Hlavní navigace

Společnost Siemens rozšířila síť EDGE malajského operátora DiGi

[Tisková zpráva]

Sdílet

Společnost Siemens rozšířila síť EDGE malajského operátora DiGi

Mnichov (Německo), 22. dubna 2004 -Poskytovatel mobilních služeb DiGi Telecommunications pověřil Siemens, divizi Mobilní informace a komunikace (Siemens mobile) v pokračování implementace technologie EDGE v jeho síti – tentokrát v oblasti údolí Klang na sever a na jih od Kuala Lumpur. Zakázku na výstavbu první asijské komerční sítě EDGE v hlavním městě Malajsie získal Siemens od společnosti DiGi v květnu 2003.

Součástí nové smlouvy je výstavba 170 základnových stanic EDGE v okolí Kuala Lumpur pro upgrade místní sítě GSM na síť vysokorychlostní. Technologie EDGE (Enhanced Data Rates for GSM Evolution) umožňuje zvýšení rychlosti přenosu dat oproti GPRS a je dalším „mezistupněm“ v přechodu od technologie GSM k UMTS. „Se dvěma dodavateli infrastruktury pracujeme na realizaci plánu expanze a aktualizace sítě, která našim více než 2,2 milionům zákazníků nabídne pohodlí, rychlost a flexibilitu služeb EDGE třetí generace,“ uvedl Jon Eddy, technický ředitel DiGi Telecommunications.

„Po první loňské zakázce na síť EDGE v Kuala Lumpur nás potěšilo, že máme opět příležitost účastnit se výstavby mobilní sítě nové generace v Malajsii. Považujeme to za potvrzení úspěchu našeho partnerství se společností DiGi,“ dodal ředitel Siemens ICM N Christoph Caselitz.

Společnost Siemens získala již devět zakázek na implementaci technologie EDGE v sítích mobilních operátorů v Evropě, Asii a Severní i Jižní Americe.

Společnost Siemens, divize Mobilní informace a komunikace (Siemens mobile), je jedním z předních světových dodavatelů v oblasti mobilní komunikace, který nabízí mobilní a bezšňůrové telefony, bezdrátové moduly a mobilní infrastrukturu, dále pak radiové a přepínací moduly, poradenské služby a systémovou integraci. Mobilní divize společnosti Siemens AG, jejíž tržby v obchodním roce 2003 (skončil 30. září) dosáhly 10 mld. EUR a která měla celosvětově zhruba 26.900 zaměstnanců, nabízí své produkty a služby ve více než 120 zemích. Siemens mobile je přední světovou společností v oblasti předplacených služeb a bezšňůrových digitálních telefonů. Více informací naleznete na adrese: http://www.siemens-mobile.com/press

DiGi je předním poskytovatelem mobilních komunikací, který nabízí kompletní řadu cenově dostupných, pohodlných a jednoduše použitelných bezdrátových služeb, jež zjednodušují a obohacují život jeho zákazníků. Hodnotu pro zákazníky vytváříme výběrem nejvhodnější moderní technologie, aby mohli využívat výrobky a služby nabízející možnost výběru, pohodlí a kontrolu. Jsme přední společností v oblasti předplacených hlasových a datových služeb, mezi prvními jsme představili celou řadu produktů, které v oboru nastavily standardy kreativity a inovace. Tyto služby jsou nabízeny pod značkou Beyond Prepaid. Tarifní služby nabízené pod značkami Horizon Postpaid a Discover Business Solutions zahrnují kvalitní hlasové a datové služby a mobilní obsah s přidanou hodnotou pro individuální i podnikové zákazníky.

Siemens AG
Corporate Communications
Press Office
D-80312 Munich
Tel.: +49–89 636–51675
Reference number: ICM N 200404.059
ePress office
Information and Communication MobileNetworks
Monika Bruecklmeier
D-81541 Munich
Tel.: +49–89 636–79597, Fax: –75361
E-mail: monika.bruecklme­ier@siemens.com

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).