Hlavní navigace

Společnost SkyNet pokračuje v podpoře vědeckého výzkumu

[Tisková zpráva]

Sdílet

Společnost SkyNet pokračuje v podpoře vědeckého výzkumu

Předseda představenstva Mgr. Karel Taft byl jmenován do Rady národního výzkumného centra

Praha, 20. dubna 2005 – Společnost SkyNet, a.s., přední poskytovatel internetových a bezpečnostních řešení pro ochranu sítí a dat, prohlubuje spolupráci s Fakultou informatiky Masarykovy univerzity v Brně, když se rozhodla finančně podporovat národní výzkumné centrum Institut teoretické informatiky, které loni v prosinci společně založily Univerzita Karlova, Masarykova univerzita, Západočeská univerzita a Akademie věd ČR.

V pondělí 18. 4. proběhlo první zasedání Rady výzkumného centra, do které byl děkanem MFF Univerzity Karlovy jmenován i Mgr. Karel Taft, předseda představenstva společnosti SkyNet, který k významu účasti společnosti uvedl: „Díky participaci na činnosti centra máme možnost ovlivnit priority jejího základního výzkumu tak, aby výsledky byly pro nás použitelné v praxi. Dále máme výbornou možnost konzultovat naše problémy se špičkovými vědci naší republiky.“

Předmětem národního výzkumného centra není vývoj konkrétních produktů a řešení. Výsledky výzkumu budou veřejně dostupné ve formě vědeckých publikací, stejně jako diplomové práce magisterských studentů, kteří se budou podílet i na praktickém ověřování efektivity navržených algoritmů na průmyslových datech. „Spolupráce na tomto prestižním projektu nám také přináší kontakty na budoucí absolventy, kteří se podílejí na vyhodnocení a experimentální implementaci výsledků výzkumu, tak máme dobrou možnost získávat kvalitní zaměstnance,“ dodává Taft.

Více informací o Výzkumném centru Institut teoretické informatiky naleznete zde: http://iti.mff­.cuni.cz


O společnosti SkyNet, a.s.
Společnost SkyNet, a.s., člen skupiny SlovaNet Group, vlastněná nizozemskou společností SlovaNet B.V. s hlavními akcionáři fondy skupin Advent International, ECM, FondElec a Genesis Capital, působí na trhu telekomunikačních služeb již deset let. Společnost se řadí mezi nejvýznamnější alternativní operátory poskytující rozsáhlou škálu hlasových, datových, internetových a bezpečnostních služeb. Nabízí svým klientům komplexní služby s důrazem na individuální přístup ke každému klientovi, kvalitu a bezpečnost. Společnost spravuje celorepublikovou síť se 120 přípojnými body v České republice.

Pro bližší informace prosím kontaktujte:
Petra Zdeňková
ředitelka marketingu a PR
telefon + 420 296 368 636
e-mail: petra.zdenkova@sky­net.cz