Hlavní navigace

Společnost s ekologickými vizemi

[Tisková zpráva] Sharp velmi citlivě vnímá problematiku ochrany životního prostředí a společnost monitoruje dopad svých podnikatelských aktivit na přírodu. Proto před časem implementovala ekologickou Super Green strategii, která má za cíl ekologicky optimalizovanou výrobu energii šetřících a energii výrábějících produktů. Sharp také vyvíjí nezávadné technologie a ty používá v moderních továrnách, stejně jako se snaží minimalizovat uhlíkovou stopu společnosti z důvodu perspektivy zelenější a trvale udržitelné budoucnosti pro nás pro všechny.

Sdílet

Praha, 26. srpna 2009. Společnost Sharp považuje vliv výroby a výsledných produktů na životní prostředí za velmi důležitý. Proto si stanovila jako jeden z cílů stát se ekologicky vyspělou společností a už před časem se rozhodla implementovat takzvanou super zelenou strategii, jejímž základem je ekologičnost výroby. Cílem je vyvíjet nejenom ekologické produkty, ale také při jejich výrobě využívat ekologické technologie v továrnách, které jsou šetrné k životnímu prostředí. V praxi to znamená, že pomocí své super zelené strategie se Sharp zavázal redukovat produkci odpadů, snižovat emise CO2 a naopak vylepšit recyklační technologie a využívání recyklovaných materiálů ve výrobcích.

Budování super zelených továren
Typickým příkladem ekologických vizí společnosti Sharp je továrna Kameyama, kde jsou na jednom místě vyráběny LCD panely a LCD televize. Spotřeba elektrické energie továrny je z jedné třetiny pokryta instalovaným fotovoltaickým energetických systémem, který je největší svého druhu na světě a který snížil emise CO2 z továrny o přibližně 40 procent. Všechna použitá voda z výroby je navíc recyklována. Díky tomu je továrna Kameyama jedním z ekologicky nejvyspělejších výrobních komplexů na světě.

Výroba super zelených produktů
Velké množství výrobků Sharp získalo nejrůznější ekologická ocenění a značky (jako jsou EU Eco-label, Energy star, Blue Angel, ESR nebo Nordic Swan) za energeticky šetrný provoz. Tato ekologická ocenění, udělovaná nezávislými autoritami, potvrzují, že výrobky splňují přísná ekologická kritéria a mají velmi malý dopad na životní prostředí. A samozřejmě tato ocenění pomáhají zákazníkům při výběru.

Eko-květinky pro energeticky úsporné LCD televize Sharp
V roce 2005 byl Sharp první společností, jejíž LCD televize získaly ocenění EU Eco-label udělované Evropskou komisí, takzvané „eko-květinky“. Dnes už se tímto oceněním může pyšnit 70 LCD televizí Sharp a zatím poslední řada, která ho získala v lednu tohoto roku, byla AQUOS LC-DH77E. Podle údajů britské organizace Energy Saving Trust může domácnost používáním energeticky šetrnějších výrobků ušetřit až 250£ za rok (přibližně 7,5 tisíce Kč) – což odpovídá emisím 1,5 tuny CO2. Snižování spotřeby energie produktů spotřební elektroniky je jeden ze způsobů, jak Sharp může pomoci zákazníkům snižovat jejich emise skleníkových plynů.

Vyspělý super zelený systém řízení
Globálním ekologickým systémem řízení ve shodě s certifikací ISO 14001 kontroluje Sharp ochranu životního prostředí ve všech svých továrnách. V současnosti tvoří ekologie nedílnou součást celkové strategie společnosti. V roce 2008 proto Sharp přeměnil všechny své továrny na zelené nebo super zelené. Při použití vlastních kritérií a přísných standardů Sharp certifikuje své továrny s vysokou úrovní ekologické šetrnosti jako zelené továrny a s extrémně vysokou úrovní jako super zelené továrny.

Společnost s negativní uhlíkovou stopou
Sharp vynakládá velké úsilí na snižování uhlíkové stopy společnosti. Nicméně je mnoho ještě efektivnějších cest, jak snížit uhlíkovou stopu než jen redukce CO2 společnosti samotné. Snižování emisí skleníkových plynů dosažené tím, že zákazník používá výrobky, které energie ať už šetří nebo ji dokonce vyrábějí, může mít dokonce ještě lepší výsledky. Vizí Sharpu je, aby energii vyrábějící a šetřící výrobky v roce 2010 vyrovnaly emise skleníkových plynů vyprodukovaných Sharpem. V předchozích letech Sharp dosáhl významné zlepšení v této oblasti. V roce 2003 byly emise skleníkových plynů celé společnosti Sharp 1,44 miliónů tun zatímco snížení CO2 bylo v tom samém roce pouze 0,14 miliónů tun. Ačkoliv emise skleníkových plynů rostly mírně z důvodu vzrůstající kapacity výroby, snižování CO2 emisí dosažené produkty energii vyrábějící, jako jsou solární články, a energii šetřící produkty, vzkvétaly a k roku 2010 překročí CO2 emise způsobené provozem Sharpu.

Solární energie
Jako lídr v oblasti solární energie se Sharp může spolehnout na 50 let zkušeností. Sharp vyvíjí solární produkty od roku 1959 a od té doby pomáhal utvářet celosvětový trh s fotovoltaikou díky nepřetržitému výzkumu a vývoji nových technologií. Od té doby sjely z výrobních linek továrny největšího světového výrobce solární články o celkové kapacitě 2 500 megawattů, což by stačilo k nahrazení tří menších běžných atomových elektráren. Jen za rok 2008 vyrobil Sharp solární články o kapacitě 473 megawattů. Dnes se svými solárními koncentrátory, krystalickými a tenkovrstvými solárními moduly má Sharp nejrozsáhlejší nabídku fotovoltaických produktů než jakýkoliv jiný výrobce na světě a významně se tak podílí na celosvětovém úspěchu fotovoltaiky.