Hlavní navigace

Společnost Symantec a její virtualizace koncového bodu přetváří správu pracovního prostoru

[Tisková zpráva] Praha – 19. února 2009 – Společnost Symantec Corp. (Nasdaq: SYMC) dnes ohlásila sadu Symantec Endpoint Virtualization Suite, určenou ke zvýšení produktivity koncových uživatelů a snížení nákladů na správu koncových zařízení. Sada Symantec Endpoint Virtualization Suite, která nabízí správu přenosného pracovního prostoru uživatelů na vyžádání, poskytuje komplexní řešení pro vytváření a správu prvků pracovního prostoru a prostředí ve výpočetních modelech tradičních, virtuálních a smíšených klientů. Dostupnost sady Symantec Endpoint Virtualization Suite na trhu je plánována na únor 2009. Dostupnost produktu Symantec Workspace Profiles na trhu je plánována na duben 2009.

Sdílet

Sada Symantec Endpoint Virtualization Suite umožňuje zákazníkům zajistit cokoli, od tradičních koncových bodů až po plně virtuální pracovní prostory koncových bodů, na základě standardů, které jsou agnostické k hypervisoru, operačnímu systému a hardwarové platformě. Řešení poskytuje heterogenní podporu pro výpočetní prostředí tradičních koncových bodů a nová výpočetní prostředí koncových uživatelů (například zpracování dat na serveru, virtuální hostované pracovní plochy a hypervisory na straně klienta). Sada Symantec Endpoint Virtualization Suite integruje přední technologie virtualizace koncových bodů získané nedávným zakoupením společností AppStream a nSuite a současně vylepšuje některé funkce jiných produktů portfolia. Sada Symantec Endpoint Virtualization Suite umožňuje oddělení informací od základní infrastruktury IT, takže lze informace snadno spravovat, úplně chránit a automaticky řídit.

„Díky virtualizaci koncových bodů můžeme dát produktivitě koncových uživatelů nejvyšší prioritu v celém procesu IT,“ řekl Ken Berryman, senior vice president, Strategy and Emerging Business, společnost Symantec. „Oddělením uživatele od výpočetního prostředí pomáháme zajistit okamžitou produktivitu uživatelů v kompletní řadě technologií koncových bodů a to umožňuje organizacím maximálně využít jejich stávající zdroje a snížit náklady na IT.“

Společnost Symantec nabízí řešení virtualizace koncového bodu, obsahující technologie virtualizace aplikací, streamingu a vyjednání prostředků a novou správu profilu pracovní plochy. Tím mění způsob správy, dodání a spotřeby softwaru v koncovém bodu a umožňuje správu pracovního prostoru podle uživatelů. Sada Symantec Endpoint Virtualization Suite nabízí zákazníkům několik produktů, včetně softwaru Symantec Workspace Streaming, Symantec Workspace Virtualization, Symantec Workspace Corporate a Symantec Workspace Remote. V plánu je také produkt Symantec Workspace Profiles, který má řešení rozšířit o dynamickou správu profilů.

Společnost Symantec v rámci svého multiplatformního přístupu dodává různá řešení pro koncové body zahrnující špičková řešení zabezpečení, správy a virtualizace koncových bodů, která ve vzájemné spolupráci poskytují zákazníkům potřebný přehled a možnosti řízení pro účinnou ochranu a správu všech jejich koncových bodů. Architektura Open Collaborative Architecture společnosti Symantec usnadňuje spolupráci pomocí otevřené sady pravidel a technologií založených na standardech. To umožňuje spolupráci mezi produkty z portfolia společnosti Symantec a řešeními třetích stran.

„Společnost Symantec vstoupila rázně na trh se svojí vizí spojení virtualizace koncových bodů s jinými prvky jejich portfolia,“ řekl Michael Rose, analytik společnosti IDC. „Zaměřují se na správu napříč platformami na vyšší úrovni a nabízejí značnou hodnotu, zejména zákazníkům, kteří používají jejich další produkty pro kontrolu koncových bodů, jako je DLP, správu koncových bodů a jejich řešení úložišť a zabezpečení.“

Symantec Workspace Streaming
Software Symantec Workspace Streaming poskytuje streaming aplikací na vyžádání a tím optimalizuje dodávku softwaru a správu licencí a tudíž snižuje náklady na infrastrukturu. Je to jediný produkt svého druhu umožňující zákazníkům použít standardní balíčky MSI (Windows Installer) bez přebalení a tím zachovává v celé instalaci logiku MSI. Rozšířená funkce streamingu umožňuje odeslat soubor MSI přímo do virtuální vrstvy nebo do základního prostředí bez virtualizace. Tato novinka rozšiřuje unikátní funkci streamingu MSI. Flexibilní zajišťování offline nyní navíc umožňuje zjišťování typu hardwaru a kontextu, takže zákazníci mohou definovat jedinečné mobilní nebo standardní profily a profily vhodným způsobem používat.

Skupina Intel Corporate Marketing Research spolu se společností Lieberman Research provedla průzkum mezi řídícími pracovníky IT ve středně velkých a velkých organizacích v USA, který se týkal použití a plánovaného použití nových výpočetních modelů. Zjistili, že „podíl všech klientů, kteří zavedou streaming aplikací, vzroste v roce 2009 podle očekávání o 25 %.“ „Integrací takových funkcí, jako je Intel vPro, a technologií podporujících mobilní zařízení v sadě Symantec Endpoint Virtualization snižují společnosti Intel a Symantec náklady na IT a zvyšují produktivitu uživatelů,“ řekl Prasad Rampalli, vicepresident společnosti Intel, Digital Enterprise Group, a ředitel, End-User Platform Integration. „Tato kombinace nabízí výhodu centralizované správy klientských aplikací a současně uživatelům poskytuje výkon a mobilitu tlustých klientů, takže jejich produktivita může dosáhnout nejvyšší možné úrovně.“

Symantec Workspace Virtualization
Software Symantec Workspace Virtualization (dříve Altiris Software Virtualization Solution) zvyšuje stabilitu a interoperabilitu aplikací bez ohledu na to, jak a kam byly dodány. Software Symantec Workspace Virtualization odstraňuje konflikty aplikací, snižuje značnou časovou náročnost a pracnost testů interoperability a zrychluje zavedení aplikací. Zákazníci, kteří používají modely zpracování dat na serveru nebo virtuální hostované pracovní plochy výrobců, jako je společnost WMWare, získají vyšší flexibilitu. Software Symantec Workspace Virtualization nyní podporuje více současných uživatelů prostřednictvím virtualizovaných aplikací na serveru Terminal Server a Citrix a jeho architektura virtualizace aplikací je rozšířená o izolaci aplikací. Virtualizované aplikace lze snadno přizpůsobit pro každého uživatele systému.

Společnost HP v rámci své iniciativy Zabezpečený prohlížeč nedávno ve všech podnikových stolních počítačích HP uvedla virtualizovanou verzi prohlížeče Mozilla Firefox. Řešení využívá standardní sestavení prohlížeče Mozilla Firefox s vrstvou Symantec Software Virtualization Solution, která prohlížeč abstrahuje od operačního systému. „Virtualizace koncových bodů a aplikací v jedinečném pojetí společnosti Symantec přináší zákazníkům okamžité výhody,“ řekl Kirk Godkin, manažer podnikových stolních počítačů pro Severní Ameriku ve společnosti HP. „Řešení umožňuje zaměstnancům produktivně procházet Internet při zachování stability podnikových počítačů a koncoví uživatelé mohou počítač snáze v krátkém čase zotavit po problémech.“

Symantec Workspace Corporate a Symantec Workspace Remote
Software Symantec Workspace Corporate a Symantec Workspace Remote nabízí správu přenosných uživatelských pracovních prostorů. Uživateli nebo koncovému bodu bez ohledu na zařízení dynamicky přiděluje tradiční a virtuální výpočetní prostředky jednoho nebo více výrobců. Software Symantec Workspace Corporate a Workspace Remote spojuje místní a vzdálené aplikace do jednoho pracovního prostoru, který zachovává kontext, když uživatel používá různé počítače nebo různé typy pracovních prostorů, a umožňuje místní správu tisku a jednotné přihlášení. Software Symantec Workspace Remote poskytuje pracovní prostory bezpečně prostřednictvím webového prohlížeče v rámci i mimo rámec podnikového prostředí.

Software Symantec Workspace Profiles má nabídnout funkce mobilní osobnosti, které zaznamenávají změny konfigurace do centrálního úložiště. Změny se budou provádět s ohledem na kontext v pracovních plochách, pracovních prostorech a aplikacích. To umožní konzistentně přenášet osobnost uživatele v různých typech prostředí.

Licence a dostupnost na trhu
Sada Symantec Endpoint Virtualization Suite nabízí řadu možností licencování a konfigurace, aby lépe vyhovovala potřebám jednotlivých zákazníků. Dostupnost produktů Symantec Workspace Streaming, Symantec Workspace Virtualization, Symantec Workspace Corporate a Symantec Workspace Remote na trhu je plánována na únor 2009. Dostupnost produktu Symantec Workspace Profiles na trhu je plánována na duben 2009. Další informace jsou dispozici na adrese http://www.sy­mantec.com/bu­siness/endpoint-virtualization-suite.

O společnosti Symantec
Společnost Symantec zaujímá světové prvenství v poskytování softwaru, zařízení a služeb, díky nimž mohou podniky i jednotliví zákazníci důvěřovat připojení ke světové síti. Společnost svým zákazníkům poskytuje software a služby zaměřené na předcházení bezpečnostních rizik a rizik týkajících se dostupnosti, dodržování norem a výkonu, a pomáhá jim tak chránit jejich infrastrukturu a informační zdroje a procesy. Společnost Symantec má ředitelství ve městě Cupertino v Kalifornii a pobočky ve více než 40 zemích. Další informace jsou k dispozici na adrese www.symantec.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).