaváč. „Vítáme společnost McAfee mezi tuzemskými členy. S rostoucím počtem nových členů doufáme, že se nám podaří dále snížit tuzemskou míru pirátství,“ dodal Jan Hlaváč.

Cílem protipirátských snah BSA je přimět firmy i domácnosti k dodržování licenčních podmínek k softwaru. „Kromě vzdělávací činnosti zaměřené na rizika spojená s pirátstvím se BSA zaměřuje i na vymáhání práva prostřednictvím orgánů činných v trestním řízení. BSA své protipirátské aktivity směruje zejména na firmy,“ uvedl Hlaváč.

* Studie BSA – IDC, Celosvětová studie softwarového pirátství, 2008, www.bsa.org/glo­balstudy