Hlavní navigace

Společnost ŠKODA PRAHA a.s. na Oracle E-Business Suite

[Tisková zpráva]

Sdílet

Společnost ŠKODA PRAHA a.s. na Oracle E-Business Suite

Společnosti Oracle Czech a ŠKODA PRAHA a.s., dodavatel energetických zařízení a člen skupiny ČEZ, oznámily spuštění ostrého provozu sady podnikových aplikací Oracle E-Business Suite. Hlavním dodavatelem projektu a systémovým integrátorem byla společnost NESS Czech.
Společnost Oracle Czech ve spolupráci se společností NESS Czech jako implementačním partnerem dodala řešení pro oblast financí a řízení projektů (aplikace Oracle Financials a Oracle Project z aplikační sady Oracle E-Business Suite), jež plně integruje následující moduly: hlavní kniha, controlling, pohledávky, pokladna, nákup, řízení financí, závazky, majetek a projekty.
Pro společnost ŠKODA PRAHA tento systém představuje zejména nástroj pro kvalitní řízení účetnictví a controllingu, nezbytné sledování a plánování cash flow společnosti a jednotlivých obchodních případů a zkvalitnění řízení projektů. Poskytuje nezbytné informace o aktuálním stavu a výhledu ekonomické situace společnosti a v neposlední řadě omezuje papírovou administrativu a přenáší ji do plně automatizovaného elektronického systému.
„Od nového informačního systému si vedení společnosti slibuje zejména podporu základních procesů ve společnosti, otevřenost na cestě k dalšímu rozvoji a větší transparentnost procesů,” uvedl generální ředitel společnosti ŠKODA PRAHA a.s. Ing. Jiří Smola. „S pomocí aplikace Oracle Project dokážeme snadno sledovat náklady vynakládané na jednotlivé projekty a zajistit, aby nebyly překročeny. Věřím, že nám systém zásadně usnadní práci a finanční plánování při nových projektech, jakými jsou v současnosti například stavba elektrárny v mexickém Monterrey nebo v egyptském New Talkha,“ dodal.
Jedná se o významnou instalaci aplikační sady Oracle E-Business Suite v České republice, která v tuto chvíli čítá více než 100 uživatelů. Do budoucna se počítá s dalším rozšířením v závislosti na nových zakázkách společnosti ŠKODA PRAHA. Řešení je rozšiřitelné a vysoce modulární s rozsáhlými možnostmi propojení s externími systémy.
„Společnost Ness jako produktově nezávislý systémový integrátor dokázala propojit inovativní produkty svých významných technologických partnerů a ve spolupráci se specialisty společnosti Oracle vytvořit nové řešení v oblasti projektového managementu, uzpůsobené specifickým potřebám zákazníka,“ řekl Martin Kult, ředitel divize Manufacturing společnosti NESS Czech.