Hlavní navigace

Společnost NETGEAR představuje produkt Digital Entertainer HD

[Tisková zpráva] Společnost NETGEAR představuje produkt Digital Entertainer HD, první multimediální přijímač s podporou standardu HDMI pro streaming videa ve vysokém rozlišení, videonahrávek služby YouTube, hudby služby iTunes a mnoha dalších forem obsahu z osobních počítačů, zařízení k ukládání dat a internetu do systémů domácí zábavy.

Sdílet

LAS VEGAS – 7. ledna 2007 – Společnost NETGEAR, Inc., světový poskytovatel technologicky vyspělých značkových síťových produktů, dnes představila produkt Digital Entertainer HD (EVA8000), který propojí prostor digitálního obsahu s televizními přijímači. Sofistikovaný digitální multimediální přijímač ve formě „set-top boxu“ vylepšuje možnosti v oblasti zábavy, neboť nabízí atraktivní, vysoce intuitivní uživatelské rozhraní a výkonné vyhledávací funkce pro televizory s vysokým rozlišením, na nichž dokáže zobrazovat multimediální soubory a internetový obsah přenášený z počítačů na bázi Windows i z počítačů Mac, zařízení síťového ukládání dat a z multimediálních zařízení s rozhraním USB. Společnost NETGEAR předvádí systém Digital Entertainer HD na veletrhu spotřební elektroniky v Las Vegas – 2007 Consumer Electronics Show. Společnost vystavuje na stánku 36219 v hale South Hall centra Las Vegas Convention Center až do 11. ledna.

Systém Digital Entertainer HD automaticky rozpozná filmy standardu HD, televizní show, hudební soubory a osobní fotografie na různých počítačích v domácí síti a utřídí je do jediné knihovny multimédií, zobrazené na televizoru. Přitom není potřeba, aby na počítači běžel softwarový server. Pomocí dálkového ovládání pak mohou spotřebitelé prohledávat celou svou knihovnu multimédií s využitím více kritérií, například názvu, herce, data, žánru nebo náhledu (z fotografií, bookletu CD nebo obalu DVD). Port rozhraní HDMI (High-Definition Multimedia Interface) zajišťuje zobrazení videa s rozlišením až 1080p na velkoplošném televizoru a optický digitální audiovýstup (TOSLINK) přenáší plně digitální prostorový zvuk do vašeho digitálního audiopřijímače.

Systém Digital Entertainer HD obsahuje průvodce zobrazeného na obrazovce televizoru a software k instalaci do osobního počítače, který umožňuje snadné nastavení. Díky dodanému softwaru pro systém Windows dovoluje systém Digital Entertainer HD uživatelům poslouchat hudbu ze služby iTunes, sledovat video ze služby YouTube a přistupovat na plochu daného počítače z obývacího pokoje. Je-li osobní počítač vybaven (volitelným) televizním tunerem, spotřebitelé mohou s využitím systému Digital Entertainer HD plánovat záznamy a zastavovat nebo přetáčet živé přenosy, aniž by potřebovali další digitální záznamové zařízení.

„Dnes, kdy tolik domácností disponuje televizory s vysokým rozlišením (standard HD) a systémy domácího kina, lidé hledají nové způsoby jak využít možnosti zábavy v kvalitě vysokého rozlišení,“ uvedl Vivek Pathela, viceprezident marketingu produktů společnosti NETGEAR. „Systém Digital Entertainer HD spotřebitelům dopřává příležitost sledovat na televizi standardu HD video a fotografie ve vysokém rozlišení, internetové video z populárních služeb, jako jsou BitTorrent a YouTube a digitální video přenášené z osobních počítačů. Kromě toho jim dává možnost poslouchat v systému domácího kina hudbu z knihoven služby iTunes a přehrávačů iPod. Jedná se o významný přírůstek do naší zvětšující se řady inovačních multimediální síťových produktů, protože spotřebitelům nabízí možnost sledovat jakýkoliv typ programu, v jakékoliv místnosti a v jakémkoliv čase.“

V domácnosti lze využít také více systémů NETGEAR Digital Entertainer HD, které dokáží spolupracovat. Díky funkci „Follow Me“ („sleduj mě“) mohou spotřebitelé přehrávání videa v jedné místnosti zastavit a v jiné ho zase spustit. Režim „Party Mode“ umožňuje synchronizovat přehrávání hudby tak, aby ji bylo možné poslouchat v celém domě. Spotřebitelé mohou přímo do systému Digital Entertainer HD zapojit také své disky Flash s rozhraním USB, přehrávače iPod nebo jiná zařízení k ukládání dat na bázi rozhraní USB. Získají tak okamžitě přístup k digitálním médiím ve vysokém rozlišení a ihned je přehrát.

Systém Digital Entertainer HD se rozměrově podobá standardnímu DVD přehrávači, což z něj dělá stylový prvek, který lze umístit na televizor nebo použít jako doplněk ostatních komponent zábavního systému. Spotřebitelé připojí systém Digital Entertainer HD ke svému systému domácí zábavy a ke směrovači, například modelu NETGEAR RangeMax NEXT Wireless-N Router s technologií vyhovující návrhu specifikace 802.11n (WNR834M, WNR834B, WNR854T, DG834N). U osobních počítačů připojených do sítě pomocí zařízení, jako je například adaptér NETGEAR Powerline HD Ethernet Adapter (HDX101), je zajištěn nejplynulejší streaming obsahu. Systém Digital Entertainer HD dokáže v domácí síti realizovat streaming mnoha nechráněných souborových formátů z platforem Mac nebo Linux, systému NETGEAR Storage Central (SC101) a mnoha zařízení k ukládání dat na bázi rozhraní USB, například z disků Flash a přehrávačů iPod. Systém podporuje i multimediální servery vyhovující standardu UPnP (Universal Plug and Play). Systém Digital Entertainer HD dále podporuje přístup k vytvořenému, staženému nebo zakoupenému obsahu na standardních osobních počítačích se systémem Windows XP a Vista, kde je využita technologie Windows Media Connect. Systém Digital Entertainer HD je schopen také přímo přehrávat internetová rádia a přistupovat ke zpravodajským kanálům RSS a místním a národním informacím o počasí agentury NOAA i mapám.

Podle zprávy z listopadu 2006, vypracované agenturou In-Stat, společností se sídlem ve Scottsdale, v Arizoně, USA, zabývající se marketingovými průzkumy v oblasti digitálních komunikací, se do roku 2010 očekává 78% meziročního nárůstu objemu dodaných zařízení s technologií HDMI.

„Více než polovina uživatelů širokopásmového připojení má zájem o využití osobního počítače (multimediálního centra) nebo multimediálního serveru k záznamu a sledování televizního vysílání z jakékoliv televize nebo počítače, sledování zakoupených / zapůjčených filmů na jakékoliv televizi nebo počítači a poslechu digitální hudby na jakémkoliv stereofonním systému nebo počítači v domácnosti,“ uvedla Joyce Putscher, hlavní analytička průzkumu v oblasti domácích sítí / digitalizovaných domácností v agentuře In-Stat. „HDMI představuje základní digitální rozhraní pro standard HD na trhu se spotřební elektronikou. Zařízení jako NETGEAR Digital Entertainer HD jsou připravena těžit z toho, jak se zvětšují kolekce multimédií jednotlivých spotřebitelů, roste poptávka po programech ve vysokém rozlišení a stále více uživatelů požaduje streaming digitálního obsahu v rámci svých domácností.“

Systém Digital Entertainer HD obsahuje jeden port HDMI pro digitální připojení audia / videa, konektory RCA pro kompozitní a komponentní výstupy videa, stereokonektory RCA pro audio, koaxiální a optické digitální výstupy zvuku, konektor S-video a konektor SCART pro oblasti, kde je vyžadován. Digitální multimediální přijímač dekóduje mnoho hlavních zvukových formátů (MP3, WAV, WMA, FLAC, M4A, AAC, AC3), hudbu zakoupenou v rámci služby iTunes v systému Windows (M4P), videoformáty (MPEG1/2/4, WMV, XviD, H.264) a obrazové formáty (JPEG, BMP, PNG, TIFF). Obsahuje integrovaný ethernetový řadič 10/100Base-T, podporu bezdrátových sítí podle standardu 802.11g a dva porty USB 2.0 (zadní a přední) pro doplňkové připojení pamětí Flash, přehrávačů iPod nebo jiných přenosných přehrávačů hudby, eventuálně videa. Podporuje také různé standardy umožňující vzájemnou spolupráci zařízení, včetně standardu UPnP (Universal Plug-and-Play) AV, DLNA (Digital Living Network Alliance) a nově se objevujících technologií pro správu digitálních práv, jako je například systém Microsoft Windows Media DRM 10 for Network Devices. Dále podporuje několik bezpečnostních standardů, včetně WEP, WPA-PSK a WPA2-PSK.

Očekává se, že Systém Digital Entertainer HD (EVA8000) bude v první čtvrtině roku 2007 k dispozici na stránkách elektronických obchodů, ve vybraných maloobchodech a u distributorů s přidanou hodnotou. Poskytuje se na něj dvouleté záruka a k dispozici je i nonstop technická podpora (anglickém jazyce). Doporučená koncová maloobchodní cena činí 349 USD. Fotografie systému Digital Entertainer HD ve vysokém rozlišení lze stáhnout ze serveru společnosti (popř. Vám je rádi zašleme na vyžádání).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).