Hlavní navigace

SPOLEČNOST SES ASTRA VSTUPUJE NA CHORVATSKÝ TRH

[Tisková zpráva] Televizní kanál Nova TV mediální společnosti CME Group se bude vysílat z 23,5°východní délky

Sdílet

Praha, 30. března 2009: Lucemburská společnost SES ASTRA z holdingu SES (Euronext Paris a Luxembourg Stock Exchange: SESG) vstupuje na chorvatský trh. Společnost oznámila, že došlo k podpisu dohody s mediálním uskupením CME, na jejímž základě bude prostřednictvím satelitů ASTRA přenášen první kanál pro diváky v Chorvatsku. V rámci dlouhodobé spolupráce bude SES ASTRA pro CME zajišťovat přenosovou kapacitu pro komerční vysílání stanice Nova TV na orbitální pozici 23,5°východní délky. Vlastní vysílání bude spuštěno 30. března 2009.

„Spuštění kanálu Nova TV na platformě ASTRA znamená další posílení atraktivní programové nabídky zajišťované prostřednictvím této tak důležité orbitální pozice, a zároveň ukazuje na to, že úspěšně budujeme význam orbitální pozice 23,5° východní délky pro příjem televizního vysílání typu DTH (Direct-to-Home),“ uvedl Alexander Oudendijk, obchodní ředitel společnosti SES ASTRA. „Po našem velmi úspěšném působení na trzích zemí Beneluxu a střední i východní Evropy dále rozšiřujeme naše aktivity a dokazujeme, že jsme schopni generovat poptávku na vysoce dynamických a atraktivních trzích.“

Společnost SES ASTRA v dnešní době zajišťuje televizní vysílání pro 1,1 mil. domácností v zemích Beneluxu, na Slovensku a v České republice. Prostřednictvím své orbitální pozice 23,5°východní délky nabízí bezmála 400 kanálů digitální televize a rozhlasového vysílání. Nabídka kanálů na pozici 23,5°východní délky zahrnuje i velmi úspěšné balíčky programů, jako je např. Canal Digitaal, TV Vlaanderen, CS Link a SkyLink.

Generální ředitel Nova TV Drazen Mavric k tomu uvedl: „Podpis dohody se společností SES ASTRA nás velice těší. Přenos našeho kanálu prostřednictvím satelitní platformy ASTRA nám umožní zajistit absolutní technickou dostupnost na území Chorvatska, což zapadá do naší dlouhodobé strategie.“

Společnost SES ASTRA nedávno oznámila, že přesunula svůj satelit ASTRA 1G z pozice 19,2°východní délky na novou pozici 23,5°východně. Koncem tohoto roku také vypustí zcela nový satelit ASTRA 3B, který ještě posílí přenosovou kapacitu z této orbitální pozice. Satelit ASTRA 3B, který v této chvíli sestavuje firma EADS ASTRIUM v Toulouse, představuje nejmodernější vesmírné plavidlo vybavené 52 transpondéry k zajištění vysílacích služeb typu DTH (Direct-to-Home), stejně tak jako obousměrného širokopásmového přenosu v rámci zemí Evropy. Nový satelit umožní pružnější využití pozice 23,5°východní délky a časem nahradí veškerou stávající přenosovou kapacitu na této orbitální pozici, kde bude sloužit po dobu nejméně 15 let.