Hlavní navigace

Společnost Oracle Czech na konci roku získala celou řadu ocenění

[Tisková zpráva] Společnost Oracle Czech zakončuje velmi úspěšný rok 2005 získáním celé řady prestižních cen. Nově ocenilo její produkty jedno z největších technologických nakladatelství světa, firma IDG. Česká pobočka této společnosti udělila produktu Oracle Application Server 10g Release 2 velmi důležitou cenu Computerworld Excelent.

Sdílet

„Oracle Application Server 10g Release 2 udělala na naše recenzenty skutečně dojem. Společnost Oracle obohatila základní jádro platformy Java pro podnikové použití (J2EE) sadou hodnotných funkcí a optimalizovala je pro využití v rámci technologií SOA,“ uvedl Martin Faťun, mediální ředitel redakce časopisů Computerworld a Businessworld. „Stejně tak je potěšitelné, jaký důraz Oracle klade nejen na shodu se standardy Java, ale i na přenositelnost aplikací mezi jednotlivými J2EE aplikačními servery. Po několika týdnech práce s aplikačním serverem Oracle 10g Release 2 došli testeři k závěru, že je doslova zrozen pro provoz podnikových aplikací a jeho licence se vyplatí pořídit,“ dodal.
Prestižní cena udělená nakladatelstvím IDG je dalším oceněním v řadě a potvrzuje velmi vysokou úroveň produktů společnosti Oracle. Před dvěma týdny totiž firma vyhrála také jednu z nejprestižnějších cen v oblasti databází v České republice – získala prvenství v soutěži Databázový produkt roku, vyhlašované v rámci konference Databázový svět. Oracle Database 10g Release 2 Enterprise Edition porazil konkurenční nástroje na plné čáře jak při hodnocení odborné komise, tak i v soutěži čtenářů a získal rovněž „Mimořádné ocenění redakce Databázového světa“.
Oracle ovšem dominoval i v oblasti služeb pro nejširší veřejnost. Spolu se svými partnery totiž zabodoval i se společným projektem Internet pro seniory, za který získal ocenění Human Resources Excellence Award, udělované za nejlepší projekt roku v oblasti rozvoje lidských zdrojů. Tuto cenu uděluje každoročně na své konferenci Česká společnost pro rozvoj lidských zdrojů.