Hlavní navigace

Společnost rozšiřuje své služby do regionů

[Tisková zpráva]

Sdílet

GTS rozšiřuje své služby do regionů České republiky

Praha, 19. září 2000 – Společnost GTS (původně GTS Czech Net, GTS INEC a DATTEL), přední telekomunikační operátor poskytující široké portfolio hlasových, datových a internetových služeb v České republice, dnes na tiskové konferenci představila svoji rozvinutou strategii pro české a moravské regiony.

GTS plánuje do konce tohoto roku připojit ke své síti 18 českých měst a během prvního čtvrtletí roku 2001 plánuje dokončení připojení celkem 25 měst v Čechách a na Moravě.

V připojených městech bude společnost GTS poskytovat kompletní portfolio svých hlasových, datových a internetových služeb1 s garantovanou kvalitou služeb. Kromě toho GTS dodá svým regionálním klientům standardně vysoký zákaznický servis – podpořený službou dohledového centra a od konce roku i novým systémem billingu.

David Schoch, Country manager GTS pro Českou a Slovenskou republiku říká: „Expanze do 25 měst během jednoho roku dokazuje, že GTS myslí svou přípravu na liberalizaci telekomunikačního trhu vážně. V příštích měsících plánujeme vybudovat dalších 6 regionálních poboček a počítáme s dalším rozvojem. Jsem přesvědčen, že řada měst uvítá možnost volby výhodných telekomunikačních služeb a vytvoření nových pracovních míst, které GTS přinese“.

GTS předpokládá, že tržby za rok 2 000 dosáhnou 1 miliardy korun a pro rok 2001 plánuje tržby ve výši 1,5 miliardy korun.

K dnešnímu dni zaměstnává GTS přes 200 zaměstnanců, z toho 157 působí v pražské centrále firmy a 43 v regionech. V souvislosti s rozvojem regionálních aktivit plánuje GTS vytvoření dalších pracovních míst v těchto městech.

1Hlasové služby – meziměstské a mezinárodní, zelený telefon 0800, hlasové informační centrum, přenos hlasu po IP, přenos hlasu po Internetu
Datové služby- pronájem meziměstských a mezinárodních pevných okruhů
Internet – přístup: komutovaný, ISDN, pevnou linkou, frame relay, bezdrátový, služby na protokolu IP( VPN )
Internetové aplikace , služby s přidanou hodnotou – služby pro e-business: webhosting, server hosting

O společnosti GTS

GTS je přední telekomunikační operátor poskytující integrovanou, cenově zvýhodněnou nabídkou širokopásmových hlasových, datových a internetových služeb.

Společnost GTS vznikla spojením tří telekomunikačních firem – Dattel, GTS Czech Net a GTS INEC v únoru 2000.

Dattel a.s. přinesla metropolitní optickou síť, licenci na poskytování veřejných telefonních služeb a propojovací smlouvu s dominantním operátorem. Firma GTS Czech Net poskytla neveřejnou telekomunikační síť, licencí na poskytování hlasových služeb pro CUG a pan-evropskou síť. GTS INEC byl předním českým ISP s regionální působností, díky kterému GTS nabízí bezkonkurenční národní (NIX) a mezinárodní konektivitu ( EBONE).

Hlavním cílem společnosti GTS je nabídnout zákazníkům jedinečnou kombinaci služeb a připravit se tak na vstup na liberalizovaný telekomunikační trh. Společnost je plně vlastněna firmou GTS Czech Inc.

O společnosti GTS Inc.

Global TeleSystems poskytuje své služby podnikům a poskytovatelům spojení ve 20 evropských zemích. Poskytuje jim pestrou nabídku širokopásmových služeb, připojení na Internet a hlasových služeb.GTS provozuje první, a v současné době též největší celoevropskou širokopásmovou optickou síť, jejíž body přítomnosti (PoP) se nacházejí ve více než 50 evropských městech a jejíž délka přesahuje 17 000 km GTS navíc oznámila plány na výstavbu moderního transatlantického systému FLAG Atlantic?1, využívajícího duální kabel. GTS rozšiřuje svou hlavní síť v řadě nejvýznamnějších evropských velkoměst prostřednictvím městských sítí CEN. Hlavní sídlo skupiny GTS je v USA, Washingtonu, její evropská centrála je v Londýně, a zastoupení GTS je možné najít ve více než 80 evropských městech.

Pro další informace kontaktujte prosím:

Marcela Roflíková
GTS
Tel.: 96 157 377
marcela.rofli­kova@gtsgroup­.cz

Sylvie Gondokusumo
Mmd
Tel.: 2425 1555
sylvie@mmd.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).