Hlavní navigace

Společnost Oracle o čtvrtinu zvýšila svůj zisk i obrat

[Tisková zpráva] ŽENEVA, Švýcarsko, 28. června 2007: Společnost Oracle Corporation oznámila, že její celkové tržby za čtvrté čtvrtletí vzrostly o 20 procent na 5,8 miliardy dolarů, zatímco čtvrtletní čistý zisk podle principů GAAP vzrostl o 23 procent na 1,6 miliardy dolarů. Celkové tržby ze softwaru vzrostly o 19 procent na 4,8 miliardy dolarů. Tržby z nových licencí vzrostly o 17 procent, přičemž tržby z nových licencí na databáze a middleware vzrostly o 18 procent a tržby z nových licencí na aplikace vzrostly o 13 procent. Tržby z prodeje služeb vzrostly proti stejnému čtvrtletí předchozího roku o 26 procent na 1,1 miliardy dolarů.

Sdílet

Celkové tržby podle principů GAAP za celý fiskální rok 2007 vzrostly o 25 procent na 18 miliard dolarů, zatímco roční čistý zisk vzrostl o 26 procent na 4,3 miliardy dolarů. Region Evropy, Středního Východu a Afriky (EMEA) dosáhl v uplynulém finančním roce tržeb 6 miliard dolarů, což představuje meziroční nárůst o 28 procent. Finanční rok 2007 skončil pro společnost Oracle Corporation 31. května 2007.

„Tento rok byl náš růst v regionu EMEA vynikající a svůj významný podíl na tom měl i fakt, že stále více firem si volí Oracle jako svou strategickou platformu napříč všemi svými světovými pobočkami. Vyhráváme více zakázek především díky tomu, že podniky stále častěji volí jediného dodavatele svého podnikového software, který svou nabídkou řešení a produktů dokáže pokrýt všechny jejich potřeby,“ uvedl Sergio Giacoletto, výkonný viceprezident pro region EMEA.

Výrazně vyšší zájem o podnikový software projevily v regionu především zákazníci z oblasti finančních služeb, veřejné správy, telekomunikací a maloobchodu, poptávka ovšem stále rychleji roste i v segmentu malých a středních firem. Právě zvýšený zájem zákazníků motivoval společnost Oracle v uplynulém finančním roce k otevření devíti nových poboček v regionu. Nové nebo další kanceláře byly otevřeny například v Bukurešti, Dubaji, Istanbulu, Nairobi či v Tiraně. V současnosti má společnost Oracle po celém světě 132 poboček v 57 zemích.