Hlavní navigace

Společnost NETGEAR jako první uvádí na trh směrovač s modemem ADSL2+ a podporou bezdrátové sítě podle návrhu specifikace 802.11n, který poskytuje rychlost, dosah a flexibilitu pro domácí sítě a sítě malých a středně velkých firem.

[Tisková zpráva] Směrovač RangeMax NEXT Wireless ADSL2+ Modem Router (DG834N) společnosti NETGEAR představuje kompletní a bezpečné síťové řešení nové generace, které kombinuje bezdrátový přístupový bod vyhovující návrhu specifikace 802.11n s modemem standardu ADSL2+, směrovačem, 10/100megabitovým přepínačem a dvojitým firewallem s technologií SPI.

Sdílet

SANTA CLARA, Kalifornie – 22. května 2006 – NETGEAR, Inc. (Nasdaq: NTGR), světový poskytovatel technologicky vyspělých značkových síťových produktů, dnes oznámil, že právě uvádí na trh celosvětově první směrovač s modemem ADSL2+ a podporou bezdrátových sítí, založený na návrhu nové specifikace 802.11n. Směrovač RangeMax NEXT Wireless ADSL2+ Modem Router (DG834N) spojuje pět různých produktů do jednoho, protože v sobě kombinuje výhody modemu ADSL2+, směrovače, čtyřportového 10/100megabitového přepínače a dvojitého firewallu s podporou SPI s bezdrátovou síťovou technologií NETGEAR RangeMax NEXT, která vyhovuje návrhu specifikace 802.11n. Cílem je poskytnout maximální datovou propustnost a dosah, jaký nemá v této oblasti obdoby.

Produkt RangeMax NEXT Wireless ADSL+2 Modem Router, řešení kabelové a bezdrátové sítě typu „vše v jednom“ pro domácnosti a malé firmy, je navržen tak, aby uživatelům poskytl neomezené, vysoce spolehlivé a velmi rychlé připojení k síťovým prostředkům a Internetu. Produkt DG834N využívá technologie ADSL2+ a Intensi-fi Wi-Fi společnosti Broadcom, vhodné pro poskytovatele služeb. Nabízí maximální konektivitu na bázi ADSL2+ a prostřednictvím bezdrátového přístupového bodu podle návrhu specifikace 802.11n také rychlost a dosah přenosů v bezdrátových sítích – díky těmto vlastnostem jde o ideální řešení na podporu pokročilých aplikací náročných na přenosovou kapacitu, jako je streamování videa ve vysokém rozlišení, stahování hudby a internetové hry.

Produkt RangeMax NEXT Wireless ADSL+2 Modem Router DG834N je dalším zástupcem rozrůstající se řady již dostupných produktů pro bezdrátové sítě společnosti NETGEAR, které podporují návrh specifikace 802.11n. Patří sem rovněž produkty RangeMax NEXT Wireless Router Gigabit Edition with 10/100/1000 Switch (WNR854T), Notebook Adapter Gigabit Edition (WN511T), RangeMax NEXT Wireless Router with 10/100 Switch (WNR834B) a RangeMax NEXT Wireless Notebook Adapter (WN511B). „Společnost NETGEAR znovu potvrdila své novátorství, protože se stala prvním výrobcem, který dodává směrovač pro technologii ADSL2+ s podporou bezdrátových sítí, disponující výkonnostními výhodami na základě návrhu specifikace 802.11n. Tento produkt typu ´vše v jednom´ dovoluje uživatelům, aby si vytvořili síťovou infrastrukturu vhodnou pro rozšiřující se škálu aplikací náročných na přenosovou kapacitu v domácnostech a malých kancelářích,“ uvedl Prasad Shroff, manažer produktové řady ve společnosti NETGEAR. „Směrovač DG834N přebírá působivý výkon produktové řady bezdrátových směrovačů RangeMax NEXT a přidává novou úroveň flexibility, funkčnosti a výkonu, protože zahrnuje modem standardu ADSL2+, který je schopen realizovat datové přenosy v rámci sítě WAN rychlostí až 29 Mb/s. Produkt RangeMax NEXT Wireless ADSL2+ Modem Router představuje úplné řešení typu ´vše v jednom´ pro vysoce výkonné bezdrátové i kabelové sítě v digitálních domácnostech.“

O produktu RangeMax NEXT Wireless ADSL2+ Modem Router (DG834N)
Produkt RangeMax NEXT Wireless ADSL2+ Modem Router (DG834N) představuje kompletní síťové řešení pro domácnosti a malé kanceláře, které kombinuje modem standardu ADSL2+, směrovač, čtyřportový 10/100megabitový přepínač pro sítě LAN, firewall s technologií SPI a bezdrátový přístupový bod vyhovující návrhu specifikace 802.11n.

Produkt DG834N obsahuje vestavěnou čipovou sadu ADSL2+ s novou, vysoce výkonnou jednotkou VIPER CPU společnosti Broadcom. Zajišťuje přímou a trvalou konektivitu do Internetu a víceuživatelský přístup až pro 253 uživatelů. Produkt DG834N nabízí zabezpečení obchodní třídy, které chrání síť před průnikem pomocí dvojitého firewallu s podporou technologií SPI a NAT, a rovněž chrání síť před útoky hackerů, protože využívá funkci Intrusion Control, která poskytuje ochranu před útoky typu Denial of Service. K dalším bezpečnostním prvkům patří přenosy v síti VPN, filtrování obsahu, záznamy o aktivitě a podpora DMZ.

„Integrací bezdrátových a ADSL2+ technologií, které představují špičku v dané třídě, umožňuje společnost Broadcom svým partnerům vytvořit ekosystém interoperabilních produktů s takovým výkonem a spolehlivostí, na jaké uživatelé sítí Wi-Fi čekali,“ uvedl Greg Fischer, viceprezident a generální ředitel jednotky Carrier Access Business Unit společnosti Broadcom. „Jako jeden z prvních dodavatelů, kteří rozšířili výhody technologie Intensi-fi na širokopásmové modemy, dláždí společnost NETGEAR spotřebitelům cestu, po níž se mohou vydat směrem k dokonalým multimediálním zážitkům v rámci jejich bezdrátových domácích sítí.“

Populární instalační asistent NETGEAR Smart Wizard se snadným nastavením a správou automaticky detekuje a konfiguruje směrovač DG834N tak, aby zajistil nejlepší spojení k poskytovateli internetových služeb daného uživatele. Snadno použitelné administrační rozhraní představuje heslem chráněné, vícejazyčné grafické uživatelské rozhraní na bázi prohlížeče, které dovoluje uživatelům přistupovat k nastavením sítě z jakéhokoliv počítače v síti.

Na produkt NETGEAR RangeMax NEXT Wireless ADSL2+ Modem Router (DG834N) je poskytována dvouletá záruka a nonstop technická podpora. Produkt je v současnosti dostupný u předních přímých distributorů, na stránkách elektronických obchodů a u prodejců s přidanou hodnotou za katalogovou cenu 299 USD.