Hlavní navigace

Společnost NETGEAR uvádí na trh nejrychlejší domácí multimediální servery na světě

[Tisková zpráva] Nové modely z řady ReadyNAS Ultra a Ultra Plus přinášejí ohromující možnosti pro streamování multimédií, DLNA certifikaci a integrovanou iSCSI technologii

Sdílet

Praha, 11. listopadu 2010 – Společnost NETGEAR®, Inc. (NASDAQGM: NTGR), celosvětový dodavatel technologicky inovativních síťových řešení pro firmy i domácnosti, oznámila uvedení čtyř nových modelových řad multimediálních serverů ReadyNAS. Jako doplnění dříve představených modelů Ultra 4 a Ultra 6 se čtyřmi, resp. šesti pozicemi pro pevné disky, nyní NETGEAR nabízí i dvoupozicovou, cenově nejdostupnější variantu Ultra 2. Souběžně s celou produktovou skupinou ReadyNAS Ultra nyní bude NETGEAR rovněž nabízet zcela novou řadu ReadyNAS Ultra Plus, která poskytuje přibližně o 30 % vyšší výkon oproti přístrojům ReadyNAS Ultra, a představuje tak nejrychlejší současné domácí přístroje NAS pro streamování hudby, filmů, fotografií a dalších souborů. Všechny modely z řad Ultra a Ultra plus nabízejí uživatelské rozhraní plně lokalizované do českého jazyka.

Revoluční integrace technologií Skifta a Orb
Přístroje z řad NETGEAR ReadyNAS Ultra a Ultra Plus představují splněný sen každého fanouška technologií. Umožňují kódovat, dekódovat a streamovat HD video bez ohledu na to, kde je uloženo; mohou také přehrávat hudbu a video na jakémkoli zařízení s certifikací DLNA. Přehrávání videa, hudby a fotografií není problém ani na iPhone nebo jiném vhodném smartphonu. K této funkcionalitě NETGEAR přidal i procesory Intel Atom a plnou funkčnost X-RAID2, takže výsledkem je multimediální NAS bez kompromisů. Uživatelé mohou získat centrální úložiště s plnou datovou redundancí a vytvořit si dostatečnou úložnou kapacitu na několik dalších let.

Majitelé přístrojů Ultra a Ultra Plus budou moci mít plně pod kontrolou veškeré uložené soubory a přistupovat k nim jak lokálně, tak i odkudkoli na světě ze stolních počítačů, notebooků, kapesních počítačů, mobilních telefonů či herních konzol. NETGEAR jakožto celosvětový lídr v oblasti domácích multimediálních serverů ještě více rozšířil možnosti vzdálené práce se soubory; vzdálený přístup k souborům je nyní k dispozici rovněž pro uživatele mobilních telefonů iPhone díky aplikaci ReadyNAS Remote iPhone.

„Rozrůstání osobních sbírek digitálního obsahu vede k vytváření obrovského množství dat, která jsou často rozmístěna na mnoha různých místech a nelze je spravovat centrálně. Jak tyto osobní sbírky rostou, zvyšuje se poptávka po domácích multimediálních serverech, protože uživatelé si uvědomují, že bez centralizace dat a jednotné správy brzy nad svými daty zcela ztratí přehled i kontrolu,“ řekl Norm Bogen, analytik společnosti In-Stat. „Spotřebitelé chtějí jednoduché a flexibilní NAS řešení, a přesně to jim přístroje z řady NETGEAR ReadyNAS nabízí. S ReadyNAS Ultra nebo Ultra Plus jako srdcem domácí sítě mohou uživatelé spolehlivě centralizovat a spravovat své sbírky dat na bezpečném a snadno rozšiřitelném místě, odkud k nim mohou přistupovat z jakéhokoli místa v síti.“

Špičkové technologie
Produkty NETGEAR ReadyNAS Ultra a Ultra Plus jsou prvními úložnými systémy s podporou přesouvání médií (Skifta) – uživatelé mohou vzdáleně přistupovat ke svým soukromým sbírkám médií z PS3, XBox 360 či jakéhokoli zařízení s certifikací DLNA, aniž by se museli zabývat fyzickým umístěním obsahu. Jsou také vůbec prvními síťovými úložišti schopnými překódovat obsah – již během přenosu; díky integraci technologie Orb mohou automaticky formátovat a upravit streamované video pro používaná mobilní zařízení nebo prohlížeče. Kromě toho nabízejí nejvyspělejší úložné funkce na současném trhu spotřebních zařízení NAS včetně unikátních funkcí automatické správy rozšiřování svazků X-RAID2, bezpečného vzdáleného přístupu s funkčností drag-and-drop ReadyNAS Remote či služby pro zálohování a obnovení ReadyNAS Vault. Přístroje ReadyNAS Ultra a Ultra Plus jsou ideálním úložným systémem nejen pro domácí, ale nezklamou ani firemní uživatele, kteří hledají lepší způsob, jak spolehlivě pracovat s velkým množstvím dat.

„Rodina NETGEAR ReadyNAS Ultra přináší na trh domácích multimediálních serverů špičkovou funkcionalitu za vynikající cenu. Nové modely z řady ReadyNAS Ultra Plus jsou navíc nejvýkonnějšími domácími síťovými datovými úložišti na trhu,“ doplnil Aleš Mudruňka, regionální ředitel společnosti NETGEAR pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. „Majitelé zařízení Ultra a Ultra Plus mají k dispozici dosud největší možnosti pro práci se svými multimediálními soubory. A díky doinstalovatelným add-on doplňkům ze stránek www.readynas.com či automatickým upgradům firmwaru se v nejbližších několika letech nemusejí bát ani funkčního zastarání svých NASů.“

Klíčové funkce modelů Ultra 2, 4, 6 a Ultra Plus 2, 4, 6

 • Rychlost zápisu/čtení až 120 Mb/s.
 • Integrovaná technologie iSCSI.
 • DLNA certifikace.
 • Plná lokalizace administračního rozhraní do češtiny.
 • Dvakrát vyšší výkon řady Ultra oproti starším modelům ReadyNAS NV+ a o 30% vyšší výkon řady Ultra Plus oproti řadě Ultra.
 • Jednoduché automatické rozšíření úložné kapacity X-RADI2 s možností kombinace různě velkých HDD v poli a výměny za chodu bez nutnosti restartu.
 • Bezpečný a snadný vzdálený přístup k souborům pomocí funkce ReadyNAS Remote.
 • Funkce Rsync pro kopírování a synchronizaci souborů mezi více ReadyNAS zařízeními.
 • Bezpečný vzdálený přístup s funkčností drag-and-drop ReadyNAS Remote.
 • Zálohování a obnovení dat po síti ReadyNAS Vault s přístupem kdekoli na světě.
 • První síťové úložiště podporující transkódování Orb a nabízející funkcionalitu technologie Skifta.
 • Vestavěný Apple iTunes server.
 • Secure Sockets Layer (SSL).
 • Plánované zapnutí a vypnutí zvlášť pro každý den včetně funkce Wake-on-LAN.
 • Podpora souběžného zálohování z více PC/MAC počítačů a snadné obnovení dřívějších verzí souborů na několik kliknutí díky Memeo Premium Backup.
 • Architektura Intel pro vyšší úsporu energie.
 • Snadné nastavení díky průvodci FrontView v českém jazyce.
 • Až 6 pozic pro pevné disky s ochranou dat RAID 0, 1, 5, 6, hot-spare a X-RAID2.
 • Jedno a dvoujádrové procesory Intel Atom 1,66 GHz (řada Ultra), jedno a dvoujádrové procesory Intel Atom 1,8 GHz (řada Ultra Plus) a paměť 1 GB DDR2 SODIMM a DIMM.
 • 2× gigabitové ethernetové porty, 1× USB 2.0 port na čelní straně (u modelu Ultra 2 a Ultra 2 Plus 1× USB 3.0 port), 2× USB 2.0 port na zadní straně.
 • Úložné protokoly CIFS/SMB (pro Windows), AFP (pro Mac OS), NFS (pro Linux a UNIX), HTTP/S (pro internetové prohlížeče) a podpora FTP/S.

Ceny a dostupnost
Přístroje z modelové řady ReadyNAS Ultra Plus by měly být k dispozici v síti všech obchodních partnerů společnosti NETGEAR na přelomu listopadu a prosince za tyto doporučené koncové ceny:

 • RNDP200U – Ultra 2 Plus (bezdisková dvoupozicová varianta) od 10 990 Kč.
 • RNDP400U – Ultra 4 Plus (bezdisková čtyřpozicová varianta) od 16 990 Kč.
 • RNDP600U – Ultra 6 Plus (bezdisková šestipozicová varianta) od 24 990 Kč.

Modely z řady ReadyNAS Ultra 2 budou dostupné v síti všech obchodních partnerů společnosti NETGEAR v nejbližších dnech za tyto doporučené koncové ceny:

 • RNDU2000 – Ultra 2 (bezdisková dvoupozicová varianta) za 9 990 Kč.
 • RNDU2120 – Ultra 2 (varianta s 1× 2TB HDD) za 13 490 Kč.
 • RNDU2220 – Ultra 2 (varianta s 2× 2TB HDD) za 16 990 Kč.

Aplikace ReadyNAS Remote iPhone je již nyní k dispozici na Apple App Store za cenu 2,99 USD.

Více informací najdete na webu www.netgear.cz/cs/pro­dukty/pro-domaci-uzivatele/ulozna-zarizeni-pro-domaci-uzivatele/readynas-ultra.html, www.netgear.com/ul­tra a www.readynas.com.

O společnosti NETGEAR
Společnost NETGEAR (NASDAQGM: NTGR) navrhuje inovativní, značková technologická řešení, která odpovídají na specifické síťové, úložné a bezpečnostní potřeby malých či středně velkých firem a domácích uživatelů. Nabízí ucelené portfolio síťových produktů, které umožňují uživatelům sdílet připojení k internetu, periferní zařízení, soubory, digitální multimediální obsah a aplikace pro komunikaci mezi více počítači či dalšími elektronickými přístroji s přístupem k internetu. Produkty jsou postaveny na osvědčených technologiích bezdrátového připojení, ethernetu a rozvodů elektrické energie, přičemž je u nich kladen důraz na spolehlivost, snadné ovládání, pokročilé funkce, stylový design a neustálé inovace. NETGEAR poskytuje špičkovou kvalitu svých řešení, od 1. května 2007 nabízí doživotní záruku na všechny ProSafe produkty. Produkty NETGEAR se prodávají na více než 26 000 obchodních místech po celém světě a prostřednictvím více než 39 000 prodejců s přidanou hodnotou. Společnost NETGEAR sídlí v San Jose v Kalifornii a má pobočky v 25 zemích. NETGEAR je partner programu ENERGY STAR®. Další informace jsou k dispozici na webových stránkách www.netgear.cz, případně www.netgear.com. Společnost NETGEAR můžete sledovat také na komunitních službách twitter.com/NETGEAR a www.facebook.com/NET­GEAR.