Hlavní navigace

Společnost Nokia zahájila demonstrační provoz první multimediální mobilní sítě na bázi protokolu IPv

[Tisková zpráva]

Sdílet

Společnost Nokia zahájila demonstrační provoz první multimediální mobilní sítě na bázi protokolu IPv6

29. ledna 2001

Společnost Nokia dnes zahájila demonstrační provoz první multimediální mobilní sítě na bázi protokolu IPv6 na světě. Tato síť dovoluje nepřerušované a plynulé připojení při pohybu mezi bezdrátovými přístupovými body.

Platforma, představená na celosvětovém fóru o internetovém protokolu verze 6 v Madridu, je první, která dokáže zajistit plynulé předávání připojení v rámci telefonie přes Internet. Zlepšuje tak kvalitu hlasového provozu v reálném čase. Další významnou výhodou je schopnost přiřadit k různému provozu odlišné kvalitativní úrovně.

Tato mimořádná prezentace představuje funkční zmenšeninu sítě na bázi internetového protokolu IPv6, jenž oproti současnému protokolu IPv4 přináší významná zlepšení. Předváděná síť jasně ilustruje schopnost vzájemné komunikace mezi oběma verzemi protokolu, která je klíčem v rámci dalšího vývoje mobilního Internetu.

„Toto je další světové prvenství společnosti Nokia, které zdůrazňuje její vysoký zájem o IPv6 coby jeden z klíčových prvků mobilního internetu,“ řekl Asko Rasanen, šéf programu IPv6 společnosti Nokia. „Tato demonstrace ukazuje, že jsme učinili velký krok směrem k vybudování sítě schopné akceptovat budoucí vývoj různých přístupových prostředí. Dokazuje funkčnost verze 6 mobilního internetového protokolu a jeho schopnost podporovat aplikace v rychle se vyvíjejícím mobilním prostředí.“

Jednou z nejviditelnějších výhod IPv6 je rozšíření adresového prostoru z 32 bitů na 128 bitů, což nabízí dostatečnou kapacitu pro definování samostatné IP adresy pro každé zařízení na Zemi. Mezi další výhody nového protokolu patří zlepšená využitelnost a širší nabídka parametrů kvality služeb, jež podporuje instalaci plug-and-play internetových zařízení.

O společnosti Nokia

Nokia je vedoucí společností v oblasti mobilních komunikací. Díky zkušenostem, inovacím a snadno ovladatelným a bezpečným rešením se stala předním světovým výrobcem mobilních telefonů a předním světovým dodavatelem mobilních a pevných telekomunikačních sítí a sítí založených na protokolu IP. Spojením mobility a internetu vytváří společnost Nokia nové možnosti pro podniky a koncové uživatele. Akcie společnosti Nokia jsou kótovány na šesti největších světových burzách.

Další informace:
Communications Department
Nokia Networks
Tel. + 358 9 5113 8195
Email: nokia.networks@no­kia.com

www.nokia.com

Mmd
Barbora Veselá
Tel: 02 24 25 15 55
Fax:02 24 25 43 64
Email: vesela@mmd.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).