Hlavní navigace

Společnost Symantec zjišťuje, že Internet nejvíce usnadňuje život prostřednictvím online bankovnictví

[Tisková zpráva] Zákazníci Bank of America využívající online bankovnictví dostanou zdarma 90denní verzi oceněného softwarového řešení Norton Internet Security, které zabezpečí jejich činnost online

Sdílet

CUPERTINO, Kalifornie – 7. srpna 2007 – Spotřebitelé hodnotí online bankovnictví jako činnost, kterou jim Internet nejvíce usnadňuje život, jak vyplývá z průzkumu, který nedávno provedla společnost Harris Interactive . Online bankovnictví se stává stále více nedílnou součástí života lidí. Společnost Symantec (Nasdaq: SYMC) proto bude ve spolupráci s Bank of America, která je jedničkou v oblasti online bankovnictví, nabízet 90denní verzi aplikace Norton Internet Security a zlevněné předplatné odběru, aby pomohla spotřebitelům chránit jejich počítače před viry, spyware, phishingovými podvody a jinými online hrozbami.

Podle průzkumu společnosti Harris uvedlo 86 % dotazovaných, že jim online bankovnictví šetří až pět hodin týdně, a více než jedna pětina (21 %) respondentů říká, že díky online bankovnictví již vůbec nemusejí chodit do banky. S aplikací Norton Internet Security spotřebitelé získávají výkonné a oceněné řešení zabezpečení, které jim pomůže chránit jejich počítače a informace v nich uložené před hrozbami a riziky Internetu a před ztrátou dat, takže se mohou bez omezení a bez obav věnovat svým činnostem online.

Průzkum také odhalil, že pokud jde o radu nebo pomoc se zabezpečením osobních údajů, spotřebitelé jako první zdroj, na který by se obrátili, uváděli svoji finanční instituci (54 %), za kterou následovali výrobci bezpečnostního softwaru, jako je například společnost Symantec (29 %). Zákazníci Bank of America používající online bankovnictví mohou nyní využít řešení Norton, když potřebují získat informace, zlepšit zabezpečení a zbavit se nejistoty v otázkách zabezpečení online.

„Spotřebitelé používají Internet, aby si usnadnili každý den svého života, a tento průzkum ukazuje, že online bankovnictví jim v tom významně pomáhá, a to víc než kterákoli jiná činnost online,“ řekl Vince Steckler, senior vice president, worldwide consumer sales, společnosti Symantec. „Spotřebitelé se stále více věnují činnostem online a proto je důležité, aby měli komplexní řešení zabezpečení, jako je aplikace Norton Internet Security, které ochrání jejich důležité finanční a osobní údaje uložené v jejich počítačích a umožní bezpečné činnosti online.“

„Jako jednička v zabezpečení online bankovnictví chceme zajistit, aby mohli spotřebitelé co nejbezpečněji provádět činnosti online,“ řekl Lance Drummond, manažer e-commerce v Bank of America. „Kromě bezpečnostních opatření a záruk nulové odpovědnosti, které již při online bankovnictví nabízíme, chceme zákazníkům poskytnout také nástroje k ochraně jejich počítačů, aby mohli s větším klidem provádět všechny své transakce online.“

Aplikace Norton Internet Security 2007 obsahuje následující funkce:

  • Automaticky zjišťuje a blokuje viry, spyware a červy.
  • Rozšířená ochrana proti phishingu identifikuje a blokuje širokou řadu podvodných webů.
  • Inteligentní brána firewall pomáhá blokovat hackerské útoky a spyware, který neoprávněné přenáší informace.
  • Prevence narušení automaticky zakrývá nově objevená slabá místa zabezpečení.
  • Ochrana sítě konfiguruje nastavení zabezpečení při přihlášení k domácí nebo veřejné síti.
  • Úplné prověření systému provádí hloubkové prověřování a odstraňuje stávající viry, spyware a jiné hrozby.

Online zákazníci Bank of America mohou v současné době zdarma vyzkoušet aplikaci Norton Internet Security v 90denním období a mají možnost přejít na plnou verzi se slevou až 50 % z doporučené maloobchodní ceny. Tato nabídka je uvedena na adrese www.bankofame­rica.com/priva­cy. Aplikace Norton Internet Security je kompatibilní s operačními systémy Windows Vista™ a Windows® XP Home/Pro.

O společnosti Symantec
Společnost Symantec zaujímá světové prvenství v poskytování softwaru, zařízení a služeb, díky nimž mohou podniky i jednotliví zákazníci důvěřovat připojení ke světové síti. Společnost svým zákazníkům poskytuje software a služby zaměřené na předcházení bezpečnostních rizik a rizik týkajících se dostupnosti, dodržování norem a výkonu, a pomáhá jim tak chránit jejich infrastrukturu a informační zdroje a procesy. Společnost Symantec má ředitelství ve městě Cupertino v Kalifornii a pobočky ve více než 40 zemích. Další informace jsou k dispozici na adrese www.symantec.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).