Hlavní navigace

Společnost Nokia dokončila akvizici společnosti Ramp Networks

[Tisková zpráva]

Sdílet

Společnost Nokia dokončila akvizici společnosti Ramp Networks

Další posílení portfolia produktů pro zabezpečení IP sítí o zabezpečovací řešení pro menší kanceláře

25. ledna 2001 – Mountain View, Kalifornie – Společnost Nokia dnes oznámila, že dokončila akvizici společnosti Ramp Networks, sídlící v kalifornské Santa Claře, která dodává účelové zabezpečovací internetové produkty vhodné zejména pro menší kanceláře.

Svůj úmysl převzít firmu Ramp Networks oznámila společnost Nokia 7. prosince loňského roku. V rámci veřejné nabídky převzetí akcií, která vypršela v pátek 19. ledna 2001, Nokia získala více než 90 % kmenových akcií firmy v oběhu. Ve druhé fázi se 24. ledna 2001 s Ramp Networks sloučila 100% dceřiná společnost firmy Nokia, čímž se Ramp Networks staly 100% dceřinou firmou společnosti Nokia.

Ukončená akvizice dále posílí stávající vysoce kvalitní portfolio zabezpečovacích řešení pro sítě na bázi protokolu IP společnosti Nokia a umožní společnosti rozšířit nabídku podnikového zabezpečení na všechny velikosti podniků, od předních společností, které figurují na žebříčku Fortune 500, až po malé kanceláře.

„Za posledních několik let si společnost Nokia vybudovala významné postavení na rychle rostoucím trhu zabezpečení IP sítí. Řešení a pole působnosti obou společností se dle našeho názoru dokonale doplňují,“ řekl Dan MacDonald, viceprezident a generální ředitel společnosti Nokia Internet Communications.

Celková částka nákupu dosáhla přibližně 127 miliónů USD.

Zabezpečovací řešení pro IP sítě společnosti Nokia dokonale integrují přední zabezpečovací software (včetně Check Point VPN-1/FW-1) se směrovací funkcí IP světové třídy na spolehlivých zabezpečovacích platformách pro sítě na bázi protokolu IP, a poskytují tak vysoce výkonná řešení zabezpečení sítí. Tyto vysoce integrované produkty jsou přednastavené a otestované pro rychlé zprovoznění. Podporují komplexní sady směrovacích protokolů IP a funkcí vzdálené správy. Výsledkem je zařízení, které splňuje i ty nejnáročnější úkoly zabezpečení a za nímž stojí prvotřídní technická podpora společnosti Nokia, která se řídí heslem „Jeden telefonát – úplné řešení“.

O společnosti Nokia Internet Communications

Společnost Nokia Internet Communications se sídlem v kalifornském Mountain View dodává na trh prvotřídní řešení síťového zabezpečení, virtuálních soukromých sítí (VPN) a bezdrátového softwaru, která zaručují bezpečnost a spolehlivost firemních sítí a sítí poskytovatelů služeb. Společnost se zaměřuje na zlepšení prostředí pro koncového uživatele zvýšením bezpečnosti a spolehlivosti sítí, aby bylo možné kdekoliv a kdykoliv realizovat důvěryhodné a zcela osobní internetové transakce. Další informace naleznete na adrese www.nokia.com v sekci IP Networking.

O společnosti Nokia

Nokia je vedoucí společností v oblasti mobilních komunikací. Díky zkušenostem, inovacím a snadno ovladatelným a bezpečným rešením se stala předním světovým výrobcem mobilních telefonů a předním světovým dodavatelem mobilních a pevných telekomunikačních sítí a sítí založených na protokolu IP. Spojením mobility a internetu vytváří společnost Nokia nové možnosti pro podniky a koncové uživatele. Akcie společnosti Nokia jsou kótovány na šesti největších světových burzách.

Další informace:
Communications Department
Nokia Networks
Tel. + 358 9 5113 8195
Email: nokia.networks@no­kia.com

www.nokia.com

Mmd
Barbora Veselá
Tel: 02 24 25 15 55
Fax:02 24 25 43 64
Email: vesela@mmd.cz