Hlavní navigace

Společnost Symantec ohlašuje software Veritas Storage Foundation 5.0 HA pro Windows

[Tisková zpráva] CUPERTINO, Kalifornie – 17. ledna 2007 – Společnost Symantec Corp. (Nasdaq: SYMC) dnes ohlásila software Veritas Storage Foundation 5.0 High Availability (HA) pro Windows, komplexní řešení přinášející dostupnost dat a aplikací do prostředí Microsoft Windows. Spojuje dvě špičková řešení – Storage Foundation for Windows a Veritas Cluster Server – s nástroji pro zlepšení použitelnosti, které zjednodušují správu úložišť, vysokou dostupnost a obnovení po zhroucení pro důležité aplikace v systému Windows, jako jsou Microsoft Exchange, SQL Server, a SharePoint Portal Server.

Sdílet

„Zákazníci umísťují na platformu Windows stále více svých důležitých aplikací. Potřebují řešení správy úložišť, která zajistí vyšší dostupnost a lepší obnovení po zhroucení než kdykoli dříve,“ řekla Laura DuBois, research director, Storage Software, společnost IDC. „Software Storage Foundation HA for Windows nabízí organizacím jedinečné možnosti v oblasti nepřerušovaného provozu úložišť, škálovatelné vysoké dostupnosti a řešení obnovení po zhroucení spolu s centralizovaným přehledem o úložištích a centralizovaným řízením, což jsou v prostředí Windows nezbytné požadavky.“

Standardizace softwarové infrastruktury v datovém centru Software Veritas Storage Foundation pomáhá zvládat prudký růst objemu dat, optimalizovat investice do hardwaru úložišť, zajistit bezkonkurenční dostupnost aplikací a snížit provozní náklady prostřednictvím sady standardních nástrojů pro prostředí Windows, Linux a UNIX. Software Storage Foundation for Windows zavádí nové možnosti, aby uživatelům pomohl standardizovat softwarovou infrastrukturu úložišť a vysoké dostupnosti.

Novinkou v rámci uvedení této verze je software Veritas Storage Foundation Basic for Windows, což je bezplatná verze softwaru Storage Foundation for Windows určená pro zátěže na úrovni proxy vrstvy a infrastruktury. Zákazníkům umožňuje lépe využít software Storage Foundation for Windows a zužitkovat výhody standardního infrastrukturního řešení na každém serveru v datovém centru. Software Storage Foundation Basic for Windows obsahuje funkci Dynamic Multi-pathing (DMP) a může být spuštěn na fyzických nebo virtuálních serverech, přičemž v konfiguraci jednoho fyzického systému mohou být nejvýše 4 svazky a 2 fyzické procesory. Software Storage Foundation Basic for Windows je k dispozici ke stažení na adrese www.symantec.com/sfba­sic.

Zákazníkům, kteří zavedou jako standard software Storage Foundation for Windows a funkci DMP, je k dispozici nejširší podpora diskových polí mezi všemi řešeními podporujícími více cest, včetně podpory předních diskových polí společností EMC, HP, HDS, IBM, Network Appliance a Sun. To jim umožní dosáhnout nejvyšší flexibility a návratnosti investic do hardwaru úložišť. Zákazníci také mají možnost zvolit nejvhodnější infrastrukturu sítě úložiště pro své potřeby. Společnost Symantec je jediný výrobce s úplnou certifikací pro funkci MPIO společnosti Microsoft jak pro software Fibre Channel HBA StorPort, tak pro Microsoft iSCSI. Software Storage Foundation for Windows navíc zavádí pokročilé možnosti správy sítě SAN iSCSI, včetně automatického zjišťování, správy a konfigurace sítí SAN založených na protokolu IP.

„Zákazníci, kteří zavedou jako standard software Storage Foundation HA for Windows, mají větší flexibilitu při rozhodování o hardwaru úložišť a dosáhnou snížení provozních nákladů, protože mohou používat jediný nástroj,“ řekl Rob Soderbery, senior vice president, Storage Foundation Group, společnost Symantec. „Tato verze zvýšila návratnost investice do standardizace tím, že snižuje náklady na zavedení softwaru Storage Foundation na každém serveru a zákazníkům dává přehled o správě úložišť, vysoké dostupnosti a obnovení po zhroucení a umožňuje jejich centralizované řízení v celém datovém centru.“

Lepší možnosti správy a vyšší výkon úložišť
Software Storage Foundation for Windows zavádí sadu nových funkcí pro zlepšení spravovatelnosti a výkonu, které zákazníkům umožňují snížit provozní náklady a současně zlepšit smlouvy o úrovni služeb důležitých aplikací. Společnost Symantec přidá podporu doplňku Storage Foundation Management Server, který poskytuje úplný přehled a kontrolu nad celou infrastrukturou datového centra. Tato schopnost správy více hostitelských systémů umožňuje organizacím IT centrálně spravovat prostředí aplikací, serverů a úložišť, což vede k rychlému řešení problémů, jednoduššímu přenášení dat, vyšším úrovním služeb a nižšímu riziku lidských chyb. Doplněk Storage Foundation Management Server bude podporovat software Storage Foundation for Windows 4.x a 5.0, Veritas Volume Replicator Option a Storage Foundation for Windows Basic. Zákazníci tak budou schopni pomocí jediného jednotného nástroje zobrazit a spravovat všechny instance uvedeného softwaru Storage Foundation v celém datovém centru. Snižují se také náklady na správu. Sada nových průvodců konfigurací zkracuje o více než 50 % dobu nastavení instalace úložišť, clusterů a replikace a při použití doplňku FlashSnap Option umožňuje správcům pomocí jednoduchého grafického uživatelského rozhraní plánovat vytváření kopií v časovém bodu.

Software Storage Foundation for Windows byl doplněn o sadu nových funkcí pro zlepšení výkonu aplikací, mezi které patří:

  • Dynamická optimalizace rozvržení svazků úložiště zlepšuje výkon až o 40 % pomocí funkce Automated Track Aligned Volume.
  • Čtyři nové algoritmy vyrovnávání zatížení ve funkci DMP umožňují granulární optimalizaci výkonu pro aplikace Microsoft Exchange a SQL Server.
  • Doplněk Veritas FlashSnap Option nabízí až o 60 % vyšší výkon u snímků.

„Snadné použití je nutnost při nastavování clusterů, vytváření kopií v časových bodech, uvolňování místa na disku a zajišťování správné konfigurace serverů,“ řekl Jerry Craft, zastupující vicepresident a manažer síťových služeb ve Farmers and Merchants Bank of Long Beach se sídlem v Kalifornii. „Průvodci, kteří jsou nově k dispozici v softwaru Veritas Storage Foundation 5.0 HA for Windows, pomohou mému týmu ušetřit čas a snížit náklady a zjednoduší tradičně pracné, ale důležité úlohy správy úložišť.“

Jednodušší clusterování pomocí softwaru Veritas Cluster Server Také software Veritas Cluster Server, nejsofistikovanější řešení vysoké dostupnosti a obnovení po zhroucení pro prostředí Windows, obsahuje nové funkce určené k rozšíření možností správy a usnadnění práce správců při zajišťování vysoké dostupnosti. Zabezpečená webová konzola Cluster Management Console, součást softwaru Cluster Server, zjednodušuje práce při správě, sledování a konfiguraci více clusterů provozovaných v systémech Windows, Linux a Unix ve více datových centrech. Software Cluster Server podstatně snižuje provozní náklady tím, že zajišťuje stejnou komplexní ochranu prostředí fyzických i virtuálních serverů, včetně prostředí Windows, VMware a Microsoft Virtual Server.

Software Cluster Server obsahuje také funkci Fire Drill, která organizacím umožňuje pravidelně testovat scénáře obnovení po zhroucení bez ohrožení produkčních aplikací a možných prostojů. Nový sled prací řízený průvodci po jednotlivých krocích zjednodušuje konfiguraci funkce Fire Drill, replikace dat a řešení vysoké dostupnosti a obnovení po zhroucení pro aplikace Exchange, SQL Server, Oracle a jiné. Omezuje také riziko pro organizaci tím, že sleduje vznikající rozdíly v konfiguracích jednotlivých uzlů v clusteru a tak preemptivně a proaktivně identifikuje možné problémy s konfigurací dříve, než nastanou.

Doplněk Veritas Volume Replicator (VVR) Option, určený pro důležité aplikace vyžadující koordinaci clusterování aplikací a ochrany vzdálených dat, doplňuje schopnost koordinovat snímky v primárním a ve vzdáleném sekundárním umístění, což umožňuje vytváření konzistentních řešení zálohování a diskových řešení obnovení po zhroucení. Nová funkce Bunker Replication doplňku VVR Option umožňuje organizacím zvolit strategii replikace, při které budou data replikována na libovolnou vzdálenost bez ztráty jediné transakce, to znamená dosažení nulového stáří bodu obnovení při libovolné vzdálenosti. Tuto úroveň ochrany pro heterogenní prostředí serverů a úložišť poskytuje jedině společnost Symantec.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).