Hlavní navigace

Společnost Sony rozšiřuje svou nabídku paměťových karet SD

[Tisková zpráva] Řada obsahuje cenově dostupné modely i nové vysokorychlostní karty Třídy 10 a navíc první software na záchranu dat s podporou AVCHD.

Sdílet

  • SDHC karty od Sony: nová cenově výhodná řada Essential, lépe vybavená řada Experience a vysokorychlostní řada Expert
  • Kapacita až 32 GB a přenosová rychlost až 22 MB/s (řada Expert)
  • Software na záchranu dat* pro karty Experience a Expert – první software na světě s podporou pro AVCHD soubory
  • K dispozici ke stažení: program x-Pict Story™ pro snadnou tvorbu slideshow

(*podporované typy souborů: AVCHD a MP4) 

Společnost Sony vychází vstříc novým požadavkům uživatelů pracujících s digitálním obrazem a rozšiřuje svou rodinu kvalitních paměťových karet. 

K dispozici jsou nyní tři řady SDHC karet, které se výborně hodí pro práci s fotoaparáty a kamerami Cyber-shot™, Handycam®, α NEX nebo s digitálními zrcadlovkami značky Sony, ale také pro SD/SDHC kompatibilní zařízení od ostatních výrobců. Cenově příznivou řadu Essential a lépe vybavenou řadu Experience doplňuje vlajková loď Expert určená pro uživatele, kteří potřebují výjimečnou kapacitu a vysoké přenosové rychlosti. 

Nová řada SD karet od Sony reflektuje neustále se zvyšující rozlišení  
a rostoucí výkon
dnešních digitálních fotoaparátů a Full HD videokamer. Nové funkce a technologie jako vysokorychlostní sériové snímání, 3D nebo Sweep Panorama vytvářejí tlak na vyšší kapacitu paměťových médií a vyšší přenosové rychlosti. Sony odpovídá na tento trend nabídkou SD karet pro každý typ použití – od běžné fotografie až po nejnáročnější typy práce s digitálním obrazem.  

Všechny nové SD karty značky Sony se představují v novém, atraktivním ekologickém balení a mají na sobě užitečnou plochu pro ručně psaný název  
a další poznámky. 

Výkonná  řada Expert: SDHC karty s přenosovou rychlostí až 22 MB/s (Třída 10) o kapacitách 8 GB, 16 GB a 32 GB

Zcela nová řada vysokorychlostních SD karet Expert je ideální pro použití náročné na paměťovou kapacitu: Full HD video, průběžné sériové snímání a 3D obraz. Modely SF-32NX/16NX/8NX podporující superrychlé přenosy dat až  
22 MB/s jsou dokonalým řešením pro ukládání a sdílení videa a fotografií ve vysokém rozlišení pořízených digitální zrcadlovkou, kompaktním fotoaparátem nebo Full HD kamkordérem. 

Střední  řada Experience: SDHC karty s přenosovou rychlostí až 15 MB/s (Třída 4) o kapacitách 2 GB, 4 GB, 8 GB, 16 GB a 32 GB

Univerzální  řada Experience, nabízející kapacity od 2 GB do 32 GB, snadno zvládne nejrůznější aplikace digitálního obrazu. Díky podpoře přenosových rychlostí až 15 MB/s se ideálně hodí pro fotografování a natáčení Full HD videa pomocí digitální zrcadlovky nebo videokamery. 

Základní  řada Essential: SDHC karty (Třída 4) o kapacitách 2 GB, 4 GB a 8 GB

Řada SD karet pro nejširší použití Essential, nabízející vynikající poměr ceny a výkonu, se může stát skvělým doplňkem zvyšujícím úložnou kapacitu vašeho kompaktního fotoaparátu nebo kamkordéru. Výborně se také hodí pro ukládání  
a přenos hudebních souborů a herních dat.  

Společnost Sony reaguje na současné požadavky digitální foto­grafie a nabízí  kompletní řešení, které je spojením vysoce kvalitních paměťových médií  
a výkonných, ale snadno použitelných programů
. Pro uživatele karet Experience a Expert Sony zdarma nabízí dvě cenné aplikace rozšiřující možnosti ukládání, sdílení a zábavy s digitálními fotografiemi a videoklipy.  

Software File Rescue HD* – první program na světě s podporou video souborů AVCHD

Ať už je příčinou nechtěné vyma­zání adresářů nebo odpojení propojovacích kabelů, uživatelé na celém světě znají frustraci ze ztracených, poškozených nebo smazaných obrazových souborů. 

Ve chvílích, kdy už se pomalu loučíte se svými fotografiemi a videoklipy z fotoaparátu nebo videokamery Sony či jiných značek, máte nyní k dispozici nového pomocníka: pro majitele SD karet Expert a Experience nabízíme zdarma ke stažení HD verzi programu pro záchranu dat File Rescue, která dokáže obnovit až 90 %** omylem smazaných obrazových souborů. Tento software od Sony jako první na světě umožňuje záchranu AVCHD video souborů uložených fotoaparátem/kam­kordérem jakékoli značky (a samozřejmě také souborů typu JPEG, MPEG-1 a MP4). 

x-Pict Story™: software pro paměťové karty

Dalším programem, který si mohou bezplatně stáhnout majitelé karet Experience a Expert, je nový software Sony x-Pict Story™, který vdechne život vašim digitálním fotografiím. 

Tento jednoduchý a přehledný program spojí vaše oblíbené fotografie a hudbu

s krásnými vizuálními efekty a přechody a vytvoří profesionálně vyhlížející prezentace, aniž byste k tomu potřebovali nějaké speciální znalosti. 

Integrace s aplikací Picture Motion Browser od Sony usnadňuje a urychluje ukládání slideshow na internetové stránky pro sdílení obsahu: pro upload například na YouTube™ nebo Facebook™ vám stačí několik málo kliknutí. 

Nové  řady výměnných paměťových karet Expert a Experience rozšiřující stávající nabídku SDHC karet Sony budou k dostání od ledna 2011.  

**zdroj: hlášení zákaznické podpory Sony EMCS pro současnou verzi  

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).